Słoweniec Tadej Pogačar został triumfatorem “młodzieżowego Tour de France”. Na ostatnim etapie zwyciężył Gino Mäder (Szwajcaria).

Finałowy etap Tour de l’Avenir był chyba najtrudniejszym w całym wyścigu. Najpierw kolarze musieli się wspiąć na “dach wyścigu” – Col de l’Iseran (2764 m.n.p.m.), później Col du Chaussy, a na koniec Sant Colomban Des Villards.

W pierwszą ucieczkę zabrali się Damien Touze (Francja) i Max Kanter (Niemcy). Do dwóch sprinterów dojechali później Joseph Areruya (Rwanda) i David Villareal (Ekwador).

Ich przewaga w pewnym momencie wynosiła ponad trzy minuty. Na podjeździe Col du Chaussy (13,6 km długości; średnie nachylenie 7,5 %) z czołówki zaatakował Areruya. Jeszcze przed szczytem reprezentant Rwandy został doścignięty przez grupkę faworytów.

Na samotny atak zdecydował się Edward Dunbar (Irlandia), ale kontra Ivana Sosy (Kolumbia) spowodował, że wszystko na moment ponownie się zjechało. Zjazd na akcję wykorzystał Gino Mäder (Szwajcaria), a kłopoty miał Słoweniec Tadej Pogačar.

Szwajcar ładnie kręcił i samotnie rozpoczął finałową wspinaczkę. 4 kilometry przed metą dojechali do niego inni faworyci, a tylko kilkanaście sekund tracił Pogačar. Finisz po zwycięstwo najlepiej rozegrał Mäder, który mógł się cieszyć ze swojego drugiego triumfu w tym wyścigu.

Tadej Pogačar przyjechał na metę jako szósty i tym samym został zwycięzcą tegorocznej edycji Tour de l’Avenir!

Wyniki ostatniego etapu:

1 MÄDER Gino SUISSE SUI les 113,5 km en 2h54’19” (moy. 39,067 km/h)
2 DUNBAR Edward IRLANDE IRL
3 CHAMPOUSSIN Clement FRANCE FRA
4 VLASOV Aleksandr RUSSIE RUS
5 SOSA CUERVO Ivan Ramiro COLOMBIE COL
6 POGACAR Tadej SLOVENIE SLO
7 ALMEIDA João PORTUGAL POR 08” (p : 20”)
8 ARENSMAN Thymen PAYS-BAS NED 11”
9 OSORIO CARVAJAL Alejandro COLOMBIE COL 45”
10 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR 01’11”
11 HIRSCHI Marc SUISSE SUI 02’48”
12 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER ‘
13 DONOVAN Mark GRANDE BRETAGNE GBR 02’53”
14 BANZER Gordian SUISSE SUI ‘
15 MUÑOZ LANCHEROS Cristian Camilo COLOMBIE COL ‘
16 RIES Michel LUXEMBOURG LUX 03’18”
17 GALL Felix AUTRICHE AUT 03’41”
18 PEAK Barnabas CENTRE MONDIAL DU CYCLI HUN 03’50”
19 NEUHAUSER Marcel AUTRICHE AUT ‘
20 SLEEN Torjus NORVEGE NOR ‘
21 ROCHAS Rémy AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
22 CHERKASOV Nikolai RUSSIE RUS ‘
23 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL ‘
24 MONACO Alessandro ITALIE ITA ‘
25 MUGISHA Samuel RWANDA RWA ‘
26 ARCHIBOLD Franklin CENTRE MONDIAL DU CYCLI PAN ‘
27 GENIETS Kévin LUXEMBOURG LUX 04’18”
28 VAN MOER Brent BELGIQUE BEL 04’20”
29 GREGAARD WILSLY Jonas DANEMARK DEN ‘
30 BARCELO ARAGON Fernando ESPAGNE ESP ‘
31 BJERG Mikkel DANEMARK DEN 05’17”
32 WELDU Hafetab CENTRE MONDIAL DU CYCLI ETH 05’27”
33 MARTIN SANZ Gotzon ESPAGNE ESP 06’00”
34 KLARIS Magnus Bak DANEMARK DEN 06’09”
35 GARRISON Ian USA USA ‘
36 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA ‘
37 GAILLARD Marlon FRANCE FRA ‘
38 VINGEGAARD Jonas DANEMARK DEN ‘
39 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA 06’44”
40 CHAMPION Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA 07’05”
41 HARO Wilson EQUATEUR ECU 07’10”
42 KURIYANOV Stepan RUSSIE RUS 07’38”
43 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED 07’55”
44 VEREECKEN Thomas BELGIQUE BEL 07’58”
45 LEKNESSUND Andreas NORVEGE NOR ‘
46 MACIEJUK Filip POLOGNE POL ‘   
47 LEYDER Pit LUXEMBOURG LUX ‘
48 SALVADOR Marcelo PORTUGAL POR ‘
49 PEKALA Piotr POLOGNE POL ‘   
50 DIDIER Clément AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
51 SCOTSON Callum AUSTRALIE AUS ‘
52 NEKRASOV Denis RUSSIE RUS ‘
53 INKELAAR Kevin PAYS-BAS NED ‘
54 HONORÉ Mikkel Frølich DANEMARK DEN 09’29”
55 STITES Tyler USA USA 09’35”
56 VAN DEN DOOL Jens PAYS-BAS NED 09’37”
57 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU ‘
58 BEARD Cameron USA USA 10’05”
59 FEELEY Daire IRLANDE IRL ‘
60 RIOU Alan FRANCE FRA 11’38”
61 IDJOUADIENE Pierre FRANCE FRA ‘
62 TOUZE Damien FRANCE FRA ‘
63 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio COLOMBIE COL ‘
64 WIRTGEN Luc LUXEMBOURG LUX ‘
65 SCHINNAGEL Johannes ALLEMAGNE GER ‘
66 ARERUYA Joseph RWANDA RWA ‘
67 MUÑOZ GIRALDO Daniel COLOMBIE COL ‘
68 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU ‘
69 OLIVEIRA Rui PORTUGAL POR ‘
70 VINCENT Joris PAYS DE LA LOIRE FRA 12’07”
71 AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai ESPAGNE ESP 12’55”
72 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN 12’57”
73 BARAC Antonio CENTRE MONDIAL DU CYCLI CRO ‘
74 VILLAREAL David EQUATEUR ECU ‘
75 MCNULTY Brandon USA USA 13’46”
76 TEGGART Matthew IRLANDE IRL 14’10”
77 CARDENAS VILLAVICENCIO Jordan A EQUATEUR ECU 14’20”
78 BURGER Sven PAYS-BAS NED 14’36”
79 LOPEZ PEREZ Juan Pedro ESPAGNE ESP 15’43”
80 COVI Alessandro ITALIE ITA ‘
81 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA ‘
82 JEANNIERE Emilien PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
83 BOILEAU Léo AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
84 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO ‘
85 RUTSCH Jonas ALLEMAGNE GER ‘
86 POPOV Anton RUSSIE RUS ‘
87 MARKOV Dmitrii RUSSIE RUS ‘
88 BRKIC Benjamin AUTRICHE AUT ‘
89 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT ‘
90 OMAE Kakeru JAPON JPN ‘
91 RAMALHO André PORTUGAL POR ‘
92 ANTUNES Tiago PORTUGAL POR ‘
93 BRICAUD Valentin PAYS DE LA LOIRE FRA ‘
94 DOWNEY Mark IRLANDE IRL ‘
95 MERTENS Julian BELGIQUE BEL ‘
96 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS ‘
97 O’MAHONY Darragh IRLANDE IRL ‘
98 KANTER Max ALLEMAGNE GER 15’57”
99 STEWART Jake GRANDE BRETAGNE GBR 16’33”
100 HARTLEY Adam GRANDE BRETAGNE GBR ‘
101 SAJNOK Szymon POLOGNE POL 18’54” 
102 DAINESE Alberto ITALIE ITA ‘
103 GUILLOT Romain AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
104 TRACZ Szymon POLOGNE POL ‘
105 THIJSSEN Gerben BELGIQUE BEL ‘
106 TILLER Rasmus Fossum NORVEGE NOR ‘
107 O’LOUGHLIN Michael IRLANDE IRL ‘
108 DEBONS Antoine SUISSE SUI ‘
109 SAUGSTAD Lars NORVEGE NOR ‘
110 BUSSARD Dimitri 10009987849 SUISSE SUI ‘
111 MOSTOV Ezekiel USA USA ‘
112 YAMAMOTO Masaki JAPON JPN ‘
113 VANHOUCKE Harm BELGIQUE BEL ‘
114 WILLIAMS Stephen GRANDE BRETAGNE GBR ‘
115 AFFINI Edoardo ITALIE ITA ‘
116 CASTRILLO ZAPATER Jaime ESPAGNE ESP 19’35”
117 WATANABE Ayumu JAPON JPN 20’20”
118 OLIVEIRA Ivo PORTUGAL POR ‘
119 GIBSON Matthew GRANDE BRETAGNE GBR 23’23”
120 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO 23’28”
121 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO ‘
122 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS 28’29”
123 BRENANS Emile AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA ‘
124 STANNARD Robert AUSTRALIE AUS ‘

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 POGACAR Tadej SLOVENIE SLO les 1110,8 km en 26h28’53” (moy. 42,038 km/h)
2 ARENSMAN Thymen PAYS-BAS NED 01’28”
3 MÄDER Gino SUISSE SUI 01’35”
4 VLASOV Aleksandr RUSSIE RUS 01’36”
5 CHAMPOUSSIN Clement FRANCE FRA 01’56”
6 SOSA CUERVO Ivan Ramiro COLOMBIE COL 02’16”
7 ALMEIDA João PORTUGAL POR 02’35”
8 DUNBAR Edward IRLANDE IRL 02’47”
9 FOSS Tobias S. NORVEGE NOR 03’28”
10 RIES Michel LUXEMBOURG LUX 04’25”
11 DONOVAN Mark GRANDE BRETAGNE GBR 05’36”
12 BARCELO ARAGON Fernando ESPAGNE ESP 05’43”
13 GREGAARD WILSLY Jonas DANEMARK DEN 06’05”
14 GALL Felix AUTRICHE AUT 06’12”
15 ARCHIBOLD Franklin CENTRE MONDIAL DU CYCLISME PAN 07’16”
16 ZIMMERMANN Georg ALLEMAGNE GER 07’33”
17 SLEEN Torjus NORVEGE NOR 08’10”
18 MUÑOZ LANCHEROS Cristian Camilo COLOMBIE COL 08’18”
19 BANZER Gordian SUISSE SUI 08’52”
20 BAGIOLI Andrea ITALIE ITA 09’08”
21 MONACO Alessandro ITALIE ITA ‘
22 BJERG Mikkel DANEMARK DEN 09’38”
23 WELDU Hafetab CENTRE MONDIAL DU CYCLISME ETH 12’44”
24 HIRSCHI Marc SUISSE SUI 12’49”
25 CHERKASOV Nikolai RUSSIE RUS 13’36”
26 NEUHAUSER Marcel AUTRICHE AUT 13’52”
27 VAN MOER Brent BELGIQUE BEL 16’02”
28 OSORIO CARVAJAL Alejandro COLOMBIE COL 16’10”
29 GUGLIELMI Simon FRANCE FRA 17’35”
30 MCNULTY Brandon USA USA 18’36”
31 TEJADA CANACUE Harold Alfonso COLOMBIE COL 19’04”
32 SCOTSON Callum AUSTRALIE AUS 22’56”
33 SCHELLING Ide PAYS-BAS NED 24’05”
34 VAN DEN DOOL Jens PAYS-BAS NED 24’24”
35 LEKNESSUND Andreas NORVEGE NOR 24’53”
36 MARTIN SANZ Gotzon ESPAGNE ESP 26’22”
37 GENIETS Kévin LUXEMBOURG LUX 26’25”
38 ROCHAS Rémy AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 26’26”
39 BATTISTELLA Samuele ITALIE ITA 27’19”
40 MONTOYA MONTOYA Javier Ignacio COLOMBIE COL 28’06”
41 CEPEDA Jefferson EQUATEUR ECU 28’10”
42 GARRISON Ian USA USA 28’15”
43 HARO Wilson EQUATEUR ECU 29’45”
44 WIRTGEN Luc LUXEMBOURG LUX 30’48”
45 PEAK Barnabas CENTRE MONDIAL DU CYCLISME HUN 30’52”
46 SALVADOR Marcelo PORTUGAL POR 30’59”
47 STANNARD Robert AUSTRALIE AUS 31’04”
48 PEKALA Piotr POLOGNE POL 31’57”  
49 NEKRASOV Denis RUSSIE RUS 32’37”
50 INKELAAR Kevin PAYS-BAS NED 33’34”
51 COVI Alessandro ITALIE ITA 34’19”
52 TOUZE Damien FRANCE FRA 34’56”
53 AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai ESPAGNE ESP 35’19”
54 HONORÉ Mikkel Frølich DANEMARK DEN 35’36”
55 GAILLARD Marlon FRANCE FRA 35’49”
56 KLARIS Magnus Bak DANEMARK DEN 36’01”
57 MACIEJUK Filip POLOGNE POL 36’02” 
58 VANHOUCKE Harm BELGIQUE BEL 36’51”
59 SCHINNAGEL Johannes ALLEMAGNE GER 37’37”
60 LEYDER Pit LUXEMBOURG LUX 37’53”
61 ANTUNES Tiago PORTUGAL POR 37’57”
62 BARAC Antonio CENTRE MONDIAL DU CYCLISME CRO 38’44”
63 MONTENEGRO Santiago EQUATEUR ECU 39’00”
64 BRKIC Benjamin AUTRICHE AUT 39’54”
65 PRIMOŽIC Jaka SLOVENIE SLO 40’53”
66 BEARD Cameron USA USA 41’12”
67 VINGEGAARD Jonas DANEMARK DEN 41’34”
68 KURIYANOV Stepan RUSSIE RUS 41’37”
69 STEWART Jake GRANDE BRETAGNE GBR 41’42”
70 KANTER Max ALLEMAGNE GER 41’45”
71 WILDAUER Markus AUTRICHE AUT 41’47”
72 NIELSEN Andreas DANEMARK DEN 42’03”
73 ARERUYA Joseph RWANDA RWA 42’35”
74 FEELEY Daire IRLANDE IRL 42’38”
75 LOPEZ PEREZ Juan Pedro ESPAGNE ESP 42’52”
76 MUGISHA Samuel RWANDA RWA ‘
77 MUÑOZ GIRALDO Daniel COLOMBIE COL 43’06”
78 RIOU Alan FRANCE FRA 43’15”
79 MERTENS Julian BELGIQUE BEL 43’20”
80 WILLIAMS Stephen GRANDE BRETAGNE GBR 43’45”
81 VEREECKEN Thomas BELGIQUE BEL 44’17”
82 CHAMPION Thomas PAYS DE LA LOIRE FRA 46’35”
83 BURGER Sven PAYS-BAS NED 47’20”
84 TEGGART Matthew IRLANDE IRL 48’02”
85 JENNER Samuel AUSTRALIE AUS 48’11”
86 DIDIER Clément AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 49’03”
87 OLIVEIRA Rui PORTUGAL POR 49’34”
88 THIJSSEN Gerben BELGIQUE BEL 49’36”
89 DOWNEY Mark IRLANDE IRL 49’45”
90 BUSSARD Dimitri SUISSE SUI 50’02”
91 STITES Tyler USA USA 52’01”
92 AFFINI Edoardo ITALIE ITA 52’45”
93 HARTLEY Adam GRANDE BRETAGNE GBR 54’00”
94 RUTSCH Jonas ALLEMAGNE GER 55’14”
95 IDJOUADIENE Pierre FRANCE FRA 55’23”
96 RAMALHO André PORTUGAL POR 56’18”
97 MOSTOV Ezekiel USA USA 57’46”
98 CASTRILLO ZAPATER Jaime ESPAGNE ESP 58’34”
99 YAMAMOTO Masaki JAPON JPN 01h00’20”
100 O’LOUGHLIN Michael IRLANDE IRL 01h02’20”
101 SAJNOK Szymon POLOGNE POL 01h02’50” 
102 DAINESE Alberto ITALIE ITA 01h03’17”
103 JEANNIERE Emilien PAYS DE LA LOIRE FRA 01h04’21”
104 BOILEAU Léo AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 01h05’01”
105 VILLAREAL David EQUATEUR ECU 01h06’23”
106 O’MAHONY Darragh IRLANDE IRL 01h06’55”
107 OMAE Kakeru JAPON JPN 01h08’04”
108 OLIVEIRA Ivo PORTUGAL POR 01h10’10”
109 TRACZ Szymon POLOGNE POL 01h10’11”  
110 TILLER Rasmus Fossum NORVEGE NOR 01h10’22”
111 MARKOV Dmitrii RUSSIE RUS 01h11’01”
112 GUILLOT Romain AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 01h11’52”
113 DEBONS Antoine SUISSE SUI 01h12’36”
114 BRICAUD Valentin PAYS DE LA LOIRE FRA 01h13’02”
115 SAUGSTAD Lars NORVEGE NOR 01h13’20”
116 POPOV Anton RUSSIE RUS 01h16’40”
117 HORVAT Žiga SLOVENIE SLO 01h20’36”
118 GIBSON Matthew GRANDE BRETAGNE GBR 01h21’19”
119 VINCENT Joris PAYS DE LA LOIRE FRA 01h21’23”
120 GROVES Kaden AUSTRALIE AUS 01h22’26”
121 BRENANS Emile AUVERGNE – RHONE-ALPES FRA 01h28’57”
122 WATANABE Ayumu JAPON JPN 01h29’05”
123 CEMAŽAR Nik SLOVENIE SLO 01h45’44”
124 CARDENAS VILLAVICENCIO Jordan Anto EQUATEUR ECU 01h47’59”