(c) Davey Wilson / Hagens Berman Axeon

Włoski producent rowerów marka Pinarello ogłosiła, że będzie od przyszłego sezonu dostarczać sprzęt amerykańskiej drużynie drugiej dywizji Hagens Berman Axeon. Do tej pory podopieczni Axela Merckxa ścigali się na rowerach marki Specialized. 

Kolarze amerykańskiego składu będą jeździli na Pinarello Dogma 10 z tarczowymi hamulcami oraz na modelu Bolide w jeździe na czas.

Zawsze wspieraliśmy nowe generacje kolarzy, dlatego propozycja, jaką złożył nam Axel Merckx została przez nas przyjęta z przyjemnością. Będziemy wykorzystywać nasze nowe technologie i doświadczenie, by pomóc im osiągać upragnione cele

– powiedział szef firmy Pinarello i jednocześnie syn jej założyciela Giovaniego Pinarello, Fausto.

Drużyna ta ma swoje początki w 2009 roku, kiedy to nazywała się Trek-Livestrong. Od tej pory trzydziestu jeden kolarzy Axela Merckxa podpisało kontrakty World Tour.

Bardzo się cieszymy, że będziemy współpracować z Pinarello – jedną z najbardziej legendarnych marek w historii kolarstwa. Dzięki nim będziemy korzystać z najwyższej klasy sprzętu i technologii, co pozwoli jeszcze lepiej rozwinąć się naszym młodym zawodnikom

– powiedział Axel Merckx.

Obecnie w składzie drużyny ściga się mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Mikkel Bjerg, a nowo pozyskani po ubiegłym sezonie to: Sean Quinn, Kevin Vermaertke, Liam Holoewsko, Karel Vacek, Jakob Egholm oraz Andre Carvalho.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments