fot. Tour of Britain

Zwycięstwem Juliana Alaphilippe’a (Quick – Step Floors) zakończył się trzeci etap Tour of Britain. Nowym liderem został Patrick Bevin (BMC).

Trzeci etap wyścigu na wyspach Brytyjskich był nieco łatwiejszy od poprzedniego, lecz kolarze wciąż mieli do pokonania 125 kilometrów pagórkowatego terenu. Faworytami byli więc specjaliści od wyścigów jednodniowych.

W ucieczce dnia znaleźli się dziś Ben Swift (Wielka Brytania), Tony Martin (Katusha – Alpecin), Jon Mould (JLT) i Angelo Tulik (Direct Energie). Ich przewaga nie była jednak zbyt duża. Przez cały czas sytuację z tyłu kontrolowały bowiem grupy sprinterskie, a także te wspierające specjalistów od wyścigów jednodniowych.

20 kilometrów przed metą stało się jasne, że harcownicy nie mają większych szans na skuteczne zakończenie akcji. Jednocześnie jednak wielu kolarzy czekało na ostatni premiowany podjazd dnia, gdzie wysokie tempo mogło nawet porwać grupę.

Ostatecznie harcownicy zostali złapani przez cały peleton, prowadzony przez ekipę Quick – Step Floors, około 8 kilometrów przed metą. Jednocześnie jednak podjazd do Clifton miał w samej końcówce porwać grupę.

Ostatecznie, na trudnym finiszu najlepszy okazał się Julian Alaphilippe (Quick – Step Floors), który pokonał nowego lidera, Patricka Bevin (BMC) oraz Emilsa Liepinsa (One Pro Cycling).

Wyniki:
1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 2:47:41
2 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 0:00:00
3 Emils Liepins (Lat) ONE Pro Cycling 0:00:00
4 Ethan Hayter (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
5 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
6 Connor Swift (GBr) Madison – Genesis 0:00:00
7 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
8 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:00
9 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
10 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
11 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:00:00
12 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
13 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
14 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
15 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:00
16 Maximilian Stedman (GBr) Canyon – Eisberg 0:00:00
17 Thomas Pidcock (GBr) Team Wiggins 0:00:00
18 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:00:00
19 Neilson Powless (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
20 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:00
21 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
22 Edmund Bradbury (GBr) JLT – Condor 0:00:00
23 Dmitrii Strakhov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
24 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
25 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
26 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
27 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:00:00
28 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
29 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:00:00
30 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:00
31 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:00
32 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:00
33 Mark Downey (Irl) Team Wiggins 0:00:06
34 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:00:06
35 Alistair Slater (GBr) JLT – Condor 0:00:06
36 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:00:06
37 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:00:06
38 Rob Power (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:06
39 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:00:10
40 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:19
41 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:40
42 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:00:51
43 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:51
44 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:00:51
45 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:00:51
46 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:51
47 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:51
48 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:00:51
49 Ryan Christensen (NZl) Canyon – Eisberg 0:01:02
50 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 0:01:23
51 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:01:23
52 José Fernandes (Por) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:23
53 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:01:23
54 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins 0:01:23
55 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:01:23
56 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:23
57 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:01:23
58 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:01:23
59 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:01:23
60 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:01:23
61 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:01:46
62 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:02:01
63 Stephen Williams (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:02:06
64 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:02:06
65 Matthew Teggart (Irl) Team Wiggins 0:02:59
66 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:02:59
67 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:02:59
68 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb 0:02:59
69 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:02:59
70 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:02:59
71 Andrea Guardini (Ita) Bardiani – CSF 0:02:59
72 Matthew Holmes (GBr) Madison – Genesis 0:02:59
73 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:02:59
74 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:02:59
75 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:02:59
76 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling 0:02:59
77 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:02:59
78 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:02:59
79 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:02:59
80 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling 0:02:59
81 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:02:59
82 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:02:59
83 Thomas Moses (GBr) JLT – Condor 0:03:58
84 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:05:36
85 Alex Paton (GBr) Canyon – Eisberg 0:05:36
86 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:05:36
87 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:05:36
88 Thomas Stewart (GBr) JLT – Condor 0:05:36
89 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:36
90 Daniel McLay (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:36
91 Rory Townsend (GBr) Canyon – Eisberg 0:05:36
92 Joseph Nally (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:36
93 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:05:36
94 Ben Swift (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:36
95 Matthew Bostock (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:36
96 Andrew Tennant (GBr) Canyon – Eisberg 0:05:36
97 Fred Wright (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:36
98 Richard Handley (GBr) Madison – Genesis 0:05:36
99 James Fouche (NZl) Team Wiggins 0:05:36
100 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:05:36
101 George Pym (GBr) Madison – Genesis 0:05:36
102 Jonathan Mould (GBr) JLT – Condor 0:05:36
103 Dexter Gardias (GBr) Canyon – Eisberg 0:05:36
104 Jonathan McEvoy (GBr) Madison – Genesis 0:05:36
105 Erick Rowsell (GBr) Madison – Genesis 0:05:36
106 Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb 0:05:36
107 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:05:36
108 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:05:36
109 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:05:36
110 Christopher Latham (GBr) ONE Pro Cycling 0:06:45
111 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:07:04
112 Roger Kluge (GER) Mitchelton – Scott 0:07:31
113 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:07:31
114 Graham Briggs (GBr) JLT – Condor 0:07:31
115 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:09:31
DNS Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott

Klasyfikacja generalna:
1 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 11:03:11
2 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
3 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:02
4 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:00:12
5 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:12
6 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:12
7 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:12
8 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:12
9 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:19
10 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:00:22
11 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:46
12 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:46
13 Dmitrii Strakhov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:46
14 Ethan Hayter (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:49
15 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:00:49
16 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:49
17 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:49
18 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:49
19 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:00:49
20 Thomas Pidcock (GBr) Team Wiggins 0:00:49
21 Neilson Powless (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:00:49
22 Maximilian Stedman (GBr) Canyon – Eisberg 0:00:49
23 Edmund Bradbury (GBr) JLT – Condor 0:00:49
24 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:00:49
25 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:51
26 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:08
27 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:01:24
28 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:01:40
29 Connor Swift (GBr) Madison – Genesis 0:01:42
30 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:02:49
31 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:02:55
32 Stephen Williams (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:02:55
33 Emils Liepins (Lat) ONE Pro Cycling 0:03:28
34 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:03:32
35 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:03:32
36 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:03:32
37 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:03:32
38 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:03:38
39 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:03:38
40 Rob Power (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:38
41 Matthew Holmes (GBr) Madison – Genesis 0:03:48
42 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:03:48
43 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling 0:04:12
44 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:04:23
45 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:04:23
46 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:04:23
47 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:04:23
48 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:04:23
49 Ryan Christensen (NZl) Canyon – Eisberg 0:04:34
50 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:04:55
51 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins 0:04:55
52 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin 0:04:55
53 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:04:55
54 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:04:55
55 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:04:55
56 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:04:55
57 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:06:27
58 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:30
59 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:06:31
60 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb 0:06:31
61 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:06:31
62 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:06:31
63 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:06:31
64 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:06:31
65 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:07:27
66 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:07:59
67 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:08:50
68 Ben Swift (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:09:08
69 Fred Wright (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:09:08
70 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:09:08
71 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:09:13
72 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:09:35
73 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:10:26
74 Mark Downey (Irl) Team Wiggins 0:11:28
75 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:12:02
76 Alistair Slater (GBr) JLT – Condor 0:12:10
77 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:12:10
78 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:12:12
79 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:12:12
80 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:13:03
81 James Fouche (NZl) Team Wiggins 0:13:03
82 Richard Handley (GBr) Madison – Genesis 0:13:53
83 Erick Rowsell (GBr) Madison – Genesis 0:13:53
84 Matthew Teggart (Irl) Team Wiggins 0:14:54
85 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:15:03
86 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:15:03
87 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:15:03
88 Matthew Bostock (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:16:52
89 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling 0:17:29
90 Andrea Guardini (Ita) Bardiani – CSF 0:17:29
91 Jonathan Mould (GBr) JLT – Condor 0:17:37
92 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:17:38
93 Joseph Nally (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:17:40
94 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:17:40
95 Thomas Stewart (GBr) JLT – Condor 0:17:40
96 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:17:40
97 Daniel McLay (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:40
98 Andrew Tennant (GBr) Canyon – Eisberg 0:17:40
99 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling 0:18:18
100 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:19:07
101 Thomas Moses (GBr) JLT – Condor 0:19:53
102 José Fernandes (Por) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:20:05
103 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:20:06
104 George Pym (GBr) Madison – Genesis 0:20:06
105 Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb 0:20:06
106 Roger Kluge (GER) Mitchelton – Scott 0:20:28
107 Christopher Latham (GBr) ONE Pro Cycling 0:21:15
108 Alex Paton (GBr) Canyon – Eisberg 0:21:35
109 Dexter Gardias (GBr) Canyon – Eisberg 0:21:35
110 Rory Townsend (GBr) Canyon – Eisberg 0:22:23
111 Jonathan McEvoy (GBr) Madison – Genesis 0:22:27
112 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:24:22
113 Graham Briggs (GBr) JLT – Condor 0:25:13
114 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:29:38
115 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:33:51