fot. La Vuelta

Zwycięstwem Simona Yatesa (Mitchelton – Scott) zakończył się czternasty etap Vuelta a Espana. Brytyjczyk przejął też prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Czternasty etap hiszpańskiej etapówki był drugą z trzech ciężkich przepraw w Asturii. Kolarze mieli do pokonania 171 kilometrów górzystego terenu, na którym czekało na nich 5 punktowanych podjazdów.

Dość niespodziewanie, około 10 kilometrów po starcie, od peletonu oderwała się bardzo silna, sześcioosobowa grupka w składzie Michał Kwiatkowski (Sky), Nicholas Roche, Brent Bookwalter (BMC), Michael Woods (EF Education First), Ivan Garcia Cortina (Bahrain – Merida) oraz Thomas De Gendt (Lotto Soudal). Przez fakt obecności “Kwiato” w odjeździe, peleton nie pozwalał harcownikom na odjazd na więcej niż 4 minuty, co powodowało dość interesujące przeciąganie liny.

Choć trasa sprzyjała ciekawej walce, środkowa część etapu była wyjątkowo spokojna. Uciekinierzy nie forsowali bowiem bardzo wysokiego tempa, a grupy Cofidis i Movistar kontrolowały wszystko za ich plecami.

47 kilometrów przed metą sytuacja zaczęła się zmieniać. Wszystko za sprawą kolarzy Bahrain – Merida, którzy bardzo mocno podkręcili tempo w peletonie, znacznie go uszczuplając. To też nie była dobra informacja dla uciekinierów, którzy starali się oszczędzać jak najwięcej energii. Kiedy jednak należało przyspieszyć, także oni mocniej nacisnęli na pedały.

Zjazd z trzeciego podjazdu od końca wprowadził bardzo dużo zamieszania. Na czele, po defektach i kraksach Woodsa i De Genta, utrzymał się jedynie Michał Kwiatkowski i duet kolarzy BMC. W peletonie, tracącym zaledwie minutę, doszło do dużego podziału. Z tyłu został m.in. lider Jesus Herrada (Cofidis), który mógł być praktycznie pewny stracenia koszulki lidera.

Co ciekawe, choć Michał Kwiatkowski był już praktycznie złapany 26 kilometrów przed metą, mocno uszczuplona grupa liderów pozwoliła mu jeszcze nieco odjechać. Samotny już Polak zdołał zdobyć 40 sekund przewagi przed finałowym odcinkiem, co mogło dawać mu nadzieję na start ostatniej wspinaczki przed najsilniejszymi kolarzami w stawce.

Ostatecznie, u podnóża finałowego podjazdu, na czele jechała już grupa faworytów, w której znajdował się przyszły zwycięzca etapowy. Tam, bardzo szybko na atak zdecydował się Steven Kruijswijk (LottoNL – Jumbo), za którym jechali wielcy tego wyścigu. Po chwili, do koła Holendra doskoczyć próbował Alejandro Valverde (Movistar), za którym za to kontrować próbowali Simon Yates (Mitchelton – Scott), Nairo Quintana (Movistar), Miguel Angel Lopez (Astana), Enric Mas (Quick – Step Floors) i Thibaut Pinot (Groupama – FDJ).

1,5 kilometra przed metą, kilkanaście sekund przewagi zyskał mocny duet Quintana – Lopez i to wśród nich doszukiwano się zwycięzcy etapowego. Po chwili jednak na kontrę zdecydował się Yates, który dociągnął do czoła całą resztę i postanowił poprawić 700 metrów przed metą, utrzymując niewielką przewagę do samej mety i odzyskując prowadzenie w wyścigu. Podium uzupełnili Miguel Angel Lopez i Alejandro Valverde.

Wyniki:
1 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 4:19:27
2 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:02
3 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:02
4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:05
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:07
6 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:11
7 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:00:19
8 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:27
9 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:37
10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:39
11 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:47
12 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:53
13 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:56
14 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:00:56
15 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:01:02
16 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:01:38
17 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:02:27
18 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:02:40
19 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:40
20 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:03:15
21 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:04:33
22 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:04:35
23 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:51
24 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:04:51
25 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:04:55
26 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:00
27 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:05:10
28 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:05:24
29 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:26
30 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:06:00
31 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:06:11
32 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:18
33 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:06:18
34 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:07:06
35 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:07:35
36 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:07:36
37 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:07:42
38 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:07:48
39 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:11
40 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:08:12
41 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:08:30
42 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:08:43
43 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:43
44 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:08:58
45 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:09:16
46 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:09:16
47 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:09:16
48 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:35
49 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:10:25
50 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:10:25
51 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:10:44
52 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:10:48
53 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:11:37
54 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:11:37
55 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:12:18
56 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:12:18
57 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:14:11
58 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:14:15
59 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:15:14
60 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:15:36
61 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:16:03
62 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:16:03
63 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:16:03
64 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:16:03
65 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:19:41
66 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:19:41
67 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:19:41
68 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:20:57
69 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:21:01
70 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:21:03
71 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:21:06
72 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:21:08
73 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:21:08
74 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:21:08
75 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:13
76 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:21:13
77 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:21:13
78 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:21:13
79 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:21:13
80 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:21:13
81 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:21:23
82 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:21:23
83 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:21:23
84 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:21:23
85 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:21:27
86 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:21:27
87 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:27
88 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:21:34
89 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:21:59
90 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:22:11
91 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:22:11
92 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:22:11
93 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:22:19
94 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:22:25
95 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:22:34
96 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:22:34
97 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:22:34
98 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:22:34
99 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:22:34
100 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:22:37
101 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:22:37
102 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:22:37
103 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:22:46
104 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:22:58
105 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:23:48
106 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:23:49
107 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:23:49
108 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:23:49
109 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:23:49
110 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:23:49
111 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:23:49
112 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:23:55
113 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:24:26
114 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:24:42
115 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:24:54
116 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:25:04
117 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:25:32
118 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:27:41
119 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:27:58
120 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:27:58
121 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:27:58
122 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:28:14
123 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:28:25
124 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:28:25
125 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:28:25
126 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:28:25
127 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:28:25
128 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:28:25
129 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:28:25
130 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:28:39
131 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:28:39
132 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:28:50
133 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:28:52
134 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:29:25
135 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:29:31
136 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:29:33
137 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 0:29:44
138 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:29:49
139 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:29:51
140 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:29:51
141 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:29:51
142 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:29:51
143 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:29:51
144 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:29:51
145 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:30:09
146 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:30:16
147 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:30:16
148 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:30:35
149 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:30:50
150 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:30:58
151 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:30:58
152 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:30:58
153 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:30:58
154 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:31:05
155 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:31:08
156 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:31:14
157 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:31:50
158 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:31:52
159 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:31:52
160 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:31:52
161 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:31:52
162 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:31:52
163 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:31:56
164 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:32:23
165 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:32:28
166 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:32:30
167 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:32:30
DNF Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
DNS Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky

Klasyfikacja generalna:
1 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 59:11:18
2 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:20
3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:25
4 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:47
5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:23
6 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:28
7 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:01:40
8 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:01:47
9 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:55
10 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:08
11 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:02:46
12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:03:21
13 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:03:26
14 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:05:32
15 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:35
16 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:06:57
17 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:07:44
18 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:07:46
19 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:09:12
20 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:09:27
21 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:10:03
22 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:10:30
23 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:12:58
24 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:13:29
25 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:13:42
26 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:17:39
27 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:18:41
28 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:31
29 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:21:39
30 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:22:04
31 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:22:28
32 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:22:40
33 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:23:50
34 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:25:23
35 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:27:17
36 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:27:45
37 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:31:00
38 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:32:58
39 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:33:57
40 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:36:15
41 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:37:58
42 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:38:38
43 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:43:51
44 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:44:20
45 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:44:22
46 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:44:45
47 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:46:05
48 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:47:09
49 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:49:13
50 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:52:00
51 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:53:41
52 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:55:00
53 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:56:58
54 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:57:16
55 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:58:26
56 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:58:58
57 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:00:11
58 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 1:02:26
59 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 1:02:30
60 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 1:04:57
61 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:06:21
62 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 1:07:45
63 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 1:08:45
64 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 1:10:02
65 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 1:10:07
66 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 1:10:42
67 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 1:10:43
68 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:10:49
69 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:15:32
70 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 1:15:36
71 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 1:17:24
72 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 1:17:28
73 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:17:37
74 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 1:17:39
75 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:18:12
76 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:19:09
77 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 1:23:05
78 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 1:23:09
79 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 1:24:03
80 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 1:24:20
81 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 1:26:23
82 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 1:27:48
83 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 1:30:13
84 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 1:30:20
85 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 1:32:39
86 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1:32:42
87 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:33:33
88 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 1:36:17
89 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:39:22
90 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 1:41:41
91 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 1:42:13
92 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 1:42:28
93 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 1:44:52
94 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 1:50:22
95 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 1:52:44
96 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 1:55:37
97 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 1:56:27
98 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:56:41
99 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 1:59:04
100 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 2:00:36
101 José Mendes (Por) Burgos – BH 2:01:11
102 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 2:02:30
103 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 2:02:50
104 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 2:05:26
105 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 2:05:32
106 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 2:10:38
107 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 2:11:10
108 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 2:11:40
109 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:11:53
110 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 2:12:18
111 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 2:13:54
112 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 2:14:03
113 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 2:15:21
114 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 2:16:17
115 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 2:16:29
116 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 2:18:44
117 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 2:19:28
118 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 2:20:20
119 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 2:20:38
120 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 2:22:20
121 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 2:22:52
122 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 2:23:57
123 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 2:24:50
124 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 2:26:27
125 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 2:27:44
126 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:29:46
127 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:31:55
128 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 2:33:24
129 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 2:35:18
130 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 2:38:00
131 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 2:39:51
132 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:40:07
133 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 2:42:37
134 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 2:43:12
135 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 2:43:18
136 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 2:44:32
137 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 2:45:19
138 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 2:46:45
139 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 2:47:41
140 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 2:47:58
141 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 2:48:25
142 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:50:59
143 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 2:52:14
144 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 2:53:10
145 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:53:29
146 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 2:54:45
147 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 2:57:25
148 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 2:59:30
149 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 2:59:42
150 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 3:01:17
151 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 3:01:27
152 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:02:20
153 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 3:02:52
154 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 3:04:56
155 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 3:06:10
156 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 3:06:21
157 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 3:06:47
158 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 3:08:20
159 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 3:11:30
160 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 3:13:19
161 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 3:15:26
162 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:16:15
163 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 3:20:10
164 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 3:20:34
165 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 3:25:41
166 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 3:40:33
167 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 3:42:16