fot. Tour of Norway

Sam Bennett (BORA – hansgrohe) wygrał ostatni etap Tour of Turkey. W całym wyścigu triumfował Eduard Prades (Euskadi – Murias). Tym etapem swoją piękną karierę zakończył Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates).

Ostatni etap Tour of Turkey zaczynał się w Bursie, aby po ponad 166 kilometrach zakończyć się w Istambule. Po drodze kilka krótkich podjazdów, ale tylko jeden był oznaczony. Ponadto jedna lotna premia i jedna premia Turkish Beauty.

Przed rozpoczęciem etapu miała miejsce bardzo miła uroczystość. Organizatorzy uhonorowali Przemysława Niemca (UAE Team Emirates), dla którego dzisiejszy etap był ostatnim w karierze.

Dopiero po 50 kilometrach peleton puścił trzyosobową ucieczkę: Danilo Wyss (BMC Racing Team), Louis Vervaeke (Sunweb) i Preben Van Hecke (Sport Vlaanderen – Baloise).

W połowie dystansu w peletonie mieliśmy kontrę i atakujący zawodnicy dojechali do czołówki. Byli to: Paweł Cieślik (CCC Sprandi Polkowice), Nikolay Mihaylov (Delko Marseille Provence KTM), Beñat Txoperena (Euskadi – Murias), Christophe Masson (WB Aqua Protect Veranclassic) i Muhammed Atalay (reprezentacja Turcji).

50 kilometrów przed metą czołowa grupka miała minutę przewagi nad peletonem prowadzonym przez Quick – Step Floors i BORA – hansgrohe. Przez problemy z rowerem jako pierwszy z ucieczki odpadł Masson. Jego losy niedługo później podzielili Atalay, Mihaylov i Van Hecke.

Prowadząca czwórka została doścignięta na siedem kilometrów przed metą. Dość nieoczekiwanie na 1400 metrów przed metą mocno ruszył Sam Bennett (BORA – hansgrohe). Ruszyli za nim kolejni kolarze, a w tej grupce był Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice).

Bennett pięknie odjechał i bez żadnych problemów wygrał swój kolejny etap w Turcji. Drugi był Eduard Prades (Euskadi Murias), a trzeci Jempy Drucker (BMC Racing Team).

Świetne, piąte miejsce wywalczył Szymon Sajnok.

Cały wyścig wygrał Eduard Prades (Euskadi Murias), dzięki sumie miejsc na etapach! Hiszpan miał taki sam końcowy czas co Alexey Lutsenko (Astana).

Wyniki ostatniego etapu:

1 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 3:36:28
2 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:06
3 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:00:06
4 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:00:06
5 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:06
6 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:06
7 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:00:06
8 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:06
9 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:00:06
10 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:00:06
11 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:00:06
12 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:06
13 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:06
14 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:06
15 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:00:06
16 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:00:06
17 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha – Alpecin 0:00:06
18 Brenton Jones (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:06
19 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:06
20 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:06
21 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:00:06
22 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:06
23 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:06
24 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:06
25 Julien Trarieux (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:06
26 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:06
27 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:06
28 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:06
29 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:06
30 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:06
31 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:06
32 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick Step Floors 0:00:06
33 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:06
34 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:06
35 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:00:06
36 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:06
37 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:06
38 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:00:06
39 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:06
40 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:00:06
41 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:00:06
42 Ahmet Örken (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:00:06
43 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:00:06
44 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:00:06
45 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:06
46 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:00:06
47 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:00:06
48 James Knox (GBr) Quick Step Floors 0:00:06
49 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:06
50 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:06
51 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:06
52 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:06
53 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain – Merida 0:00:06
54 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:06
55 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:00:06
56 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:00:06
57 Piotr Brozyna (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:06
58 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:06
59 James Mitri (NZl) Burgos – BH 0:00:06
60 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:06
61 Nazim Bakirci (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:00:06
62 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:06
63 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:00:06
64 Mustafa Sayar (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:00:06
65 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:06
66 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:06
67 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:38
68 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:38
69 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:38
70 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:00:51
71 Nicolas Sessler (Bra) Burgos – BH 0:00:51
72 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 0:00:51
73 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:00:51
74 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:00:57
75 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:00:57
76 Pawel Cieslik (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:02
77 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:01:02
78 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:02
79 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:02
80 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:06
81 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:11
82 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:00:06
83 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:19
84 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:01:19
85 Josu Zabala Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:19
86 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:01:19
87 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:01:19
88 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:01:19
89 Pawel Bernas (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:19
90 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:01:37
91 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:01:37
92 David Per (Slo) Bahrain – Merida 0:01:37
93 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:06
94 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:58
95 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:01:58
96 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:58
97 Onur Balkan (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:01:58
98 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:02:08
99 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:08
100 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:02:08
101 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:08
102 Ahmet Akdilek (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:02:08
103 Ander Barrenetxea Uriarte (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:08
104 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:02:08
105 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:08
106 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:02:08
107 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:02:08
108 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:02:15
109 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:15
110 Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:15
111 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:02:15
112 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:02:15
113 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:02:15
114 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:02:15
115 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Trek – Segafredo 0:02:15
116 Joaquim Silva (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:15
117 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:15
118 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:15
119 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:02:15
120 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:02:15
121 Feritcan Samli (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:02:15
122 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:02:15
123 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:02:15
124 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:02:15
125 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:02:24
126 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:02:24
127 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:36
128 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:03:18
129 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:03:18
130 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:03:37
131 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:04:12
132 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko – Marseille Provence KTM 0:04:12
133 Sergio Rodriguez Reche (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:12
134 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:04:40
135 Muhammed Atalay (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:08:19

