fot. BORA-hansgrohe

Opłaciła się drużynie BORA-hansgrohe praca na czele peletonu i pogoń za ucieczką podczas drugiego etapu wyścigu Tour of Guangxi. Finisz z peletonu wygrał bowiem Niemiec Pascal Ackermann. 

Drugi etap wyścigu Tour of Guangxi z Beihai do Qinzhou o długości 145,2 km ponownie faworyzował na papierze sprinterów, choć tych najsilniejszych, ponieważ na ostatnich metrach czekał na nich tak zwany finisz na wymęczenie. Ponadto rywalizację utrudniał obficie padający deszcz.

Ucieczkę dnia stworzyło pięciu kolarzy: Alex Dowsett (Katusha-Alpecin), Remi Cavagna (Quick-Step Floors), Yousif Mirza (UAE Team Emirates), Kai Chung Fen (Bahrain-Merida) oraz Andrey Grivko (Astana).

Gdy peleton wjechał na rundy wokół miasta Qinzhou, na czele jechało już tylko trzech uciekinierów (Cavagna, Dowsett oraz Grivko), i mieli oni około minuty przewagi nad peletonem. Następnie do głównej grupy wrócił Grivko.

15 kilometrów przed metą duet Cavagna/Dowsett miał pół minuty przewagi nad peletonem.

Rzęsiście padający deszcz dawał harcownikom nadzieję na walkę o etapowe zwycięstwo. 8 kilometrów przed końcem, Cavagna zostawił Alexa Dowsetta i samotnie ruszył do przodu. Ostatecznie jednak został schwytany 4 kilometry przed kreską.

Na czele peletonu pracowały przez cały etap głównie dwie drużyny – zwycięzcy pierwszego etapu Dylana Groenewagena, czyli LottoNL-Jumbo oraz pracująca dla Pascala Ackermanna BORA-hansgrohe. Tym razem cieszyć się może niemiecka drużyna. Drugi finiszował Fabio Jakobsen, a trzeci lider wyścigu Groenewagen.

Na ostatnich 40 kilometrach wydarzyła się kraksa, po której z rywalizacji wycofał się Jhonatan Narvaez z drużyny Quick-Step Floors. Chwilę wcześniej drużyna BMC poinformowała za pośrednictwem Twittera, że wyścig opuścił również Richie Porte, i obiecała podać więcej informacji wkrótce.

Wyniki drugiego etapu:

1 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 3:18:58
2 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
3 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
4 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
5 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
6 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
7 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
8 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
9 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
10 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
11 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
12 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
13 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
14 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
15 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
16 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
17 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
18 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
20 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
21 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
22 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
23 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
24 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
25 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
26 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
27 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
28 Owain Doull (GBr) Team Sky
29 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
30 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
31 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
32 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
33 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
34 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
35 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
36 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
37 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
38 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
39 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
40 Yousif Mirza (UAE) UAE Team Emirates
41 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
42 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
43 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
44 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
45 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
46 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
47 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
48 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
49 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
50 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
51 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
52 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
53 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
54 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
55 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
56 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
57 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
58 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
59 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
60 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
61 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
62 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
63 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
64 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
65 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
66 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
67 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
68 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
69 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
70 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
71 Jose Gonalves (Por) Katusha-Alpecin
72 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
74 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
75 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
76 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
77 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
78 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
79 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
80 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
81 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
82 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
83 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
84 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
85 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
86 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
87 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
88 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
89 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
90 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
91 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
92 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
93 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
94 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
95 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
96 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
97 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
98 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
99 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
100 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky
101 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
102 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
103 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
104 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
105 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
106 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
107 Winner Anacona (Col) Movistar Team
108 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
109 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
110 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
111 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
112 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
113 Chad Haga (USA) Team Sunweb
114 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo 0:00:19
115 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 0:00:20
116 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
117 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
118 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 0:00:26
119 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data 0:00:28
120 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
121 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:00:36
122 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo 0:01:43
DNF Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
DNF Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 5:40:29
2 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:04
3 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
4 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 0:00:06
5 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
6 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
7 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb 0:00:08
8 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
9 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin 0:00:11
10 Jay Thomson (RSA) Dimension Data 0:00:13
11 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott 0:00:14
12 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
13 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
14 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
15 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
16 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
17 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
18 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
19 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
20 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
21 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
22 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
23 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
24 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
25 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
26 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
27 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
28 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
29 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
30 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
31 Owain Doull (GBr) Team Sky
32 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
33 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal
34 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
35 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
36 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain-Merida
37 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
38 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
39 Rudiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
40 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
41 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
42 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
43 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
44 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
45 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
46 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
47 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
48 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
49 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
50 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
51 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
52 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
53 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
54 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
55 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
56 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
57 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
58 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
59 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
60 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
61 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
62 Jose Gonalves (Por) Katusha-Alpecin
63 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
64 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
65 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
66 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
67 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
68 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
69 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
70 Kim Magnusson (Swe) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
71 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
72 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
73 Wang Meiyin (Chn) Bahrain-Merida
74 Aurélien Paret-Peintre (Fra) AG2R La Mondiale
75 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
76 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
77 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
78 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
79 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
80 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
81 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
82 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
83 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
84 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott
85 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
86 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
87 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
88 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
89 Winner Anacona (Col) Movistar Team
90 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
91 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
92 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
93 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
94 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
95 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
96 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
97 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
98 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
99 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
100 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
101 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
102 Lennard Kamna (Ger) Team Sunweb
103 Chad Haga (USA) Team Sunweb
104 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo 0:00:30
105 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
106 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo 0:00:33
107 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:00:34
108 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
109 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe 0:00:40
110 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data 0:00:42
111 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
112 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:00:43
113 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ 0:00:55
114 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 0:00:56
115 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 0:01:00
116 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:01:12
117 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 0:01:18
118 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:01:27
119 Yousif Mirza (UAE) UAE Team Emirates 0:01:53
120 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 0:01:55
121 Pascal Eenkhoorn (Ned) LottoNL-Jumbo 0:03:31
122 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:06:45