fot. Michał Kapusta

Ostatnio pojawia się wiele informacji o zakończeniu kariery przez kolarzy Wilier-Trestina Selle Italia. Kolejnym z nich jest Białorusin Ilia Koshevoy.

27-letni kolarz z Białorusi przez ostatnie dwa sezony był kolarzem ekipy Wilier – Trestina. Wcześniej ścigał się w Lampre – Merida. To właśnie w barwach tej drużyny sięgnął po najlepszy wynik w karierze. Na 7. etapie Vuelta a Espana w 2015 roku zajął z ucieczki 2. miejsce, przegrywając z Bertem-Janem Lindemanem. W tym samym roku po samotnej akcji wygrał etap Tour of Qinghai Lake. Rok temu zajął 4. pozycję w klasyfikacji generalnej tego wyścigu.

Rozpocząłem tę drogę w 2006 roku. Dziękuję kolarstwu za wszystko. To świetna szkoła życia. Teraz czas na nowy rozdział w moim życiu

– napisał Koshevoy w mediach społecznościowych.

Przy okazji Białorusin pochwalił się kolekcję koszulek, w których dane było mu się ścigać. Wśród nich nie zabrakło stroju reprezentacji. W ostatnich dniach oprócz Ilii Koshevoya o zakończeniu kariery poinformowali inni kolarze Wilier-Trestina – Alex Turrin i Eugert Zhupa.

Kamil Karczmarek