fot. Marek Bala / naszosie.pl

Podczas konferencji drużyny BORA-hansgrohe w siedzibie firmy BORA ogłoszono, że Maciej Bodnar przedłużył kontrakt z niemiecką ekipą do końca 2021 roku. Polak jest zatem nieodzowną częścią drużyny bezpośrednio otaczającej trzykrotnego mistrza świata – Petera Sagana. 

Maciej Bodnar, Marcus Burghardt i Daniel Oss są bardzo ważnymi kolarzami zarówno dla Petera, jak i dla całej drużyny. W związku z tym przedłużyli oni kontrakty do końca sezonu 2021 wraz z Peterem Saganem

– powiedział szef drużyny BORA-hansgrohe Ralph Denk.

Na konferencji oprócz Ralpha Denka i Petera Sagana obecni byli szefowie firm BORA i hansgrohe – odpowiednio Wili Bruckbauer i Philippe Harinck. Dotyczyła ona przede wszystkim przyszłości drużyny – jak się okazuje bezpiecznej i potwierdzenia, że ważny jest nie tylko Peter Sagan, ale również jego pomocnicy i młodsi kolarze, którzy rozwijają się nieco w cieniu Sagana zdejmującego niejako z nich presję.

Peter Sagan nie był jeszcze na rekonesansie trasy wyścigu ze startu wspólnego o mistrzostwo świata 2018. Ma zamiar zrobić to jutro, wraz z pokonaniem “Piekła”. Co do swoich szans na obronę tytułu był bardzo zachowawczy i powiedział, że wszystko zależy od tego, jak potoczy się wyścig.

Z Niederndorf bei Kufstein Marta Wiśniewska