Jak wszyscy doskonale wiedzą, sezon 2018 był dla Michała Kwiatkowskiego bardzo dobry. Mistrz Polski zdołał też m.in. wygrać Tour de Pologne, co było spełnieniem jednego z jego marzeń.

Nie da się ukryć, że występ “Kwiato” w narodowym Tourze był więcej niż świetny. Zawodnik Team Sky zdołał wygrać dwa etapy i klasyfikację generalną, wprowadzając polskich fanów w stan ekstazy. Co ciekawe sam zawodnik przyznał, że było to dla niego jedno z najważniejszych zwycięstw w karierze.

Są takie wyścigi, które koniecznie chcesz wygrać. Dla mnie taką imprezą jest „La Doyenne” i liczę, że w końcu mi się uda. Miałem już podobnie z Sanremo i Tour de Pologne, więc udowodniłem sobie, że jest to możliwe.

Ściganie się w kraju jest z reguły ogromnym wyzwaniem. Jazda przed własną publicznością daje wiele motywacji, jak i stresu, tym bardziej, że fani oczekują od Ciebie bardzo wiele. W końcu jesteś w domu.

Wygranie dwóch etapów i klasyfikacji generalnej było dla mnie niesamowitym doświadczeniem i mam poczucie, że kibicom też się to podobało. Cieszę się, że w końcu mogę to zapisać na liście moich sukcesów

– powiedział “Kwiato”.

Przypomnijmy, że mistrz Polski rozpocznie sezon od UAE Tour w drugiej połowie lutego.