W niedzielę etap, dzisiaj wyścig. Katarzyna Niewiadoma, po kapitalnej walce na ostatnich etapach, została triumfatorką Tour Feminin de Ardeche.

Jak pisaliśmy już w niedzielę, francuski wyścig etapowy był w wykonaniu Niewiadomej więcej niż dobry. W weekend zawodnicza ekipy Canyon – Sram zdołała wygrać królewski etap, wyraźnie zbliżając się do czołówki klasyfikacji generalnej.

Najważniejsze miało jednak miejsce wczoraj. Na pagórkowatym etapie nr 6, Kasia uciekła wraz z Ruth Winder (USA), zarabiając ponad 40 sekund grupą faworytek. To pozwoliło Niewiadomej wskoczyć na pozycję liderki wyścigu, którą chciała obronić dziś.

Co by nie mówić, jak zaplanowała, tak zrobiła. Co prawda ostatni etap liderka Canyon – SRAM ukończyła na 12 miejscu ze stratą 37 sekund do zwyciężczyni Erici Magnaldi (Bepink), lecz jej aktywna jazda i tak pozwoliła nadrobić kolejne cenne sekundy nad najgroźniejszymi rywalkami w klasyfikacji generalnej, co było jednoznaczne z obronieniem pozycji liderki.

Oprócz klasyfikacji generalnej imprezy i piątego etapu, Niewiadoma wygrała też klasyfikację górską wyścigu. Dla niespełna 24-letniej zawodniczki, wygranie wyścigu jest 14 zwycięstwem w karierze.

Poprzedni artykułMatthew Hayman kończy karierę!
Następny artykułMaciej Paterski pojedzie w Innsbrucku?!
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.