Putte Kapellen

Taco Van der Hoorn (Roompot – Nederlandse Loterij) był najszybszy na trasie 85. edycji Sluitingsprijs Putte-Kapellen.

Belgijski klasyk kończący europejską część sezonu rozegrany dziś został w Stabroek. Kolarze mieli do pokonania 10 pagórkowatych rund, które łącznie dawały prawie 167 kilometrów ścigania.

Od samego początku mieliśmy wiele ataków, a na czele co chwilę pojawiały się nowe grupki. Wszystko ustabilizowało się dopiero w połowie dystansu, kiedy na czele kręciło aż 21 zawodników: Frederik Frison, Moreno Hofland, Sander De Pestel (wszyscy Lotto Soudal), Taco Van der Hoorn, Sjoerd Van Ginneken (obaj Roompot – Nederlandse Loterij), Dries De Bondt (Vérandas Willems-Crelan), Folkert Oostra (Alecto Cycling Team), Cees Bol, Jan Maas (obaj SEG Racing Academy), Michiel Stockman, David Boucher, Abram Stockman (wszyscy Tarteletto – Isorex), Piotr Havik (BEAT Cycling Club), Peter Schulting (Monkey Town Continental Team), Milan Menten (Sport Vlaanderen – Baloise), Dieter Bouvry, Gianni Marchand (obaj Cibel – Cebon), Jan Gmelich Meijling (Metec – TKH Continental), Joeri Stallaert (Team Vorarlberg Santic), Mathieu Van der Poel (Corendon-Circus) i Sven Noels (VP Consulting).

Świetna współpraca w czołówce i odpuszczenie peletonu spowodowało, że na dwie rundy przed końcem przewaga wynosiła prawie cztery minuty, więc zwycięzca jechał wśród harcowników.

Na ostatniej rundzie czołówka się podzieliła i w rywalizacji o wygraną zostało tylko ośmiu kolarzy: Van der Poel, Van der Hoorn, De Bondt, Marchand, Bol, Stockman, De Pestel i Havik.

Na finisz nie chciał czekać Taco Van der Hoorn, dla którego to był ostatni wyścig w koszulce Roompot – Nederlandse Loterij. Holender odparł ataki i mógł się cieszyć z trzeciego zwycięstwa w tym sezonie.

Drugi był Piotr Havik (BEAT Cycling Club), a trzeci Cees Bol (SEG Racing Academy).

Wyniki:

1 VAN DER HOORN TACO ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ EL.PTT les 150,3 km en 3h25’50”
2 HAVIK PIOTR BEAT CYCLING CLUB EL.CMC 0’02”
3 BOL CEES SEG RACING ACADEMY ELITE 0’04”
4 DE BONDT DRIES VERANDA’S WILLEMS – CRELAN EL.CP 0’04”
5 DE PESTEL SANDER LOTTO SOUDAL U23 0’11”
6 VAN DER POEL MATHIEU CORENDON – CIRCUS EL.CMC 0’12”
7 STOCKMAN MICHIEL TARTELETTO – ISOREX U23.C 0’18”
8 MARCHAND GIANNI CIBEL-CEBON EL.CMC 0’19”
9 HOFLAND MORENO LOTTO SOUDAL ELITE 0’27”
10 MENTEN MILAN SPORT VLAANDEREN BALOISE U23.CP 0’27”
11 MAAS JANSEG RACING ACADEMY U23.C 0’30”
12 STALLAERT JOERI TEAM VORARLBERG-SANTIC EL.CZC 0’33”
13 NOELS SVEN VP CONSULTING-ZANNATA CYCLING TEAM ELITE 0’33”
14 BOUCHER DAVID TARTELETTO – ISOREX EL.CMC 0’34”
15 SCHULTING PETER MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM EL.CP 0’36”
16 GMELICH MEIJLING JARNO METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 0’36”
17 STOCKMAN ABRAM TARTELETTO – ISOREX U23.C 0’36”
18 BOUVRY DIETER CIBEL-CEBON EL.CMC 0’37”
19 VAN GINNEKEN SJOERD ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ ELITE 0’41”
20 FRISON FREDERIK LOTTO – SOUDAL EL.PTT 1’01”
21 STEVENS TIMOTHY CIBEL-CEBON EL.CMC 3’49”
22 RASCH JESPER SEC RACING TEAM U23.C 3’49”
23 VAN DEN BRANDE JULIEN EFC-L&R-VULSTEKE ELITE 3’49”
24 VAN DER KOOIJ BAS ALECTO CYCLINGTEAM 3’49”
25 DRUYTS GERRY PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE EL.CZC 3’49”
26 REYNAERTS WIM CIBEL-CEBON EL.CZC 3’49”
27 D’HEYGERE GIL VERANDA’S WILLEMS CRELAN U23 3’49”
28 HODAPP JOHANNES TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 3’49”
29 OVERSTE MATTHEW ALECTO CYCLING TEAM 3’49”
30 LAMB ROSS T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON ELITE
31 MÜNSTERMANN PER CHRISTIAN TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 3’49”
32 SEGERS JOREN HUBO-AERTS ACTION BIKE CT ELITE 3’49”
33 GOOVAERTS TOM V.Z.W. ROYAL ANTWERP BICYCLE CLUB ELITE 3’49”
34 LEYSEN SENNE VERANDA’S WILLEMS – CRELAN EL.CP 3’49”
35 VAN DEN DOOL KELVIN VLASMAN CT ELI 3’49”
36 PETELIN CHARLY ASFRA RACING TEAM ELITE 3’49”
37 VAN MOER BRENT LOTTO SOUDAL U23 3’49”
38 KØRNER MAX EMIL BOHOLM T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON EL.CZC 3’49”
39 RAYMACKERS CEDRIC CIBEL-CEBON EL.CZC 3’49”
40 BACKAERT FREDERIK WANTY-GROUPE GOBERT EL.CP 3’49”
41 JACOBS ROBIN V.Z.W. ROYAL ANTWERP BICYCLE CLUB U23 3’49”
42 ROBEET LUDOVIC WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC EL.CP 3’49”
43 VAN SINTMAARTENSDIJK DAAN ALECTO CYCLINGTEAM U23 3’49”
44 NEVENS TIBO HOME SOLUTION – SOENENS CYCLING TEAM U23 3’49”
45 EVRARD LAURENT SOVAC – NATURA4EVER EL.CZC 3’49”
46 LEHAEN DRIES PAUWELS SAUZEN-VASTGOEDSERVICE EL.CZC 3’49”
47 COENEN DENNIS CIBEL-CEBON EL.CMC 3H29’39” 3’49”
48 STAVRAKAKIS GEORGIOS SEG RACING ACADEMY U23 3’49”
49 TASSET MARVIN AGO – AQUA SERVICE U23.C 3’49”
50 VAN ZIJL MELVIN VLASMAN CT ELI 3’49”
51 VERWAEST KEVIN TEAM DIFFERDANGE-LOSCH EL.CZC 3’49”
52 FARAZIJN MAXIME SPORT VLAANDEREN BALOISE EL.CP 3’49”
53 DE WITTE MATHIAS VERANDA’S WILLEMS – CRELAN EL.CP 3’49”
54 HÄRTIG JONAS TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY U23.C 3’49”
55 TANIS QUENTIN MASSI KUWAIT TEAM EL.CZC 3’49”
56 VAN STAEYEN MICHAËL COFIDIS SOLUTIONS CREDITS EL.CP 3’49”
57 VAINIONPÄÄ OSKARI ASFRA RACING TEAM ELITE 3’49”
58 GERTS FLORIS ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ EL.PTT 3’49”
59 DAINESE ALBERTO SEG RACING ACADEMY ELITE 3’49”
60 MEEUS JORDI SEG RACING ACADEMY U23.C 3’49”
61 SLAGMULDERS YORICK T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON EL.CZC 3’49”
62 CAPIOT AMAURY SPORT VLAANDEREN BALOISE EL.CP 3’49”
