Paris-Roubaix / ASO

Choć do Giro d’Italia 2019 jeszcze dobrych kilka miesięcy, pomału krystalizuje się lista startowa wyścigu. We włoskich mediach mówi się, iż na starcie imprezy może pojawić się Peter Sagan.

Nie od dziś wiadomo, że mimo szczerej sympatii trzykrotnego mistrza świata do Włoch, jego kalendarz startowy nie obejmował Giro d’Italia. W przyszłości ma się to jednak zmienić. Włoska prasa ustaliła już, że Sagan poważnie zastanawiał się nad startem w La Corsa Rosa w sezonie 2019. Sam zawodnik uważa jednak, że nie będzie to jeszcze odpowiedni moment.

W listopadzie na dobre zastanowimy się nad kalendarzem. Bardzo chcę przejechać Giro d’Italia, to jeden z moich celów na kolejne lata. W sezonie 2019 raczej się na to nie zdecyduję, gdyż pierwsze etapy są już bardzo trudne i prawie na pewno nie będę miał szans założyć różowej koszulki. Co by nie mówić, wygranie etapu i założenie różowej koszulki pozwoliłoby mi poczuć się spełnionym

– powiedział Sagan.

W ostatni piątek, Słowak przedłużył kontrakt z ekipą BORA – hansgrohe do końca sezonu 2021. Tym samym, jak można się spodziewać, największa gwiazda peletonu będzie miała możliwość ułożenia kalendarza startowego według swoich chęci.