Michał Kapusta / naszosie.pl

Niestety zmniejszanie liczebności zespołów w peletonie ponownie zebrało żniwo. Kolejnym zawodnikiem, który musiał pożegnać się z peletonem jest Eugert Zhupa.

Zhupa przez ostatnie lata był jednym z bardziej popularnych zawodników, nie jeżdżących w cyklu World Tour. Wszystko ze względu na jego kraj pochodzenia. Były już kolarz Wilier – Triestina był jednym z bardzo niewielu Albańczyków w zawodowym peletonie, jednocześnie prezentując całkiem wysoki poziom.

Przez nieco ponad 4 lata ścigania, Zhupa dał się poznać jako stosunkowo szybki kolarz i solidny uciekinier. W sumie, nie licząc mistrzostw krajowych, udało mu się odnieść zaledwie jedno zawodowe zwycięstwo w wyścigu Balkan Elite Road Classics.

W ostatnim sezonie Albańczykowi udało się zająć 9. miejsce w klasyfikacji punktowej Giro d’Italia czy zafiniszować na 2. miejscu jednego z etapów Tour de Langkawi.

Poprzedni artykułOscar Freire chce być selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii
Następny artykułIlia Koshevoy kończy karierę
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments