Jak wielu włoskich (i nie tylko) kibiców pamięta, niecały miesiąc temu w katastrofie lotniczej zginął Andrea Manfredi. Dziś włoskie media informują, iż odnaleziono jego ciało i potwierdzono tożsamość badaniami DNA.

Katastrofa, której częścią był były zawodnik miała miejsce 29 października, kiedy to samolot linii Lion Air uderzył w morze w okolicach indonezyjskiej wyspy Jawa. Dopiero teraz udało się jednak odnaleźć ciała poszczególnych pasażerów, w tym także Manfrediego, którego tożsamość została potwierdzona.

Już jutro, w katedrze w jego rodzinnym mieście – Massie, odbędzie się pogrzeb byłego kolarza. Uroczystość zaplanowano na 14:30.

Manfredi był zawodowym kolarzem przez trzy lata. W sezonie 2013 dane mu było zadebiutować w ekipie Ceramica Flaminia. Później przez dwa sezony Włoch reprezentował barwy zespołu Bardiani – CSF. Jego największym sukcesem w karierze było zajęcie piątego miejsca w wyścigu Giro della Regione Friuli Venezia Giulia.

Według informacji podawanych przez włoskie media, Manfredi wyleciał do Azji 17 października. Tam przez dziesięć dni jeździł amatorsko po Hong Kongu i Indonezji. Niestety nie dane mu było kontynuować swojej podróży.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments