fot. Tinkoff - Saxo

Jak wiadomo, rynek transferowy dotyczy też dyrektorów sportowych. Wie o tym Philippe Mauduit, który zamienił UAE Team Emirates na Groupama – FDJ.

Mauduit, który skończył w tym roku 50 lat, jest już dyrektorem sportowym od długiego czasu. Nową rolę przejął bowiem od zakończenia swojej zawodowej kariery w 1989 roku. W międzyczasie Francuz pracował m.in. w Saxo Bank, Cervelo Test Team, Bahrain – Merida czy ostatnio UAE Team Emirates. Teraz przyjdzie na czas na przygodę z Groupama – FDJ.

Bardzo podoba mi się to jak cały zespół pracuje. Przez kilka ostatnich lat regularnie kontaktowałem się z Marciem Madiot, który przybliżał mi zespół od środka. Co by nie mówić, oferta była za dobra, by ją odrzucić. Przez 10 lat pracowałem w ekipach zza granicy, więc powrót do kraju był dla mnie dodatkową motywacją. Teraz sam muszę się wszystkiego nauczyć i będę gotowy do pracy

– powiedział Mauduit.

W przyszłym sezonie, Francuz najprawdopodobniej będzie miał możliwość pracy z najlepszymi zawodnikami w zespole, takimi jak Thibaut Pinot, Arnaud Demare czy David Gaudu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments