© Unipublic/Photogomez Sport

Przyszłoroczna edycja wyścigu Vuelta a España ma być międzynarodowa. Hiszpańskie media donoszą, że wyścig odwiedzi Andorę i Kraj Basków, zaś francuskie – że Pau. Oficjalnie trasa zostanie zaprezentowana 19 grudnia.

O tym, że trasa przyszłorocznego Wyścigu dookoła Hiszpanii ma być międzynarodowa, powiedział hiszpańskim mediom jego dyrektor – Javier Guillén.

Vuelta 2019 będzie miała międzynarodowy profil. Od momentu, gdy zorganizowaliśmy etap do Aubisque, nasz wyścig ma udane związki z Francją i z Tour de France, dlatego powinniśmy to kontynuować. Start wyścigu w Nimes w 2017 roku również był wielkim hitem.

Według hiszpańskich mediów, Vuelta ponownie zawita do Andory. Pireneje były w tym roku szczęśliwe dla Simona Yatesa (Mitchelton-Scott), który to właśnie w tych górach zapewnił sobie czerwoną koszulkę. Nie mówi się jednak o szczegółach – liczbie etapów czy konkretnych podjazdach. Przewidywaną lokalizacją jest również Kraj Basków i mityczny podjazd Angliru.

Vuelta a España rozpocznie się 28 sierpnia jazdą drużynową na czas w miejscowości Torrevieja w regionie Alicante, gdzie odbędą się także trzy kolejne etapy.