fot. ASO

Cały kolarski światek rozpoczął już przygotowania do kolejnego sezonu. Nie inaczej jest w przypadku Petera Sagana, który już ma w głowie mistrzostwa świata w Yorkshire.

Jak wiadomo, Sagan jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie. Od mistrzostwa świata zdobytego w Richmond, Słowak jest absolutnym nr 1 na świecie, będącym faworytem każdego z wyścigów, na których się pojawia. Nie inaczej będzie w Yorkshire, gdzie trasa ponownie powinna mu odpowiadać.

Tak długo, jak Peter będzie się ścigał, wszyscy będą w nim widzieć faworyta do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Jego zwycięstwa z poprzednich lat pozwoliły mu zbudować swoją obecną pozycję. Kolejny czempionat, który odbędzie się w Yorkshire, będzie kolejnym, w którym ma on szansę odnieść sukces, więc z myślą o nim będziemy przygotowywać cały program treningowy

– powiedział Patxi Vila w rozmowie z Tuttobiciweb.

Jak wiadomo, Sagan jest zawodnikiem uwielbianym nie tylko ze względu na swoje rezultaty, ale także niebywałą charyzmę. Trener ekipy BORA – hansgrohe przyznał, że jego zawodnika można opisać w trzech słowach.

Szczery, autentyczny, silny. Tak mogę go szybko opisać. Nie znam człowieka bardziej prawdziwego, nie kryjącego się za jakimikolwiek maskami. Jednocześnie muszę przyznać, że Peter nie docenia swojej mocy

– dodał szkoleniowiec.

Jak wiadomo, Peter Sagan wróci na kolarskie trasy już podczas otwierającego sezon Tour Down Under.