fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zdecydowanie wydarzenie dnia. Z przyjemnością możemy poinformować, że czynny udział w zbiórce pieniędzy bierze też środowisko kolarskie.

Możliwości wsparcia 27. finału WOŚP poprzez licytowanie koszulek czy bidonów jest więcej niż może się wydawać. Spróbowaliśmy zebrać wszystkie aukcje w jednym miejscu, by mogli Państwo łatwiej dostać się do każdej z nich.

Najpierw jednak zatrzymamy się na chwile przy osobie, która sama potrzebuje pomocy. Mowa o Ryszardzie Szurkowskim, który postanowił przekazać na licytację pozłacany serwis porcelanowy, okraszony jego inicjałami oraz kolarską „tęczą”. Jak widać, dziś pomagają także ci, którzy sami potrzebują wsparcia.

Teraz należałoby wyróżnić osobę, która nie miała wiele wspólnego z WOŚP na początku swojego życia. Mowa o „polskim” Włochu Cesare Benedettim, który postanowił przekazać na licytację sporo ciekawego sprzętu. Na pierwszej z aukcji możemy pozyskać kombinezon BORA – hansgrohe z autografem oraz podpisany bidon. Na drugiej można za to zdobyć kolejny bidon oraz komplet czapek niemieckiego zespołu. Co ciekawe, zwycięzcy obu licytacji otrzymają też słynny makowiec upieczony przez Marka Grabiwodę z fanclubu „Czarka”.

Jak co roku, wiele dla WOŚP postanowił zrobić znany na polskiej scenie „TurDeTur”. Eurosportowy duet przygotował dla fanów kolarstwa trzy bardzo ciekawe aukcje, na których można nabyć naprawdę wiele ciekawych fantów. Po pierwsze, we współpracy z masażystą Jumbo-Visma Michałem Szyszkowskim, polscy kibice mogą powalczyć o zeszłoroczną koszulkę zespołu, podpisaną przez największe gwiazdy – Primoza Roglica, Stevena Kruijswijka oraz Dylana Groenewegena, oraz o zestaw gadżetów. Na drugiej aukcji, każdy z nas może za to stać się posiadaczem całego zestawu ekipy Bahrain – Merida, w skład którego wchodzą koszulka z autografami Domenico Pozzovivo, Vincenzo Nibalego i Mateja Mohorica, spodenki, rękawiczki, czapeczki (pod kask i na podium), skarpety oraz plecak, w którym wszystko zostanie spakowane. Trzecia z licytacji dotyczy za to koszulki mistrzostw świata Innsbruck 2018 z autografami Michała Kwiatkowskiego, Rafała Majki, Katarzyny Niewiadomej, Małgorzaty Jasińskiej, Anny Plichty, Macieja Bodnara, Michała Gołasia, Łukasza Owsiana oraz Macieja Paterskiego.

Oczywiście to nie koniec. Ponownie udział w zbiórce bierze też Maja Włoszczowska, która w tym roku przekazała na aukcję swój numer startowy z mistrzostw Polski w Mrągowie, okraszony oczywiście autografem.

Co ciekawe, nie tylko zawodowcy włączyli się do całej akcji. Możemy także wylicytować m.in. pakiety startowe do najważniejszych maratonów MTB na sezon 2019. Przykładem tego jest nr 1 na cały cykl Pucharu MTB Sudety, uprawniający do startu z „sektora zero”. Na dokładnie taki sam pomysł wpadli organizatorzy całego cyklu Bike Maraton, czy Zamana Group.

Kolejną ciekawostką, która dla wielbicieli kolarstwa może być nie lada gratką jest zdjęcie z autografem Petera Sagana. 

Na koniec coś, co nas chyba najbardziej zaskoczyło, a może być nie lada gratką dla fanów zespołu Varius Manx. Wokalistka Katarzyna Stankiewicz przekazała na licytację swój rower Liv, podobny do tych używanych przez kobiecą ekipę CCC.

Drodzy Państwo, zapraszamy do licytowania!

Poprzedni artykułKooistra w kręgu zainteresowań Deceuninck-Quick Step
Następny artykułEkipa Drops zamknęła skład na sezon 2019
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments