fot. Team Sunweb

Tegoroczna Wielka Pętla została uratowana? Tom Dumoulin potwierdził dziś, iż wystartuje zarówno w Giro d’Italia, jak i Tour de France.

W połowie ubiegłego miesiąca informowaliśmy, iż “TomDum” postawił na Giro d’Italia, gdzie będzie walczył o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Jak się jednak okazuje, Holender nie chce ograniczać się do jednego Wielkiego Touru. Tym samym lider ekipy Sunweb postanowił powalczyć o zwycięstwo także w Tour de France, chcąc zamknąć legendarny dublet, o czym przyznał w rozmowie z cyclingnews.

Od początku decydowaliśmy, że Giro d’Italia będzie naszym celem nr 1. Nie będę ukrywał, że trasa Giro jest dla mnie zdecydowanie lepsza od tej we Francji. Nie zmienia to faktu, że w Tourze też wystartuje. Początkowo miał to być mój wyścig docelowy, lecz teraz skupię się na nim jako na dopełnieniu dubletu. Co prawda wygranie obu wyścigów jest prawie niemożliwe, lecz Tour to Tour. Chciałbym zakończyć karierę ze zwycięstwem w Wielkiej Pętli. Tym razem jednak pojadę tam bez żadnej presji, choć chcę powalczyć w generalce

– powiedział Dumoulin.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie plany Holendra były identyczne. Lider ekipy Sunweb, bo dwóch świetnych wyścigach, ukończył zarówno Giro, jak i TdF na drugim miejscu, przegrywając tylko z liderami Team Sky.