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 22:26:16
2 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
3 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:00:04
4 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:04
5 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:00:09
6 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:00:10
7 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:10
8 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha – Alpecin 0:00:10
9 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:10
10 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:10
11 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:00:10
12 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:10
13 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:00:19
14 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:19
15 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:22
16 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:24
17 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:25
18 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:25
19 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:00:33
20 James Knox (GBr) Quick Step Floors 0:00:36
21 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:39
22 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:41
23 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:41
24 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:41
25 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:49
26 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:00:53
27 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:01:10
28 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:10
29 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:23
30 Piotr Brozyna (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:28
31 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:01:42
32 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:01:43
33 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:01:45
34 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:52
35 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:01:55
36 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:01:55
37 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:04
38 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:19
39 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:02:19
40 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:02:31
41 Josu Zabala Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:43
42 Julien Trarieux (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:02:44
43 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Trek – Segafredo 0:03:04
44 Pawel Cieslik (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:03:15
45 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:03:36
46 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 0:03:39
47 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:03:53
48 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:03:53
49 Mustafa Sayar (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:04:06
50 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:04:29
51 James Mitri (NZl) Burgos – BH 0:04:31
52 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:04:38
53 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:05:08
54 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:05:14
55 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:15
56 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:05:21
57 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:30
58 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:05:37
59 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:05:41
60 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:05:42
61 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:05:42
62 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:05:55
63 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:06:02
64 Nazim Bakirci (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:06:29
65 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:06:35
66 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:07:04
67 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:07:31
68 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:07:40
69 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:07:50
70 Joaquim Silva (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:05
71 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:08:09
72 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick Step Floors 0:08:15
73 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:08:17
74 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:08:36
75 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:08:51
76 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:09:05
77 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:09:06
78 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:09:16
79 Ahmet Örken (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:09:28
80 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:09:32
81 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:09:38
82 Brenton Jones (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:09:38
83 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:09:52
84 Nicolas Sessler (Bra) Burgos – BH 0:09:55
85 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:09:57
86 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:18
87 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:10:21
88 Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:10:32
89 Onur Balkan (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:10:50
90 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:08
91 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:11:26
92 Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:11:42
93 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:12:17
94 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:12:19
95 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:12:32
96 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:45
97 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:12:55
98 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:13:01
99 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:13:06
100 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain – Merida 0:13:14
101 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:13:28
102 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:13:43
103 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:53
104 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:14:34
105 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:14:38
106 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:14:38
107 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:15:11
108 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:15:21
109 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:15:34
110 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:15:47
111 Yecid Arturo Sierra Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:15:50
112 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:15:54
113 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:15:59
114 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:16:41
115 Beñat Txoperena Matxikote (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:16:50
116 Pawel Bernas (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:17:10
117 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:17:35
118 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:17:49
119 David Per (Slo) Bahrain – Merida 0:18:08
120 Ahmet Akdilek (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:19:36
121 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:20:06
122 Sergio Rodriguez Reche (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:20:07
123 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:20:19
124 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:20:27
125 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:20:39
126 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:21:26
127 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:21:43
128 Simone Bevilacqua (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:22:14
129 Ander Barrenetxea Uriarte (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:24:14
130 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:25:15
131 Feritcan Samli (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:26:09
132 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:26:44
133 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:26:54
134 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko – Marseille Provence KTM 0:28:52
135 Muhammed Atalay (Tur) Nationalmannschaft Türkei 0:30:21