fot. Valcar PBM

Reprezentantka gospodarzy Elisa Balsamo (Valcar PBM) wygrała Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale Donne Elite (bo tak brzmi pełna nazwa tego wyścigu). Druga była ubiegłoroczna triumfatorka – Marta Bastianelli z Alè – Cipollini. 

Elisa Balsamo była najszybsza w finałowym sprincie z większej grupy. Trasa była mniej pagórkowata niż inny włoski klasyk, który odbył się poprzedniego dnia – Giro dell’Emilia Internazionale Donne Elite 2018.

Peleton dogonił jednoosobową ucieczkę, którą tworzyła Sofii Bertizzolo (Astana Women’s Team), dwa kilometry przed metą.

Dla 20-letniej Balsamo jest to drugie zwycięstwo w tym sezonie – w kwietniu triumfowała w Omloop van Borsele.

W wyścigu nie startowały Polki.

Pełne wyniki:

1 BALSAMO Elisa Valcar PBM 80 80 2:03:59
2 BASTIANELLI Marta Alé Cipollini 60 56 ,,
3 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg Cycling Team 45 32 ,,
4 NORSGAARD Emma Cecilie Cervélo-Bigla Pro Cycling 35 24 ,,
5 SIERRA Arlenis Astana Womens Team 30 20 ,,
6 FIDANZA Arianna Eurotarget – Bianchi – Vitasana 25 16 ,,
7 FOURNIER Roxane FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 21 12 ,,
8 TOMASI Laura Top Girls Fassa Bortolo 18 8 ,,
9 BALDUCCI Michela Aromitalia Vaiano 15 7 ,,
10 LELEIVYTĖ Rasa Aromitalia Vaiano 12 6 ,,
11 ALONSO Sandra Bizkaia Durango – Euskadi Murias 10 5 ,,
12 PIRRONE Elena Astana Womens Team 8 3 ,,
13 DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 6 ,,
14 SHEKEL Olga S.C. Michela Fanini Rox 5 ,,
15 KLIMOVA Diana Russia 4 ,,
16 CONSONNI Chiara Valcar PBM 3 ,,
17 RADOTIC Mia BTC City Ljubljana 2 ,,
18 BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana 1 ,,
19 PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
20 CAVALLI Marta Valcar PBM 0:03
21 GUDERZO Tatiana Bepink ,,
22 VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox ,,
23 CHRISTMAS Dani Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
24 GEBRU Eyeru Tesfoam UCI WCC Womens team ,,
25 KASENOVA Karina Russia ,,
26 WRIGHT Sophie Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
27 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
28 TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
29 COLBORNE Henrietta Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
30 GROSSETETE Maelle FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
31 CIPRIANI Carmela Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti ,,
32 GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling ,,
33 SAIFUTDINOVA Natalya Astana Womens Team ,,
34 VIECELI Lara Astana Womens Team ,,
35 BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
36 SANGUINETI Ilaria Valcar PBM ,,
37 PINTAR Urša BTC City Ljubljana ,,
38 BARIANI Giorgia Veneto ,,
39 POTOKINA Anna Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling ,,
40 MUZIC Évita FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
41 LUDWIG Cecilie Uttrup Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
42 YAPURA Fernanda UCI WCC Womens team ,,
43 MEDVEDOVA Tereza Bepink ,,
44 BRAVARD Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
45 ZIGART Urska BTC City Ljubljana 0:11
46 SILVESTRI Debora Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:12
47 PATTARO Francesca Bepink ,,
48 BEEKHUIS Teuntje Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
49 FRANCHI Elena Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti ,,
50 BERTIZZOLO Sofia Astana Womens Team ,,
51 STUDENIKINA Natalia Russia ,,
52 D’AGOSTIN Nicole Eurotarget – Bianchi – Vitasana 0:17
53 SANTESTEBAN Ane Alé Cipollini ,,
54 ROSSATO Beatrice Top Girls Fassa Bortolo ,,
55 BROGI Angelica Aromitalia Vaiano 0:19
56 CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM 0:24
57 CAMPBELL Teniel UCI WCC Womens team 0:27
58 HANSELMANN Nicole Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
59 SESSI Arianna ACS Cycling Chirio 0:31
60 ENSING Janneke Alé Cipollini 0:35
61 SPOOR Winanda WNT-Rotor Pro Cycling 0:39
62 TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling ,,
63 STEIGENGA Nicole Bepink ,,
64 POLLICINI Silvia Valcar PBM 0:52
65 QUAGLIOTTO Nadia Top Girls Fassa Bortolo 0:53
66 VAN VEEN Esther Parkhotel Valkenburg Cycling Team 2:13
67 GASPARINI Alice Eurotarget – Bianchi – Vitasana ,,
68 FIDANZA Martina Eurotarget – Bianchi – Vitasana ,,
69 DE RANIERI Lisa Aromitalia Vaiano ,,
70 NGUYEN Thi That UCI WCC Womens team ,,
71 MORZENTI Lisa Bepink 3:49
72 RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
73 GOROSTIZA ULLOA Aroa Nicole Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
74 BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
75 PERINI Chiara Top Girls Fassa Bortolo ,,
76 COVRIG Ana Eurotarget – Bianchi – Vitasana ,,
DNF TSYMBALIUK Kseniia Russia -2:03:59
DNF DEYKO Olga Russia ,,
DNF BADEGRUBER Anna WNT-Rotor Pro Cycling ,,
DNF UITERWIJK WINKEL Meike Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
DNF MEUCCI Claudia Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti ,,
DNF SALTON Basei Marzia Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti ,,
DNF MARTINEZ Cristina Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
DNF STEPANOVA Alexandra Russia ,,
DNF BAGLIONE Maria Francesca Vallerbike ,,
DNF FOGGI Matilde Vallerbike ,,
DNF SEVERI Federica Vallerbike ,,
DNF FORTUNI Alice Vallerbike ,,
DNF POMPEI Valeria Vallerbike ,,
DNF BARBIERI Isotta ACS Cycling Chirio ,,
DNF BARBIERI Sofia ACS Cycling Chirio ,,
DNF MARCELLI Emma ACS Cycling Chirio ,,
DNF TESO Sofia Veneto ,,
DNF PORCELLATO Martina Veneto ,,
DNF BALDUCCI Francesca S.C. Michela Fanini Rox ,,
DNF DAL MAGRO Alessia S.C. Michela Fanini Rox ,,
DNF DALLA VALLE Elisa S.C. Michela Fanini Rox ,,
DNF GEPPI Leonora S.C. Michela Fanini Rox ,,
DNF DEBESAY Mossana Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling ,,
DNF NOVIKOVA Elena Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling ,,
DNF PILLON Sara Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling ,,
DNF GAIO Aurora Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling ,,
DNF LEONARDI Elena Top Girls Fassa Bortolo ,,
DNF MONTICOLO Iris Veneto ,,
DNF ZANETTI Emanuela Veneto ,,
DNF MAGRI Silvia Veneto ,,
DNF PRADERA Jeidi Astana Womens Team ,,
DNF MARCHESINI Giulia Aromitalia Vaiano ,,
DNF MATTEOLI Emilia Aromitalia Vaiano ,,
DNF COPPONI Clara FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
DNS SAPORITI Gaia ACS Cycling Chirio ,,
DNS KOPPENBURG Clara Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
DNS LEPISTÖ Lotta Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
DNS PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
DNS CILENTI Sofia Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti ,,
DNS VALSECCHI Silvia Bepink ,,
DNS ZOCCA Federica ACS Cycling Chirio ,,