fot. La Vuelta

Fantastyczny pojedynek między Alejandro Valverde (Movistar) a Michałem Kwiatkowskim (Team Sky) odbył się na zakończenie drugiego etapu hiszpańskiej Vuelty. Hiszpan i Polak podzielili się łupami – etap dla “El Bali”, a klasyfikacja generalna dla “Kwiato”. 

Drugi etap hiszpańskiej Vuelty to pagórkowaty odcinek z Marbelli do Caminito del Rey, liczący 163,5 kilometra. Na trasie znajdowały się cztery premie górskie, a szczyt ostatniej z nich – Alto de Guadalhorce (7,1 km; śr. nach. 2,8%) – znajdował się tuż przed metą. Warto podkreślić, że podjazd ten kolarze pokonali dwukrotnie, ponieważ “kręcili się” po tej okolicy.

Do ucieczki dnia zabrało się siedmiu zawodników: Alexis Gougeard (AG2R), Pierre Rolland (EF-Education First-Drapac), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Héctor Saez (Euskadi-Murias), Luis Ángel Maté (Cofidis), Jonathan Lastra (Caja Rural) oraz Pablo Torres (Burgos-BH).

Mimo że w ucieczce znajdowali się mocni kolarze (ze szczególnym wskazaniem na De Gendta), to jeszcze przed trzecią górską premią, przewaga wynosiła tylko nieco ponad dwie minuty. Wyglądało zatem na to, że był to odjazd jedynie po koszulkę górala.

Wytrawnego harcownika De Gendta złapały skurcze, zatem Belg niespodziewanie jako pierwszy wrócił do peletonu. Następnie zaczęli wykruszać się kolejni kolarze, aż na czele zostali tylko Rolland i Gougeard. W końcu osłabł również Gougeard, który przyspieszał 33 kilometry przed metą, a później skasowany został też Rolland.

Praca na czele peletonu z oczywistych powodów spoczęła przede wszystkim na barkach drużyny BMC, ale 18 kilometrów przed metą zmienili ich kolarze Sky, którzy mieli w składzie wicelidera z realnymi szansami na przejęcie czerwonej koszulki – Michała Kwiatkowskiego.

W ostatniej fazie etapu cierpieć zaczęli lider wyścigu Rohan Dennis oraz jego kolega z drużyny Richie Porte, który miał walczyć o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. U podnóża finałowego podjazdu grupa Dennisa traciła prawie pięć minut.

Chwilę później za peletonem zaczął zostawać również Vincenzo Nibali. Bardzo mocne tempo nadawane przez Team Sky wydawało się wykańczać wielu zawodników. Obok “Rekina z Messyny” wystarczy wymienić Dylana Teunsa (klęska BMC), Petera Sagana czy mistrza Hiszpanii – Gorkę Izagirre.

Jako pierwszy, mniej więcej 1,5 km przed metą, zaatakował Laurens De Plus. Po kilkuset metrach dociągnął do niego Alejandro Valverde, za którym był w stanie pojechać tylko Michał Kwiatkowski. W rezultacie Hiszpan i Polak stoczyli bezpośredni pojedynek o etapowe zwycięstwo. Na ostatnim zakręcie prowadził “Kwiato”, a Valverde wyszedł mu z koła tuż przed kreską.

Mimo przegranej etapowej, mistrz Polski po raz drugi w karierze założy czerwoną koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Nad kolarzem Movistaru ma 14 sekund przewagi. Koszulki punktowa i kombinowana również należą do niego.

Rafał Majka przyjechał na dwudziestym miejscu, a więc w grupie, której sędziowie zapisali osiem sekund straty do Alejandro Valverde i Michała Kwiatkowskiego.

Wyniki etapu:

1 ALEJANDRO VALVERDE 88 MOVISTAR TEAM 04H 13′ 01” – B : 10” –
2 MICHAL KWIATKOWSKI 145 TEAM SKY 04H 13′ 01” – B : 6” –
3 LAURENS DE PLUS 93 QUICK – STEP FLOORS 04H 13′ 04” + 00H 00′ 03” B : 4” –
4 WILCO KELDERMAN 151 TEAM SUNWEB 04H 13′ 04” + 00H 00′ 03” – –
5 GEORGE BENNETT 132 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 13′ 04” + 00H 00′ 03” – –
6 TONY GALLOPIN 14 AG2R LA MONDIALE 04H 13′ 04” + 00H 00′ 03” – –
7 EMANUEL BUCHMANN 42 BORA – HANSGROHE 04H 13′ 04” + 00H 00′ 03” – –
8 RIGOBERTO URAN 111 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 13′ 04” + 00H 00′ 03” – –
9 NAIRO QUINTANA 81 MOVISTAR TEAM 04H 13′ 04” + 00H 00′ 03” – –
10 THIBAUT PINOT 51 GROUPAMA – FDJ 04H 13′ 04” + 00H 00′ 03” – –
11 JACK HAIG 74 MITCHELTON – SCOTT 04H 13′ 04” + 00H 00′ 03” – –
12 DAVIDE FORMOLO 44 BORA – HANSGROHE 04H 13′ 04” + 00H 00′ 03” – –
13 DRIES DEVENYNS 94 QUICK – STEP FLOORS 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
14 STEVEN KRUIJSWIJK 131 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
15 JON IZAGUIRRE INSAUSTI 4 BAHRAIN – MERIDA 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
16 MICHAEL WOODS 118 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
17 DAVID DE LA CRUZ MELGAREJO 141 TEAM SKY 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
18 ENRIC MAS NICOLAU 95 QUICK – STEP FLOORS 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
19 FABIO ARU 171 UAE TEAM EMIRATES 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
20 RAFAL MAJKA 45 BORA – HANSGROHE 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
21 SIMON PHILIP YATES 71 MITCHELTON – SCOTT 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
22 BAUKE MOLLEMA 161 TREK – SEGAFREDO 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
23 JESUS HERRADA 203 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
24 SERGIO LUIS HENAO MONTOYA 144 TEAM SKY 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
25 FABIO FELLINE 165 TREK – SEGAFREDO 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
26 RUDY MOLARD 54 GROUPAMA – FDJ 04H 13′ 09” + 00H 00′ 08” – –
27 NICOLAS ROCHE 35 BMC RACING TEAM 04H 13′ 16” + 00H 00′ 15” – –
28 VALERIO CONTI 174 UAE TEAM EMIRATES 04H 13′ 20” + 00H 00′ 19” – –
29 LOUIS MEINTJES 101 TEAM DIMENSION DATA 04H 13′ 20” + 00H 00′ 19” – –
30 PELLO BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA 22 ASTANA PRO TEAM 04H 13′ 20” + 00H 00′ 19” – –
31 DAVIDE VILLELLA 27 ASTANA PRO TEAM 04H 13′ 20” + 00H 00′ 19” – –
32 MIGUEL ANGEL LOPEZ MORENO 21 ASTANA PRO TEAM 04H 13′ 20” + 00H 00′ 19” – –
33 GIANLUCA BRAMBILLA 162 TREK – SEGAFREDO 04H 13′ 24” + 00H 00′ 23” – –
34 MERHAWI KUDUS 107 TEAM DIMENSION DATA 04H 13′ 29” + 00H 00′ 28” – –
35 PIETER SERRY 98 QUICK – STEP FLOORS 04H 13′ 29” + 00H 00′ 28” – –
36 ANDREY ZEITS 28 ASTANA PRO TEAM 04H 13′ 38” + 00H 00′ 37” – –
37 SIMON GESCHKE 153 TEAM SUNWEB 04H 13′ 38” + 00H 00′ 37” – –
38 VICTOR CAMPENAERTS 63 LOTTO SOUDAL 04H 13′ 38” + 00H 00′ 37” – –
39 STÉPHANE ROSSETTO 207 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 13′ 44” + 00H 00′ 43” – –
40 DANIEL MORENO FERNANDEZ 115 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 13′ 51” + 00H 00′ 50” – –
41 CRISTIAN RODRIGUEZ MARTIN 196 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 14′ 02” + 00H 01′ 01” – –
42 HERMANN PERNSTEINER 7 BAHRAIN – MERIDA 04H 14′ 02” + 00H 01′ 01” – –
43 EDUARD PRADES REVERTER 211 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 14′ 02” + 00H 01′ 01” – –
44 SERGIO PARDILLA BELLON 191 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 14′ 02” + 00H 01′ 01” – –
45 WINNER ANDREW ANACONA 83 MOVISTAR TEAM 04H 14′ 02” + 00H 01′ 01” – –
46 IGOR ANTON HERNANDEZ 102 TEAM DIMENSION DATA 04H 14′ 02” + 00H 01′ 01” – –
47 ILNUR ZAKARIN 121 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 14′ 02” + 00H 01′ 01” – –
48 IAN BOSWELL 122 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 14′ 06” + 00H 01′ 05” – –
49 JORGE CUBERO GALVEZ 184 BURGOS BH 04H 14′ 14” + 00H 01′ 13” – –
50 DANIEL MARTIN 176 UAE TEAM EMIRATES 04H 14′ 16” + 00H 01′ 15” – –
51 OSCAR RODRIGUEZ GARAICOECHEA 217 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 14′ 25” + 00H 01′ 24” – –
52 TAO GEOGHEGAN HART 143 TEAM SKY 04H 14′ 27” + 00H 01′ 26” – –
53 DAMIEN HOWSON 75 MITCHELTON – SCOTT 04H 14′ 27” + 00H 01′ 26” – –
54 JAY MC CARTHY 46 BORA – HANSGROHE 04H 14′ 27” + 00H 01′ 26” – –
55 BRENT BOOKWALTER 32 BMC RACING TEAM 04H 14′ 39” + 00H 01′ 38” – –
56 RICHARD CARAPAZ 85 MOVISTAR TEAM 04H 14′ 49” + 00H 01′ 48” – –
57 SANDER ARMEE 62 LOTTO SOUDAL 04H 14′ 51” + 00H 01′ 50” – –
58 HUBERT DUPONT 11 AG2R LA MONDIALE 04H 14′ 57” + 00H 01′ 56” – –
59 SIMONE PETILLI 177 UAE TEAM EMIRATES 04H 15′ 01” + 00H 02′ 00” – –
60 AMANUEL GHEBREIGZABHIER WERKILUL 104 TEAM DIMENSION DATA 04H 15′ 12” + 00H 02′ 11” – –
61 ANTONIO MOLINA CANET 195 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 15′ 15” + 00H 02′ 14” – –
62 LUIS GUILLERMO MAS BONET 194 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 15′ 15” + 00H 02′ 14” – –
63 JETSE BOL 182 BURGOS BH 04H 15′ 16” + 00H 02′ 15” – –
64 MAURITS LAMMERTINK 126 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 15′ 16” + 00H 02′ 15” – –
65 TOM VAN ASBROECK 117 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 15′ 16” + 00H 02′ 15” – –
66 SALVATORE PUCCIO 146 TEAM SKY 04H 15′ 38” + 00H 02′ 37” – –
67 DYLAN TEUNS 37 BMC RACING TEAM 04H 15′ 47” + 00H 02′ 46” – –
68 RYAN GIBBONS 105 TEAM DIMENSION DATA 04H 15′ 47” + 00H 02′ 46” – –
69 FLORIS DE TIER 134 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 15′ 53” + 00H 02′ 52” – –
70 JOSE HERRADA 204 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 16′ 01” + 00H 03′ 00” – –
71 VEGARD STAKE LAENGEN 175 UAE TEAM EMIRATES 04H 16′ 03” + 00H 03′ 02” – –
72 TIAGO MACHADO 127 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 16′ 14” + 00H 03′ 13” – –
73 NELSON OLIVEIRA 87 MOVISTAR TEAM 04H 16′ 14” + 00H 03′ 13” – –
74 GEORG PREIDLER 55 GROUPAMA – FDJ 04H 16′ 23” + 00H 03′ 22” – –
75 ALEXANDRE GENIEZ 16 AG2R LA MONDIALE 04H 16′ 23” + 00H 03′ 22” – –
76 PAVEL KOCHETKOV 125 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 16′ 30” + 00H 03′ 29” – –
77 SIMON CLARKE 112 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 16′ 35” + 00H 03′ 34” – –
78 BENJAMIN THOMAS 57 GROUPAMA – FDJ 04H 16′ 43” + 00H 03′ 42” – –
79 FRANCO PELLIZOTTI 6 BAHRAIN – MERIDA 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
80 NACER BOUHANNI 201 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
81 VINCENZO NIBALI 1 BAHRAIN – MERIDA 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
82 IVAN GARCIA CORTINA 2 BAHRAIN – MERIDA 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
83 TIESJ BENOOT 61 LOTTO SOUDAL 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
84 MARKEL IRIZAR ARAMBURU 166 TREK – SEGAFREDO 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
85 BENJAMIN KING 106 TEAM DIMENSION DATA 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
86 NANS PETERS 18 AG2R LA MONDIALE 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
87 NICOLA CONCI 164 TREK – SEGAFREDO 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
88 BEN GASTAUER 15 AG2R LA MONDIALE 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
89 MIKAEL CHEREL 12 AG2R LA MONDIALE 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
90 MIKEL BIZKARRA ETXEGIBEL 214 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
91 RETO HOLLENSTEIN 124 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
92 JAI HINDLEY 154 TEAM SUNWEB 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
93 NIKITA STALNOV 26 ASTANA PRO TEAM 04H 17′ 05” + 00H 04′ 04” – –
94 LUKAS PÖSTLBERGER 47 BORA – HANSGROHE 04H 17′ 12” + 00H 04′ 11” – –
95 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI 3 BAHRAIN – MERIDA 04H 17′ 43” + 00H 04′ 42” – –
96 MICHAEL STORER 155 TEAM SUNWEB 04H 17′ 46” + 00H 04′ 45” – –
97 MICKAEL DELAGE 52 GROUPAMA – FDJ 04H 18′ 01” + 00H 05′ 00” – –
98 ALEX ARANBURU DEBA 192 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 18′ 15” + 00H 05′ 14” – –
99 MAXIME MONFORT 66 LOTTO SOUDAL 04H 18′ 44” + 00H 05′ 43” – –
100 DARIO CATALDO 23 ASTANA PRO TEAM 04H 19′ 32” + 00H 06′ 31” – –
101 DANIELE BENNATI 84 MOVISTAR TEAM 04H 19′ 32” + 00H 06′ 31” – –
102 JOSÉ GONÇALVES 123 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 19′ 32” + 00H 06′ 31” – –
103 ARITZ BAGUES KALPARSORO 213 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 19′ 32” + 00H 06′ 31” – –
104 JESUS EZQUERRA MUELA 185 BURGOS BH 04H 19′ 32” + 00H 06′ 31” – –
105 ANDREY AMADOR 82 MOVISTAR TEAM 04H 19′ 34” + 00H 06′ 33” – P : 00′ 20”
106 JONATHAN CASTROVIEJO 142 TEAM SKY 04H 19′ 34” + 00H 06′ 33” – –
107 LÉO VINCENT 58 GROUPAMA – FDJ 04H 20′ 05” + 00H 07′ 04” – –
108 MICHAEL ALBASINI 72 MITCHELTON – SCOTT 04H 20′ 05” + 00H 07′ 04” – –
