fot. La Vuelta

Zwycięstwem Bena Kinga (Dimension Data) zakończył się dziewiąty etap Vuelta a Espana. Nowym liderem został Simon Yates (Mitchelton – Scott).

Dziewiąty etap, zamykający pierwszy tydzień rywalizacji, był najtrudniejszym odcinkiem Vuelty, który do tej pory kolarze musieli pokonać. Na 200 kilometrach trasy, peleton musiał zmierzyć się z przewyższeniem przekraczającym 4000 metrów, a ostatnie kilometry prowadziły srogo pod górę na szczyt wzniesienia La Covatilla.

Dość niespodziewanie, już pierwszy odjazd dnia okazał się być skuteczny. Znalazło się w nim 11 zawodników. Byli to Ben King (EF Education First), Bauke Mollema (Trek – Segafredo), Luis Mas (Caja Rural), Dylan Teuns (BMC), Reto Hollenstein (Katusha – Alpecin), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Luis Angel Mate (Cofidis), Tom Leezer (LottoNL – Jumbo), Kenneth Vanbilsen (Cofidis), Artiz Bagues (Euskadi – Murias) i Jesus Ezquerra (Burgos – BH). Ich przewaga nie była jednak zbyt duża, gdyż wszystko starała się kontrolować ekipa Groupama – FDJ. Na szczycie Puerto de Pico różnica wynosiła dokładnie 5 minut i 15 sekund.

Niestety dla emocji, środkowa część etapu była potwornie senna. Uciekinierzy jadąc na czele bawili się bardzo dobrze, a w peletonie tempo spadało z minuty na minutę. Gdy na strefie bufetu zrobiło się już skrajnie spokojnie, stało się jasne, że powinniśmy mieć dwa wyścigi, a Ben King wcale nie musi mieć aż tak niewielkich szans na przejęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. W końcu 60 kilometrów przed kreską przewaga harcowników przekraczała 9 minut, a strata kolarza Dimension Data do Rudy’ego Molarda (Groupama – FDJ) nie przekraczała 7 minut.

Około 20 kilometrów przed metą rozpoczęło się prawdziwe ściganie w ucieczce. Wówczas na atak zdecydowali się Ben King i Luis Mas. Po chwili wirtualny lider uciekł Hiszpanowi z Caja Rural, rozpoczynając walkę o zwycięstwo etapowe.

10 kilometrów przed metą, czyli u podnóża właściwego podjazdu pod Covatillę, sytuacja była bardzo klarowna. Samotny King miał półtorej minuty przewagi nad pozostałymi uciekinierami, oraz ponad 6 minut przewagi nad peletonem, w którym jechali wszyscy faworyci.

Najtrudniejsze momenty finałowego podjazdu stały pod znakiem aktywnej jazdy Polaków. Kiedy tylko zrobiło się bardzo stromo, za rzeź wziął się Rafał Majka (BORA – hansgrohe), którego koło utrzymywał Michał Kwiatkowski (Sky), a tego samego nie mógł zrobić lider, Rudy Molard (Groupama – FDJ). Jednocześnie z przodu Bauke Mollema ruszył w samotną pogoń za niesamowicie zmęczonym Kingiem.

Około 3,5 kilometra przed metą, Rafał Majka postanowił ponownie podkręcić tempo, praktycznie gotując niektórych faworytów. Dzięki pracy Polaka, w grupie najmocniejszych kolarzy utrzymywało się jedynie kilkunastu kolarzy, w tym, ku naszej uciesze, Michał Kwiatkowski.

Nieco ponad 2 kilometry przed metą sprawy w swoje ręce wzięli kolarze LottoNL – Jumbo. Ostateczną rzeź zrobić spróbował Sepp Kuss, sprawiając niemałe problemy Michałowi Kwiatkowskiemu. Inni faworyci byli jednak w stanie utrzymać koło.

Ostatecznie po etapowe zwycięstwo sięgnął Ben King, który zdołał przetrzymać wielki kryzys. Pierwszym przegranym był za to Mollema, który nie zdołał zasypać minutowej różnicy. Wśród faworytów doszło do niewielkich przetasowań w końcówce. Najszybciej na metę wpadła grupka Kelderman-Lopez-Quintana-Uran, za którą na kreskę wpadł nowy lider, Simon Yates. Nieco większe straty ponieśli Alejandro Valverde i Emanuel Buchmann, a Michał Kwiatkowski nie przeszedł pierwszego, wielkiego testu w roli lidera.

Wyniki 9 etapu Vuelta a Espana:

1 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 5:30:38
2 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:48
3 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:02:38
4 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:02:40
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:40
6 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:02:40
7 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:43
8 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:02:46
9 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:02:49
10 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:03:02
11 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:03:04
12 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:03:05
13 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:05
14 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:05
15 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:03:08
16 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:03:20
17 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:03:29
18 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:03:32
19 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:03:32
20 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:03:32
21 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:03:32
22 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:03:32
23 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:03:50
24 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:03:54
25 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:04:44
26 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:04:44
27 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:04:44
28 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:54
29 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:04:54
30 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:04:56
31 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:04:56
32 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:04:56
33 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:00
34 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:05:11
35 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:05:11
36 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:05:40
37 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:05:46
38 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:05:46
39 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:46
40 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:23
41 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:23
42 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:06:23
43 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:06:23
44 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:06:55
45 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:06:55
46 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:06:55
47 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:06:59
48 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:07:36
49 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:08:27
50 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:08:27
51 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:08:27
52 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:09:12
53 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:09:12
54 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:09:14
55 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:09:42
56 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:09:42
57 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:09:42
58 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:10:21
59 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:10:49
60 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:11:08
61 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:28
62 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:11:47
63 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:12:30
64 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:12:30
65 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:12:30
66 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:12:30
67 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:12:30
68 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:12:30
69 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:12:56
70 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:12:58
71 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:14:09
72 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:14:09
73 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:14:29
74 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:14:29
75 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:14:41
76 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:14:41
77 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:14:41
78 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:15:04
79 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:15:29
80 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:15:40
81 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:16:09
82 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:17:43
83 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:17:43
84 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:43
85 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:17:48
86 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:17:48
87 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:17:48
88 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:17:48
89 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:18:13
90 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:18:13
91 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:18:56
92 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:20:20
93 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:20:20
94 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:20:20
95 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:20:20
96 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:20:20
97 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:21:56
98 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:21:56
99 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:21:56
100 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:21:56
101 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:21:56
102 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:21:56
103 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:56
104 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:56
105 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:21:56
106 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:21:56
107 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:21:56
108 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:21:56
109 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 0:21:56
110 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:21:56
111 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:21:56
112 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:21:56
113 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:56
114 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 0:21:56
115 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:21:56
116 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:21:56
117 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:21:56
118 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 0:21:56
119 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:21:56
120 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:21:56
121 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:21:56
122 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:21:56
123 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:21:56
124 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:21:56
125 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:21:56
126 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:21:56
127 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:21:56
128 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:21:56
129 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:21:56
130 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:21:56
131 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:22:24
132 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:22:52
133 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:23:01
134 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:23:08
135 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:23:11
136 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:23:48
137 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:23:48
138 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:24:41
139 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:24:41
140 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:24:41
141 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:24:41
142 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:24:41
143 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:24:41
144 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:24:41
145 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:24:41
146 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:25:01
147 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:25:23
148 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:25:34
149 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:25:34
150 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:25:46
151 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:26:00
152 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:26:19
153 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:26:19
154 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:26:19
155 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:28:05
156 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:28:05
157 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:28:06
158 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 0:28:17
159 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 0:29:02
160 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:29:53
161 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:29:53
162 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:29:53
163 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:29:53
164 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:29:53
165 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:29:53
166 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:29:53
167 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:29:53
168 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:29:53
169 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:29:53
170 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:29:53
171 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:29:53
172 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:31:33
173 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:31:33
174 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:32:18
175 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:32:18

Klasyfikacja generalna po 9 etapie Vuelta a Espana:

1 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 36:54:52
2 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:01
3 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:14
4 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:16
5 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:17
6 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:24
7 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:27
8 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:32
9 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:43
10 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:00:48
11 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:01:08
12 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:01:15
13 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:01:26
14 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:01:50
15 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:02:10
16 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:02:33
17 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:02:43
18 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:03:01
19 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:03:17
20 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:04:29
21 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:05:04
22 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:05:27
23 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:05:44
24 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:06:01
25 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:09:08
26 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:09:28
27 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:09:50
28 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:45
29 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:11:35
30 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:11:50
31 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:12:03
32 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:12:15
33 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:12:49
34 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:13:26
35 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:13:57
36 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:14:01
37 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:11
38 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:15:12
39 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:15:51
40 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:15:55
41 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:16:53
42 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:21:38
43 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:22:08
44 Amanuel Ghebreigzabhier Werkilul (Eri) Team Dimension Data 0:22:14
45 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:22:25
46 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:22:36
47 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:24:53
48 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:26:01
49 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:26:42
50 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:28:16
51 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:28:38
52 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:28:57
53 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:29:24
54 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:29:24
55 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:30:17
56 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:31:00
57 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:31:32
58 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:32:37
59 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:32:45
60 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:32:48
61 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:33:10
62 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:34:29
63 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:34:31
64 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:35:05
65 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:35:09
66 Léo Vincent (Fra) Groupama – FDJ 0:36:14
67 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:36:57
68 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:37:12
69 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:37:12
70 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:39:05
71 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:39:54
72 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:40:16
73 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:41:35
74 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:41:37
75 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:41:49
76 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:42:24
77 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:42:50
78 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:43:19
79 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:43:32
80 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:43:39
81 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:44:22
82 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:44:47
83 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:45:44
84 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:46:06
85 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:46:13
86 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:46:30
87 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:46:56
88 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:47:55
89 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:47:58
90 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:48:21
91 Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ 0:50:20
92 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:52:40
93 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:54:14
94 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:55:06
95 Dries Devenyns (Bel) Quick Step Floors 0:56:15
96 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:57:52
97 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:58:26
98 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:59:55
99 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 1:00:01
100 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 1:01:44
101 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 1:02:20
102 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 1:02:20
103 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 1:02:37
104 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 1:03:10
105 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 1:03:38
106 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 1:04:02
107 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 1:04:08
108 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 1:04:57
109 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 1:05:14
110 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 1:06:15
111 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 1:06:36
112 Jetse Bol (Ned) Burgos – BH 1:07:33
113 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 1:07:35
114 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 1:08:13
115 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 1:08:35
116 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 1:08:56
117 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:09:05
118 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 1:09:53
119 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 1:09:56
120 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 1:10:23
121 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 1:10:51
122 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 1:10:54
123 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:11:27
124 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 1:12:04
125 Benjamin Thomas (Fra) Groupama – FDJ 1:12:31
126 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 1:12:40
127 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 1:13:00
128 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 1:14:30
129 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 1:15:10
130 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 1:15:25
131 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 1:15:44
132 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 1:16:26
133 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 1:16:54
134 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 1:17:09
135 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 1:17:26
136 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 1:18:04
137 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 1:18:08
138 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 1:18:50
139 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 1:19:09
140 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 1:19:19
141 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 1:19:26
142 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 1:19:31
143 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:19:42
144 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:19:55
145 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 1:20:00
146 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:20:42
147 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 1:20:56
148 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 1:21:00
149 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:21:09
150 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:22:53
151 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:23:07
152 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 1:23:25
153 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:23:25
154 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:23:35
155 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 1:24:03
156 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 1:24:04
157 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 1:26:17
158 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:28:12
159 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:28:30
160 Dylan Van Baarle (Ned) Team Sky 1:30:33
161 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 1:30:46
162 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 1:31:03
163 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 1:31:39
164 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:32:04
165 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 1:33:39
166 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 1:35:00
167 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 1:37:52
168 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 1:38:05
169 Antoine Duchesne (Can) Groupama – FDJ 1:41:01
170 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 1:42:52
171 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 1:44:11
172 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:46:01
173 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 1:54:21
174 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 1:57:11
175 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 2:01:58