fot. Criterium du Dauphine

Dziennik “L’Equipe” donosi, że Samuel Bellenoue, który w drużynie AG2R odpowiadał za trening wysokościowy oraz czasowy odszedł do belgijskiej drużyny Wanty-Groupe Gobert. Oznacza to, że wicemistrz świata Romain Bardet stracił trenera, który przygotował go do największych sukcesów, w tym do miejsc na podium w Tour de France. 

Bellenoue pracował w drużynie AG2R przez ostatnie trzy lata. Swoich kolarzy specjalizujących się w jeździe po górach, w tym Romaina Bardeta, Pierre’a Latoura i Axela Domonta wysyłał do Sierra Nevada, na południu Hiszpanii, gdzie trenowali się na wysokości i w odosobnieniu. Ponadto był odpowiedzialny za trening jazdy na czas, która to dyscyplina była słabością Bardeta.

Według doniesień francuskiej gazety, Samuel Bellenoue opuścił szeregi drużyny Vincenta Lavenu, ponieważ nie pozyskała ona kolarza Wanty – Guillaume’a Martina, którego ten od jakiegoś czasu obserwował. Menedżer belgijskiej ekipy drugiej dywizji Jean-François Boulart zaproponował Francuzowi posadę głównego trenera.

W zamian, według “L’Equipe”, drużyna zatrudniła jako głównego trenera Stephena Barretta, który pracował w upadłej drużynie Aqua Blue Sport. Ponadto jednym z nowych trenerów Bardeta i spółki będzie Alexandre Abel, wcześniej współpracujący z WB-Aqua Protect-Veranclassic.