Fot. UCI

Próba przed olimpijskim wyścigiem ze startu wspólnego odbędzie się 21 lipca 2019 roku. Dotychczas nie wiadomo nic o “testowym” wyścigu dla kobiet. 

Przypomnijmy, że wyścig ze startu wspólnego o mistrzostwo olimpijskie elity mężczyzn rozpocznie się w Musashinonomori Park i zakończy się na Mt.Fuji International Speedway. Do pokonania będą 234 kilometry, ale podczas próby przedolimpijskiej dystans będzie krótszy i będzie wynosił 179 kilometrów. Mimo to łączne przewyższenie wyniesie 3700 metrów, a kolarze będą mieli okazję zapoznać się z decydującymi podjazdami: Doshi Road, Kagosaka Pass (podjeżdżana dwukrotnie) oraz Mikuni Pass.

fot. Tokio 2020

Na oficjalnej stronie internetowej Igrzysk Olimpijskich w Tokio nie widnieje jak dotychczas informacja o próbie przedolimpijskiej dla pań. Po ogłoszeniu trasy komentarze były mieszane – niektórzy uważają, że wyścig kobiet jest okrojoną wersją swojego odpowiednika dla mężczyzn. Dystans wyścig pań wynosi 130 kilometrów, a na trasie znajdują się tylko dwa podjazdy – Doushi Road oraz Kagosaka Pass. Meta również będzie usytuowana na Mt.Fuji International Speedway.

Próba przedolimpijska będzie miała kategorię 1.2 i będzie otwarta na udział dwudziestu czterech drużyn składających się z pięciu zawodników. Priorytetowo będą przyjmowane zgłoszenia reprezentacji narodowych.