63 SCHOUTEN JASPER ALECTO CYCLINGTEAM ELITE 3’49”
64 PLANCKAERT EMIEL SPORT VLAANDEREN BALOISE U23.CP 3’49”
65 DE ROOZE NIELS TARTELETTO – ISOREX EL.CMC 3’49”
66 DE BOECK JEF HUBO-AERTS ACTION BIKE CT ELITE 3’49”
67 REYNAERTS JAN CIBEL-CEBON U23.C 3’49”
68 DEKKER DAVID METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL U23 3’49”
69 GIESSELMANN MICHEL TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY U23.CP 3’49”
70 HOOLE DAAN SEG RACING ACADEMY U23.C 3’49”
71 VERBOOM MINNE SEG RACING ACADEMY U23 3’49”
72 LEWIS ADAM T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON ELITE 3’49”
73 DE VILLE JELLE T PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON EL.CZC 3’49”
74 RAEYMAEKERS MATTIAS V.Z.W. ROYAL ANTWERP BICYCLE CLUB ELITE 3’49”
75 DOCKX KRISTOF V.Z.W. ROYAL ANTWERP BICYCLE CLUB ELITE 3’49”
76 LEIGH ANDREW TARTELETTO – ISOREX ELITE 3’49”
77 CANT JELLE TARTELETTO – ISOREX EL.CZC 3’49”
78 THIJSSEN GERBEN LOTTO SOUDAL U23 3’49”
79 RICKAERT JONAS SPORT VLAANDEREN BALOISE EL.CP 3’49”
80 LEGLEY MATTHIAS SOVAC – NATURA4EVER EL.CZC 3’49”
81 DEWULF STAN LOTTO SOUDAL U23 3’49”
82 VAN BREUSSEGEM ELIAS VERANDA’S WILLEMS – CRELAN EL.CP 3’49”
83 CALLEEUW JOERI SHIFTING GEARS / GELDHOF JIELKER ELITE 3’49”
84 VERMEULEN EMIEL ROUBAIX LILLE METROPOLE EL.CMC 3’49”
85 DECLERCQ BENJAMIN SPORT VLAANDEREN BALOISE EL.CP 3’49”
86 DE BOES TIMMY HUBO-AERTS ACTION BIKE CT ELITE 3’49”
87 ALLEGAERT PIET SPORT VLAANDEREN BALOISE EL.CP 3’49”
88 MEEUSEN TOM CORENDON – CIRCUS EL.CMC 3’49”
89 VAN DER POEL DAVID CORENDON – CIRCUS EL.CMC 3’49”
90 LEINAU LOUIS TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 3’49”
91 LEINAU JOANN TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 3’49”
92 RIESEBEEK OSCAR ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ EL.PTT 3’49”
93 BAUGNIES JEROME WANTY-GROUPE GOBERT EL.CP 3’49”
94 VANSPEYBROUCK PIETER WANTY-GROUPE GOBERT EL.CP 3’49”
95 DE KLEIJN ARVID METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL ELITE 3’49”
96 OERLEMANS TOM HUBO-AERTS ACTION BIKE CT ELITE 3’49”
97 VAN DER BURG JOOST VLASMAN CT ELI 3’49”
98 ASSELMAN JESPER ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ ELITE.CMC 3’49”
99 LIGTHART PIM ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ ELITE.CMC 3’49”
100 KRUL STEF METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 3’49”
101 STROETINGA WIM VLASMAN CT EL.CP 3’49”
102 VAN BAKEL ROBBIE METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL 3’49”
103 BEUKEBOOM DION VLASMAN CT EL.CP 3’49”
104 WOLSINK JELLE VLASMAN CT EL.CP 3’49”
105 SCHELLING IDE SEG RACING ACADEMY U23.C 3H29’39” 3’49”
106 DE LANGE THIJS METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MANTEL EL.CMC 3’49”
107 VAN DEN BRANDEN VIKTOR V.Z.W. ROYAL ANTWERP BICYCLE CLUB ELITE 3’49”
108 DE GROOTE ARNE TARTELETTO – ISOREX U23.C 4’52”

Wycofali się : 
MAES NIKOLAS LOTTO – SOUDAL EL.PTT
WALLAYS JELLE LOTTO – SOUDAL EL.PTT
VAN GOETHEM BRIAN ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
DE WINTER LUDWIG WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC EL.CP
DEHAES KENNY WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC EL.CP
ISTA KEVYN WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC EL.CP
VANTOMME MAXIME WB AQUAPROTECT VERANCLASSIC EL.CP
OOSTRA FOLKERT ALECTO CYCLINGTEAM
COOLS ALEXANDER CIBEL-CEBON EL.CZC
PETIT TOMAS T.PALM – PÔLE CONTINENTAL WALLON U23.C
VERHELST LOUIS TARTELETTO – ISOREX EL.CZC
KNOLLE JON TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY U23
BUSKERMOLEN JORDY MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM EL.CP
JACOBS PIETER HUBO-AERTS ACTION BIKE CT ELITE