fot. UCI / SWPix

Alejandro Valverde jest jedną z największych legend światowego kolarstwa, w szczególności w XXI wieku. Co z pewnością cieszy wielu kibiców, Hiszpan ma zamiar powalczyć jeszcze o mistrzostwo olimpijskie w Tokio.

Jak wiadomo, lider ekipy Movistar będzie w Japonii zawodnikiem… bardzo doświadczonym. Jednocześnie jednak trasa wyścigu olimpijskiego będzie dla niego wręcz wymarzona. W związku z tym Hiszpan poważnie myśli o starcie w jednej z najważniejszych imprez w kalendarzu.

Kto wie, może jeszcze dam radę powalczyć w Tokio. Co prawda będę miał już 40 lat, lecz przez ostatnie lata mój poziom wcale nie zmalał. Oczywiście mam już na koncie ponad 120 zwycięstw, lecz nie oznacza to, że na tym się skończy. Każdy kolejny sukces będzie dla mnie wielkim darem, ale to tylko motywuje mnie do dalszej pracy

– powiedział w reportażu Teledeporte.

Przypomnijmy, że trasa wyścigu w Tokio będzie co najmniej porównywalna z tą z Rio de Janeiro. W sumie do pokonania będzie około 5000 metrów przewyższenia, w co wliczy się m.in. podjazd pod samą górę Fuji.