Na początku sierpnia informowaliśmy Państwa o potwornie trudnych wyścigach ze startu wspólnego, przygotowanych na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Dziś poznaliśmy szczegóły jazdy indywidualnej na czas.

Jak można się było spodziewać, czasówki także nie będą należeć do najłatwiejszych. Wszystko rozegra się na 22-kilometrowej rundzie wokół toru Fuji, który będzie kolarską bazą podczas najbliższych Igrzysk Olimpijskich. Według podanych dziś informacji, Panie rywalizować będą na dystansie jednego okrążenia. Panowie zrobią za to dwa kółka.

Przechodząc do samej rundy, nie będzie ona należeć do najłatwiejszych. Na 22 kilometrach znajdą się bowiem dwa podjazdy. Pierwszy z nich liczył będzie 5,5 kilometra o średnim nachyleniu 4%. Drugi będzie za to krótszy, bo tylko 2-kilometrowy, z nachyleniem 4,5%. Tym samym, aż 1/3 rundy będzie prowadzić pod górę, a na jednym okrążeniu w “pionie” do pokonania będzie ponad 400 metrów.

Jednocześnie zaprezentowano dziś trasy wyścigów ze startu wspólnego oraz czasówek, które odbędą się podczas Igrzysk Paraolimpijskich. W tym przypadku wszystko rozegra się na rundzie liczącej 13,2 km (wyścigi “masowe”), 8 km (czasówki) oraz 2,7 km (sztafeta mieszana). Dane te mogą się jednak jeszcze zmienić, gdyż niewykluczone, że organizatorzy zdecydują się na wydłużenie rywalizacji poprzez dołożenie kilku okrążeń.