fot. Sunweb

Przez ostatnie dni kolarski świat zmienił się nieco w świat mody. To wszystko z powodu prezentacji strojów na kolejny sezon. Tym razem ubiorem na 2019 roku pochwalili się Deceuninck-Quick-Step oraz Team Sunweb.

Zmiany w stroju Quick Stepu są bardzo małe. Królować będzie nadal kolor niebieski. Oczywiście największą nowością jest pojawienie się loga nowego sponsora. Jest nim firma produkująca okna, Deceuninck. Jej znak znajduje się na koszulkach tuż nad logiem Quick Step Floors. Rzecz jasna nowego sponsora przyciągnęła niewiarygodna ilość zwycięstw belgijskiej ekipy. Kolarze Quick Stepu w tym roku wygrali 76 razy. Odnieśli oni wiele zwycięstw na wielkich tourach oraz zostali mistrzami świata w jeździe drużynowej na czas.

Większe zmiany nie dotyczą również koszulek mistrzów krajowych. W Deceuninck-Quick-Step są nimi: mistrz Belgii Yves Lampaert, mistrz Luksemburga Bob Jungels i mistrz Włoch Elia Viviani. Od nowego sezonu w barwach belgijskiego zespołu jeździć będą Remco Evenepoel i Mikkel Frolich Honore. Drużynę opuściło kilku ważnych kolarzy, w tym Fernando Gaviria, Niki Terpstra i Maximilian Schachmann.

Kolarzy Teamu Sunweb można było ostatnio rozpoznać po biało-czarnych barwach. Od nowego sezonu dominować będzie czerwony, który w poprzednim stroju nie odgrywał zbyt dużej roli. W tym kolorze były jedynie nazwa ekipy i nieliczne elementy. Od teraz nazwa będzie w kolorze białym, tak samo jak duża litera „S”, co jest nowością w strojach Sunwebu. W tworzeniu ubioru dla niemieckiego zespołu firma Craft zmieniła Exteondo. Rowery dla Teamu Sunweb produkuje teraz Cervelo, a nie Giant. Zmienił się także wygląd kasków, gdyż ich nowym wytwórcą jest firma Lazer.

W ostatnim sezonie Team Sunweb odniósł 55 zwycięstw. Kolarze tej ekipy zdobyli srebrne medale na mistrzostwach świata w drużynowej czasówce. Lider zespołu, Tom Dumoulin zajął drugie miejsce na Giro d’Italia i Tour de France. W przerwie pomiędzy sezonami do CCC Team z Sunwebu przeszli Laurens ten Dam i Simon Geschke. Nowymi kolarzami niemieckiej grupy zostali m.in. Jan Bakelants, Robert Power, Nicolas Roche i mistrz świata młodzieżowców Marc Hirschi.

fot. Sunweb

Kamil Karczmarek