Foto: Danny Demuynck / Gent-Wevelgem

Duńczyk Mikkel Honore podpisał dwuletni kontrakt z ekipą Patricka Lefevere’a, która od przyszłego sezonu nosić będzie nazwę Deceuninck – Quick Step. Dynamiczny 21-latek do belgijskiego zespołu trafi z kontynentalnego Team Waoo (dawniej: Virtu Cycling).

W sierpniu Honore rozpoczął staż w Quick-Step Floors. W barwach worldtourowego zespołu zanotował występy m.in. w Tour de l’Eurométropole oraz prestiżowych, włoskich Milano-Torino i Gran Piemonte. Wypadł w tych imprezach na tyle dobrze, że Lefevere zdecydował się zaproponować mu dwuletni kontrakt.

To spełnienie marzeń. Ostatnie miesiące (w barwach QS – przyp.red) były dla mnie cudowne, ale nawet nie śniłem o podpisaniu kontraktu. Chcę się jak najwięcej uczyć i mam nadzieję, że już w 2019 roku pokażę się z dobrej strony

– mówił zawodnik, cytowany przez stronę internetową swojej nowej drużyny.

21-letni kolarz wygrał w tym roku Circuit de Wallonie (1.2), a w etapowym Istarsko Proljece zajął w klasyfikacji generalnej 4. miejsce. Bardzo dobrze wypadał także w juniorskich edycjach Gent-Wevelgem (5.) i Eschborn-Frankfurt (10.).