109 EDWARD RAVASI 178 UAE TEAM EMIRATES 04H 20′ 19” + 00H 07′ 18” – –
110 MARK PADUN 5 BAHRAIN – MERIDA 04H 20′ 27” + 00H 07′ 26” – –
111 MITCHELL DOCKER 113 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 21′ 05” + 00H 08′ 04” – –
112 DIEGO RUBIO HERNANDEZ 187 BURGOS BH 04H 23′ 12” + 00H 10′ 11” – –
113 OSCAR CABEDO CARDA 183 BURGOS BH 04H 23′ 12” + 00H 10′ 11” – –
114 MATHIAS LE TURNIER 205 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 23′ 12” + 00H 10′ 11” – –
115 SEPP KUSS 135 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 23′ 12” + 00H 10′ 11” – –
116 MIKEL ITURRIA SEGUROLA 216 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 23′ 12” + 00H 10′ 11” – –
117 THOMAS LEEZER 136 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 23′ 12” + 00H 10′ 11” – –
118 ALESSANDRO DE MARCHI 33 BMC RACING TEAM 04H 23′ 22” + 00H 10′ 21” – –
119 KASPER ASGREEN 92 QUICK – STEP FLOORS 04H 23′ 31” + 00H 10′ 30” – –
120 JELLE WALLAYS 68 LOTTO SOUDAL 04H 23′ 46” + 00H 10′ 45” – –
121 IMANOL ERVITI 86 MOVISTAR TEAM 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
122 MATTEO TRENTIN 77 MITCHELTON – SCOTT 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
123 ANTOINE DUCHESNE 53 GROUPAMA – FDJ 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
124 BJORG LAMBRECHT 65 LOTTO SOUDAL 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
125 DYLAN VAN BAARLE 148 TEAM SKY 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
126 PAVEL SIVAKOV 147 TEAM SKY 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
127 LOIC CHETOUT 202 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
128 MARC SARREAU 56 GROUPAMA – FDJ 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
129 JORDI SIMON CASULLERAS 186 BURGOS BH 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
130 PIERRE ROLLAND 116 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” B : 2” –
131 JAN HIRT 25 ASTANA PRO TEAM 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
132 NICHOLAS JACK WILLIAM SCHULTZ 197 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
133 KIEL REIJNEN 168 TREK – SEGAFREDO 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
134 JOHANNES FRÖHLINGER 152 TEAM SUNWEB 04H 23′ 55” + 00H 10′ 54” – –
135 BERT-JAN LINDEMAN 137 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 24′ 23” + 00H 11′ 22” – –
136 DANNY VAN POPPEL 138 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 24′ 23” + 00H 11′ 22” – –
137 LUKA MEZGEC 76 MITCHELTON – SCOTT 04H 25′ 10” + 00H 12′ 09” – –
138 ALEXIS GOUGEARD 17 AG2R LA MONDIALE 04H 25′ 19” + 00H 12′ 18” B : 3” –
139 FABIO SABATINI 97 QUICK – STEP FLOORS 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
140 HECTOR SAEZ BENITO 218 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
141 THOMAS DE GENDT 64 LOTTO SOUDAL 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
142 GARIKOITZ BRAVO OIARBIDE 215 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
143 JON ABERASTURI IZAGA 212 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
144 PETER SAGAN 41 BORA – HANSGROHE 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
145 FRANCISCO JOSE VENTOSO ALBERDI 38 BMC RACING TEAM 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
146 JOSÉ MENDES 181 BURGOS BH 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
147 ELIA VIVIANI 91 QUICK – STEP FLOORS 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
148 RICHIE PORTE 31 BMC RACING TEAM 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
149 ADAM YATES 78 MITCHELTON – SCOTT 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
150 JOHANN VAN ZYL 108 TEAM DIMENSION DATA 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
151 LUKA PIBERNIK 8 BAHRAIN – MERIDA 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
152 JOSEPH ROSSKOPF 36 BMC RACING TEAM 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
153 GIACOMO NIZZOLO 167 TREK – SEGAFREDO 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
154 LUIS ANGEL MATE MARDONES 206 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” B : 1” –
155 NELSON ANDRES SOTO MARTINEZ 198 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
156 MATTHIAS BRÄNDLE 163 TREK – SEGAFREDO 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
157 JHONATAN RESTREPO VALENCIA 128 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
158 KENNETH VANBILSEN 208 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
159 MICHAEL SCHWARZMANN 48 BORA – HANSGROHE 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
160 MAXIMILIAN RICHARD WALSCHEID 158 TEAM SUNWEB 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
161 PABLO TORRES MUIÑO 188 BURGOS BH 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
162 OMAR FRAILE MATARRANZ 24 ASTANA PRO TEAM 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
163 MARTIJN TUSVELD 157 TEAM SUNWEB 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
164 JONATHAN LASTRA MARTINEZ 193 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
165 MARCUS BURGHARDT 43 BORA – HANSGROHE 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
166 ALEXANDER EDMONDSON 73 MITCHELTON – SCOTT 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
167 ROHAN DENNIS 34 BMC RACING TEAM 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
168 SVEN ERIK BYSTRØM 172 UAE TEAM EMIRATES 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
169 MICHAEL MØRKØV 96 QUICK – STEP FLOORS 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
170 STEPHEN CUMMINGS 103 TEAM DIMENSION DATA 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
171 MIKE TEUNISSEN 156 TEAM SUNWEB 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
172 TOSH VAN DER SANDE 67 LOTTO SOUDAL 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
173 SIMONE CONSONNI 173 UAE TEAM EMIRATES 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
174 SEBASTIAN LANGEVELD 114 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 26′ 32” + 00H 13′ 31” – –
175 JULIEN DUVAL 13 AG2R LA MONDIALE 04H 48′ 22” + 00H 35′ 21” – –
176 LARS BOOM 133 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 48′ 22” + 00H 35′ 21” – –

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 MICHAL KWIATKOWSKI 145 TEAM SKY 04H 22′ 40” – B : 6” –
2 ALEJANDRO VALVERDE 88 MOVISTAR TEAM 04H 22′ 54” + 00H 00′ 14” B : 10” –
3 WILCO KELDERMAN 151 TEAM SUNWEB 04H 23′ 05” + 00H 00′ 25” – –
4 LAURENS DE PLUS 93 QUICK – STEP FLOORS 04H 23′ 08” + 00H 00′ 28” B : 4” –
5 JON IZAGUIRRE INSAUSTI 4 BAHRAIN – MERIDA 04H 23′ 10” + 00H 00′ 30” – –
6 FABIO FELLINE 165 TREK – SEGAFREDO 04H 23′ 10” + 00H 00′ 30” – –
7 EMANUEL BUCHMANN 42 BORA – HANSGROHE 04H 23′ 12” + 00H 00′ 32” – –
8 TONY GALLOPIN 14 AG2R LA MONDIALE 04H 23′ 13” + 00H 00′ 33” – –
9 NAIRO QUINTANA 81 MOVISTAR TEAM 04H 23′ 13” + 00H 00′ 33” – –
10 BAUKE MOLLEMA 161 TREK – SEGAFREDO 04H 23′ 15” + 00H 00′ 35” – –
11 STEVEN KRUIJSWIJK 131 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 23′ 17” + 00H 00′ 37” – –
12 SIMON PHILIP YATES 71 MITCHELTON – SCOTT 04H 23′ 17” + 00H 00′ 37” – –
13 ENRIC MAS NICOLAU 95 QUICK – STEP FLOORS 04H 23′ 22” + 00H 00′ 42” – –
14 RAFAL MAJKA 45 BORA – HANSGROHE 04H 23′ 22” + 00H 00′ 42” – –
15 DRIES DEVENYNS 94 QUICK – STEP FLOORS 04H 23′ 23” + 00H 00′ 43” – –
16 THIBAUT PINOT 51 GROUPAMA – FDJ 04H 23′ 23” + 00H 00′ 43” – –
17 VICTOR CAMPENAERTS 63 LOTTO SOUDAL 04H 23′ 24” + 00H 00′ 44” – –
18 GEORGE BENNETT 132 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 23′ 25” + 00H 00′ 45” – –
19 FABIO ARU 171 UAE TEAM EMIRATES 04H 23′ 27” + 00H 00′ 47” – –
20 RIGOBERTO URAN 111 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 23′ 28” + 00H 00′ 48” – –
21 RUDY MOLARD 54 GROUPAMA – FDJ 04H 23′ 28” + 00H 00′ 48” – –
22 PELLO BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA 22 ASTANA PRO TEAM 04H 23′ 29” + 00H 00′ 49” – –
23 NICOLAS ROCHE 35 BMC RACING TEAM 04H 23′ 30” + 00H 00′ 50” – –
24 JACK HAIG 74 MITCHELTON – SCOTT 04H 23′ 30” + 00H 00′ 50” – –
25 DAVID DE LA CRUZ MELGAREJO 141 TEAM SKY 04H 23′ 33” + 00H 00′ 53” – –
26 MIGUEL ANGEL LOPEZ MORENO 21 ASTANA PRO TEAM 04H 23′ 34” + 00H 00′ 54” – –
27 JESUS HERRADA 203 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 23′ 34” + 00H 00′ 54” – –
28 VALERIO CONTI 174 UAE TEAM EMIRATES 04H 23′ 34” + 00H 00′ 54” – –
29 DAVIDE FORMOLO 44 BORA – HANSGROHE 04H 23′ 36” + 00H 00′ 56” – –
30 SIMON GESCHKE 153 TEAM SUNWEB 04H 23′ 38” + 00H 00′ 58” – –
31 SERGIO LUIS HENAO MONTOYA 144 TEAM SKY 04H 23′ 39” + 00H 00′ 59” – –
32 GIANLUCA BRAMBILLA 162 TREK – SEGAFREDO 04H 23′ 41” + 00H 01′ 01” – –
33 DAVIDE VILLELLA 27 ASTANA PRO TEAM 04H 23′ 41” + 00H 01′ 01” – –
34 MICHAEL WOODS 118 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 23′ 47” + 00H 01′ 07” – –
35 PIETER SERRY 98 QUICK – STEP FLOORS 04H 23′ 49” + 00H 01′ 09” – –
36 LOUIS MEINTJES 101 TEAM DIMENSION DATA 04H 23′ 56” + 00H 01′ 16” – –
37 MERHAWI KUDUS 107 TEAM DIMENSION DATA 04H 24′ 10” + 00H 01′ 30” – –
38 ILNUR ZAKARIN 121 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 24′ 11” + 00H 01′ 31” – –
39 WINNER ANDREW ANACONA 83 MOVISTAR TEAM 04H 24′ 16” + 00H 01′ 36” – –
40 ANDREY ZEITS 28 ASTANA PRO TEAM 04H 24′ 17” + 00H 01′ 37” – –
41 DANIEL MORENO FERNANDEZ 115 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 24′ 20” + 00H 01′ 40” – –
42 STÉPHANE ROSSETTO 207 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 24′ 24” + 00H 01′ 44” – –
43 TAO GEOGHEGAN HART 143 TEAM SKY 04H 24′ 30” + 00H 01′ 50” – –
44 IGOR ANTON HERNANDEZ 102 TEAM DIMENSION DATA 04H 24′ 32” + 00H 01′ 52” – –
45 DANIEL MARTIN 176 UAE TEAM EMIRATES 04H 24′ 33” + 00H 01′ 53” – –
46 DAMIEN HOWSON 75 MITCHELTON – SCOTT 04H 24′ 34” + 00H 01′ 54” – –
47 EDUARD PRADES REVERTER 211 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 24′ 39” + 00H 01′ 59” – –
48 HERMANN PERNSTEINER 7 BAHRAIN – MERIDA 04H 24′ 40” + 00H 02′ 00” – –
49 BRENT BOOKWALTER 32 BMC RACING TEAM 04H 24′ 41” + 00H 02′ 01” – –
50 IAN BOSWELL 122 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 24′ 47” + 00H 02′ 07” – –
51 JAY MC CARTHY 46 BORA – HANSGROHE 04H 24′ 54” + 00H 02′ 14” – –
52 CRISTIAN RODRIGUEZ MARTIN 196 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 24′ 56” + 00H 02′ 16” – –
53 JORGE CUBERO GALVEZ 184 BURGOS BH 04H 25′ 00” + 00H 02′ 20” – –
54 SERGIO PARDILLA BELLON 191 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 25′ 01” + 00H 02′ 21” – –
55 OSCAR RODRIGUEZ GARAICOECHEA 217 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 25′ 02” + 00H 02′ 22” – –
56 RICHARD CARAPAZ 85 MOVISTAR TEAM 04H 25′ 16” + 00H 02′ 36” – –
57 AMANUEL GHEBREIGZABHIER WERKILUL 104 TEAM DIMENSION DATA 04H 25′ 31” + 00H 02′ 51” – –
58 LUIS GUILLERMO MAS BONET 194 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 25′ 34” + 00H 02′ 54” – –
59 SANDER ARMEE 62 LOTTO SOUDAL 04H 25′ 35” + 00H 02′ 55” – –
60 SIMONE PETILLI 177 UAE TEAM EMIRATES 04H 25′ 37” + 00H 02′ 57” – –
61 HUBERT DUPONT 11 AG2R LA MONDIALE 04H 25′ 40” + 00H 03′ 00” – –
62 TOM VAN ASBROECK 117 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 25′ 45” + 00H 03′ 05” – –
63 MAURITS LAMMERTINK 126 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 25′ 48” + 00H 03′ 08” – –
64 DYLAN TEUNS 37 BMC RACING TEAM 04H 25′ 48” + 00H 03′ 08” – –
65 ANTONIO MOLINA CANET 195 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 25′ 57” + 00H 03′ 17” – –
66 JETSE BOL 182 BURGOS BH 04H 25′ 59” + 00H 03′ 19” – –
67 RYAN GIBBONS 105 TEAM DIMENSION DATA 04H 26′ 01” + 00H 03′ 21” – –
68 NELSON OLIVEIRA 87 MOVISTAR TEAM 04H 26′ 10” + 00H 03′ 30” – –
69 SALVATORE PUCCIO 146 TEAM SKY 04H 26′ 11” + 00H 03′ 31” – –
70 VEGARD STAKE LAENGEN 175 UAE TEAM EMIRATES 04H 26′ 24” + 00H 03′ 44” – –
71 FLORIS DE TIER 134 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 26′ 27” + 00H 03′ 47” – –
72 GEORG PREIDLER 55 GROUPAMA – FDJ 04H 26′ 40” + 00H 04′ 00” – –
73 ALEXANDRE GENIEZ 16 AG2R LA MONDIALE 04H 26′ 40” + 00H 04′ 00” – –
74 TIAGO MACHADO 127 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 26′ 40” + 00H 04′ 00” – –
75 BENJAMIN THOMAS 57 GROUPAMA – FDJ 04H 26′ 45” + 00H 04′ 05” – –
76 JOSE HERRADA 204 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 26′ 53” + 00H 04′ 13” – –
77 SIMON CLARKE 112 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 26′ 54” + 00H 04′ 14” – –
78 BENJAMIN KING 106 TEAM DIMENSION DATA 04H 27′ 13” + 00H 04′ 33” – –
79 PAVEL KOCHETKOV 125 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 27′ 17” + 00H 04′ 37” – –
80 RETO HOLLENSTEIN 124 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 27′ 20” + 00H 04′ 40” – –
81 MARKEL IRIZAR ARAMBURU 166 TREK – SEGAFREDO 04H 27′ 22” + 00H 04′ 42” – –
82 VINCENZO NIBALI 1 BAHRAIN – MERIDA 04H 27′ 24” + 00H 04′ 44” – –
83 LUKAS PÖSTLBERGER 47 BORA – HANSGROHE 04H 27′ 25” + 00H 04′ 45” – –
84 TIESJ BENOOT 61 LOTTO SOUDAL 04H 27′ 26” + 00H 04′ 46” – –
85 NICOLA CONCI 164 TREK – SEGAFREDO 04H 27′ 31” + 00H 04′ 51” – –
86 IVAN GARCIA CORTINA 2 BAHRAIN – MERIDA 04H 27′ 35” + 00H 04′ 55” – –
87 JAI HINDLEY 154 TEAM SUNWEB 04H 27′ 36” + 00H 04′ 56” – –
88 NIKITA STALNOV 26 ASTANA PRO TEAM 04H 27′ 37” + 00H 04′ 57” – –
89 FRANCO PELLIZOTTI 6 BAHRAIN – MERIDA 04H 27′ 46” + 00H 05′ 06” – –
90 GORKA IZAGUIRRE INSAUSTI 3 BAHRAIN – MERIDA 04H 27′ 46” + 00H 05′ 06” – –
91 BEN GASTAUER 15 AG2R LA MONDIALE 04H 27′ 46” + 00H 05′ 06” – –
92 NANS PETERS 18 AG2R LA MONDIALE 04H 27′ 49” + 00H 05′ 09” – –
93 MIKAEL CHEREL 12 AG2R LA MONDIALE 04H 27′ 50” + 00H 05′ 10” – –
94 MIKEL BIZKARRA ETXEGIBEL 214 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 28′ 00” + 00H 05′ 20” – –
95 NACER BOUHANNI 201 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 28′ 18” + 00H 05′ 38” – –
96 MICHAEL STORER 155 TEAM SUNWEB 04H 28′ 24” + 00H 05′ 44” – –
97 MICKAEL DELAGE 52 GROUPAMA – FDJ 04H 28′ 52” + 00H 06′ 12” – –
98 ALEX ARANBURU DEBA 192 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 28′ 55” + 00H 06′ 15” – –
99 MAXIME MONFORT 66 LOTTO SOUDAL 04H 29′ 05” + 00H 06′ 25” – –
100 JONATHAN CASTROVIEJO 142 TEAM SKY 04H 29′ 34” + 00H 06′ 54” – –
101 ANDREY AMADOR 82 MOVISTAR TEAM 04H 29′ 56” + 00H 07′ 16” – P : 00′ 20”
102 DARIO CATALDO 23 ASTANA PRO TEAM 04H 30′ 02” + 00H 07′ 22” – –
103 DANIELE BENNATI 84 MOVISTAR TEAM 04H 30′ 05” + 00H 07′ 25” – –
104 JESUS EZQUERRA MUELA 185 BURGOS BH 04H 30′ 08” + 00H 07′ 28” – –
105 LÉO VINCENT 58 GROUPAMA – FDJ 04H 30′ 20” + 00H 07′ 40” – –
106 ARITZ BAGUES KALPARSORO 213 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 30′ 21” + 00H 07′ 41” – –
107 MICHAEL ALBASINI 72 MITCHELTON – SCOTT 04H 30′ 22” + 00H 07′ 42” – –
108 JOSÉ GONÇALVES 123 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 30′ 29” + 00H 07′ 49” – –
109 MARK PADUN 5 BAHRAIN – MERIDA 04H 30′ 42” + 00H 08′ 02” – –
110 EDWARD RAVASI 178 UAE TEAM EMIRATES 04H 30′ 47” + 00H 08′ 07” – –
111 MITCHELL DOCKER 113 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 31′ 29” + 00H 08′ 49” – –
112 ALESSANDRO DE MARCHI 33 BMC RACING TEAM 04H 33′ 22” + 00H 10′ 42” – –
113 KASPER ASGREEN 92 QUICK – STEP FLOORS 04H 33′ 41” + 00H 11′ 01” – –
114 DIEGO RUBIO HERNANDEZ 187 BURGOS BH 04H 33′ 49” + 00H 11′ 09” – –
115 THOMAS LEEZER 136 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 33′ 53” + 00H 11′ 13” – –
116 DYLAN VAN BAARLE 148 TEAM SKY 04H 33′ 54” + 00H 11′ 14” – –
117 JELLE WALLAYS 68 LOTTO SOUDAL 04H 33′ 54” + 00H 11′ 14” – –
118 PAVEL SIVAKOV 147 TEAM SKY 04H 34′ 05” + 00H 11′ 25” – –
119 MATHIAS LE TURNIER 205 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 34′ 07” + 00H 11′ 27” – –
120 MIKEL ITURRIA SEGUROLA 216 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 34′ 07” + 00H 11′ 27” – –
121 SEPP KUSS 135 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 34′ 08” + 00H 11′ 28” – –
122 PIERRE ROLLAND 116 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 34′ 14” + 00H 11′ 34” B : 2” –
123 IMANOL ERVITI 86 MOVISTAR TEAM 04H 34′ 18” + 00H 11′ 38” – –
124 MATTEO TRENTIN 77 MITCHELTON – SCOTT 04H 34′ 23” + 00H 11′ 43” – –
125 BJORG LAMBRECHT 65 LOTTO SOUDAL 04H 34′ 28” + 00H 11′ 48” – –
126 OSCAR CABEDO CARDA 183 BURGOS BH 04H 34′ 33” + 00H 11′ 53” – –
127 ANTOINE DUCHESNE 53 GROUPAMA – FDJ 04H 34′ 34” + 00H 11′ 54” – –
128 KIEL REIJNEN 168 TREK – SEGAFREDO 04H 34′ 36” + 00H 11′ 56” – –
129 JOHANNES FRÖHLINGER 152 TEAM SUNWEB 04H 34′ 37” + 00H 11′ 57” – –
130 MARC SARREAU 56 GROUPAMA – FDJ 04H 34′ 41” + 00H 12′ 01” – –
131 NICHOLAS JACK WILLIAM SCHULTZ 197 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 34′ 41” + 00H 12′ 01” – –
132 DANNY VAN POPPEL 138 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 34′ 44” + 00H 12′ 04” – –
133 LOIC CHETOUT 202 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 34′ 49” + 00H 12′ 09” – –
134 JORDI SIMON CASULLERAS 186 BURGOS BH 04H 34′ 57” + 00H 12′ 17” – –
135 JAN HIRT 25 ASTANA PRO TEAM 04H 35′ 08” + 00H 12′ 28” – –
136 BERT-JAN LINDEMAN 137 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04H 35′ 09” + 00H 12′ 29” – –
137 ALEXIS GOUGEARD 17 AG2R LA MONDIALE 04H 35′ 37” + 00H 12′ 57” B : 3” –
138 LUKA MEZGEC 76 MITCHELTON – SCOTT 04H 35′ 48” + 00H 13′ 08” – –
139 ROHAN DENNIS 34 BMC RACING TEAM 04H 36′ 11” + 00H 13′ 31” – –
140 SEBASTIAN LANGEVELD 114 TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 04H 36′ 36” + 00H 13′ 56” – –
141 JOSEPH ROSSKOPF 36 BMC RACING TEAM 04H 36′ 39” + 00H 13′ 59” – –
142 MARTIJN TUSVELD 157 TEAM SUNWEB 04H 36′ 39” + 00H 13′ 59” – –
143 STEPHEN CUMMINGS 103 TEAM DIMENSION DATA 04H 36′ 40” + 00H 14′ 00” – –
144 ALEXANDER EDMONDSON 73 MITCHELTON – SCOTT 04H 36′ 41” + 00H 14′ 01” – –
145 MATTHIAS BRÄNDLE 163 TREK – SEGAFREDO 04H 36′ 42” + 00H 14′ 02” – –
146 PETER SAGAN 41 BORA – HANSGROHE 04H 36′ 49” + 00H 14′ 09” – –
147 ADAM YATES 78 MITCHELTON – SCOTT 04H 36′ 51” + 00H 14′ 11” – –
148 FRANCISCO JOSE VENTOSO ALBERDI 38 BMC RACING TEAM 04H 36′ 52” + 00H 14′ 12” – –
149 MAXIMILIAN RICHARD WALSCHEID 158 TEAM SUNWEB 04H 36′ 53” + 00H 14′ 13” – –
150 ELIA VIVIANI 91 QUICK – STEP FLOORS 04H 36′ 54” + 00H 14′ 14” – –
151 SVEN ERIK BYSTRØM 172 UAE TEAM EMIRATES 04H 36′ 57” + 00H 14′ 17” – –
152 THOMAS DE GENDT 64 LOTTO SOUDAL 04H 37′ 00” + 00H 14′ 20” – –
153 MIKE TEUNISSEN 156 TEAM SUNWEB 04H 37′ 00” + 00H 14′ 20” – –
154 HECTOR SAEZ BENITO 218 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 37′ 01” + 00H 14′ 21” – –
155 RICHIE PORTE 31 BMC RACING TEAM 04H 37′ 02” + 00H 14′ 22” – –
156 JHONATAN RESTREPO VALENCIA 128 TEAM KATUSHA ALPECIN 04H 37′ 05” + 00H 14′ 25” – –
157 SIMONE CONSONNI 173 UAE TEAM EMIRATES 04H 37′ 07” + 00H 14′ 27” – –
158 MICHAEL MØRKØV 96 QUICK – STEP FLOORS 04H 37′ 10” + 00H 14′ 30” – –
159 JOSÉ MENDES 181 BURGOS BH 04H 37′ 15” + 00H 14′ 35” – –
160 OMAR FRAILE MATARRANZ 24 ASTANA PRO TEAM 04H 37′ 15” + 00H 14′ 35” – –
161 JOHANN VAN ZYL 108 TEAM DIMENSION DATA 04H 37′ 16” + 00H 14′ 36” – –
162 NELSON ANDRES SOTO MARTINEZ 198 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 37′ 17” + 00H 14′ 37” – –
163 TOSH VAN DER SANDE 67 LOTTO SOUDAL 04H 37′ 18” + 00H 14′ 38” – –
164 LUKA PIBERNIK 8 BAHRAIN – MERIDA 04H 37′ 18” + 00H 14′ 38” – –
165 LUIS ANGEL MATE MARDONES 206 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 37′ 19” + 00H 14′ 39” B : 1” –
166 MICHAEL SCHWARZMANN 48 BORA – HANSGROHE 04H 37′ 21” + 00H 14′ 41” – –
167 FABIO SABATINI 97 QUICK – STEP FLOORS 04H 37′ 21” + 00H 14′ 41” – –
168 JONATHAN LASTRA MARTINEZ 193 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 04H 37′ 22” + 00H 14′ 42” – –
169 GARIKOITZ BRAVO OIARBIDE 215 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 37′ 22” + 00H 14′ 42” – –
170 PABLO TORRES MUIÑO 188 BURGOS BH 04H 37′ 23” + 00H 14′ 43” – –
171 GIACOMO NIZZOLO 167 TREK – SEGAFREDO 04H 37′ 24” + 00H 14′ 44” – –
172 KENNETH VANBILSEN 208 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04H 37′ 25” + 00H 14′ 45” – –
173 MARCUS BURGHARDT 43 BORA – HANSGROHE 04H 37′ 26” + 00H 14′ 46” – –
174 JON ABERASTURI IZAGA 212 EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 04H 37′ 49” + 00H 15′ 09” – –