Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Podwójny mistrz świata juniorów z Innsbrucka Belg Remco Evenepoel wygrał juniorski wyścig Chrono des Nations. Kolejny raz wystartuje już w barwach Deceuninck-Quick Step, czyli na poziomie World Tour. 

W juniorskim wyścigu Chrono des Nations, który cieszył się mniejszym zainteresowaniem niż ten z udziałem elity mężczyzn, Remco Evenepoel podtrzymał znakomitą passę z kończącego się sezonu. Liczącą 26,5 kilometra trasę jazdy indywidualnej na czas przejechał w 32 minuty i 48 sekund, czyli minutę i 10 sekund szybciej od drugiego Francuza Donavana Grondina i minutę i 39 sekund od trzeciego Brytyjczyka Joshuy Sandmana.

Zawsze miło jest zakończyć sezon zwycięstwem. To był mój ostatni juniorski wyścig, a od przyszłego sezonu będę jeździł w drużynie Quick-Step Floors [od 2019 roku drużyna ta będzie nazywała się Deceuninck-Quick Step – przyp. M.W.].

Remco Evenepoel wygrywał w tym roku właściwie każdy wyścig, w którym wystartował. Zdobył juniorskie mistrzostwo Belgii w wyścigu ze startu wspólnego, wygrał jednodniowy wyścig dla juniorów Kuurne-Bruksela-Kuurne oraz podwójne mistrzostwo Europy – tak samo jak w przypadku mistrzostw świata, 18-latek był najlepszy w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas.

Od 2019 roku, po pominięciu kategorii do lat 23, będzie ścigał się w drużynie World Tour Patricka Lefevere`a, czyli Decuninck-Quick Step. Przypomnijmy, że w poprzedni poniedziałek ogłoszono pozyskanie nowego sponsora tytularnego – producenta okien, firmę Deceuninck.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments