fot. Bahrain-Merida

Reprezentant gospodarzy Nils Politt (Katusha-Alpecin) wygrał czwarty i zarazem ostatni etap wyścigu Deutschland Tour. Po interesującej końcówce zwycięstwo w wyścigu zapewnił sobie Matej Mohoric (Bahrain-Merida). 

Ostatni etap reaktywowanego Wyścigu dookoła Niemiec był pagórkowaty i prowadził z Lorsch do Stuttgartu. Łączny dystans przekroczył 200 km, a dokładnie wynosił 207,5 km.

Dzień przed peletonem postanowiło spędzić tylko dwóch zawodników: Vasil Kiryienka (Team Sky) oraz Remi Cavagna (Quick-Step Floors).

Przewaga uciekającego duetu była bardzo niewielka, zatem został on skasowany już na przedmieściach Stuttgartu. Najpierw do peletonu wrócił Kiryienka, a potem Cavagna.

Na podjazdach, około 20 km przed metą, od peletonu oderwała się kilkunastoosobowa grupka, w której jechał lider wyścigu Matej Mohoric oraz faworyci do zwycięstwa. Chwilę później jej skład nieco się powiększył. Jechało w niej trzech kolarzy Team Sky: Michał Gołaś, Luke Rowe i Sebastian Henao, którzy ewidentnie próbowali zmontować jakąś akcję – choć bezskutecznie.

Dłużni nie pozostawali kolarze Quick-Step Floors, którzy pracowali dla byłego lidera klasyfikacji generalnej Maximiliana Schachmanna. Młody Niemiec zdobył trzy sekundy na bonusowej premii, a więc zrobił pierwszy krok do powrotu na fotel lidera. Gdy teren stał się łatwiejszy, Schachmann raz jeszcze próbował odjechać od rywali, a więc zrobić krok numer dwa. Nie było jednak łatwo, ponieważ za jego plecami jechali m.in. Tom Dumoulin, Warren Barguil i Romain Bardet.

W pewnym momencie Mohoric był zagrożony, ale na zjeździe obie grupy się połączyły – w dużej mierze ze sprawą właśnie Słoweńca, który, śmiało można powiedzieć, osobiście zapracował na swój sukces. Zresztą podobna sytuacja miała miejsce w wyścigu BinckBank Tour, gdzie skutecznie odpowiadał na ataki przypuszczane na niego podczas ostatniego etapu.

Losy etapu rozstrzygnęły się w sprincie z tej grupki, w którym najszybszy był znajdujący się w wysokiej formie w Deutschland Tour – Nils Politt. Drugi finiszował Matej Mohoric, pieczętując tym samym zwycięstwo w całym wyścigu.

Wyniki ostatniego etapu:

1 POLITT Nils Team Katusha – Alpecin 14 20 4:49:20
2 MOHORIČ Matej Bahrain Merida Pro Cycling Team 5 12 ,,
3 CARUSO Damiano BMC Racing Team 3 7 ,,
4 VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij 5 ,,
5 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data 4 ,,
6 BARDET Romain AG2R La Mondiale 3 ,,
7 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale 2 ,,
8 BARGUIL Warren Team Fortuneo – Samsic 1 ,,
9 KONRAD Patrick BORA – hansgrohe ,,
10 SCHACHMANN Maximilian Quick-Step Floors ,,
11 BAKELANTS Jan AG2R La Mondiale ,,
12 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team ,,
13 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert ,,
14 DUMOULIN Tom Team Sunweb ,,
15 HERMANS Ben Israel Cycling Academy ,,
16 HENAO Sebastián Team Sky ,,
17 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 0:16
18 HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus ,,
19 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 0:18
20 CARPENTER Robin Rally Cycling ,,
21 KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling 0:27
22 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team ,,
23 SHAW James Lotto Soudal ,,
24 REKITA Szymon Leopard Pro Cycling ,,
25 GOŁAŚ Michał Team Sky ,,
26 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert ,,
27 ARCAS Jorge Movistar Team ,,
28 FRANK Mathias AG2R La Mondiale ,,
29 EARLE Nathan Israel Cycling Academy ,,
30 FRANKINY Kilian BMC Racing Team ,,
31 KÄMNA Lennard Team Sunweb ,,
32 KNOX James Quick-Step Floors 0:46
33 HALLER Patrick Heizomat Rad-Net 0:55
34 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
35 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy ,,
36 LAGUTIN Sergey Gazprom-RusVelo ,,
37 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy ,,
38 ROELANDTS Jürgen BMC Racing Team ,,
39 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert ,,
40 MAISON Jérémy Team Fortuneo – Samsic 2:19
41 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe ,,
42 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team Dimension Data ,,
43 LEINAU Louis Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 2:30
44 BIDARD François AG2R La Mondiale ,,
45 DENZ Nico AG2R La Mondiale ,,
46 EIKING Odd Christian Wanty – Groupe Gobert ,,
47 HOLLMANN Juri Heizomat Rad-Net ,,
48 HUGGER Jan Team Lotto – Kern Haus ,,
49 QUINTANA Dayer Movistar Team ,,
50 HANSEN Adam Lotto Soudal ,,
51 JOYCE Colin Rally Cycling ,,
52 THOMAS Geraint Team Sky ,,
53 WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij ,,
54 STRAKHOV Dmitry Team Katusha – Alpecin ,,
55 BOHLI Tom BMC Racing Team ,,
56 ROWE Luke Team Sky ,,
57 PEDRERO Antonio Movistar Team ,,
58 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Groupe Gobert 3:42
59 KNEES Christian Team Sky 4:06
60 DAVIES Scott Team Dimension Data ,,
61 DE GREEF Robbert Roompot – Nederlandse Loterij 4:46
62 RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij ,,
63 HEIDER Christopher Dauner D&DQ-Akkon 6:19
64 MAES Nikolas Lotto Soudal ,,
65 VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert ,,
66 KEISSE Iljo Quick-Step Floors ,,
67 BOEV Igor Gazprom-RusVelo ,,
68 ZABEL Rick Team Katusha – Alpecin ,,
69 CAVAGNA Rémi Quick-Step Floors 6:39
70 THOMSON Jay Team Dimension Data 8:09
71 EEKHOFF Nils Team Sunweb 8:11
72 BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin ,,
73 BRAUN Julian Dauner D&DQ-Akkon ,,
74 INTRA Felix Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
75 BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling ,,
76 PONS Gaetan Leopard Pro Cycling ,,
77 DOMBROWSKI Frederik Dauner D&DQ-Akkon ,,
78 HODAPP Johannes Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
79 NOWAK Florian Team Lotto – Kern Haus ,,
80 TREUBEL Pascal Heizomat Rad-Net ,,
81 KNAUP Tobias Team Lotto – Kern Haus ,,
82 SCHORMAIR Fabian Team Lotto – Kern Haus ,,
83 ORONTE Emerson Rally Cycling ,,
84 SIEBERG Marcel Lotto Soudal ,,
85 PFINGSTEN Christoph BORA – hansgrohe ,,
86 BICO Nuno Movistar Team ,,
87 RENSHAW Mark Team Dimension Data ,,
88 DE VOS Adam Rally Cycling ,,
89 BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij ,,
90 MAMOS Philipp Dauner D&DQ-Akkon ,,
91 JARRIER Benoit Team Fortuneo – Samsic ,,
92 HODEG Álvaro José Quick-Step Floors ,,
93 NARVÁEZ Jhonatan Quick-Step Floors ,,
94 LE ROUX Romain Team Fortuneo – Samsic ,,
95 FEILLU Brice Team Fortuneo – Samsic ,,
96 SPENGLER Mario Leopard Pro Cycling ,,
97 BOL Cees Team Sunweb ,,
98 KOZONTCHUK Dmitry Gazprom-RusVelo ,,
99 SHALUNOV Evgeny Gazprom-RusVelo ,,
100 GOLDSTEIN Omer Israel Cycling Academy ,,
101 KENNAUGH Peter BORA – hansgrohe ,,
102 REYNDERS Jens Leopard Pro Cycling 10:10
103 GROSSER Aaron Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
104 MÜNSTERMANN Per Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
105 LÜBBERS Dorian Team Lotto – Kern Haus ,,
106 REUTTER Sven Heizomat Rad-Net ,,
107 NOLDE Tobias Heizomat Rad-Net ,,
108 KIRYIENKA Vasil Team Sky ,,
109 DAL-CIN Matteo Rally Cycling ,,
110 ROHDE Leon Heizomat Rad-Net 15:30
111 LEINAU Joann Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
112 PIRARD Maxim Bahrain Merida Pro Cycling Team 15:48
DNF BONIFAZIO Niccolò Bahrain Merida Pro Cycling Team -4:49:20
DNF VANENDERT Jelle Lotto Soudal ,,
DNF VLIEGEN Loïc BMC Racing Team ,,
DNF NIBALI Antonio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
DNF WANG Meiyin Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
DNF ARSLANOV Ildar Gazprom-RusVelo ,,
DNF LAIB Simon Dauner D&DQ-Akkon ,,
DNF MANDRYSCH John Dauner D&DQ-Akkon ,,
DNF EISEL Bernhard Team Dimension Data ,,
DNS GREIPEL André Lotto Soudal ,,

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 1 – MOHORIČ Matej Bahrain Merida Pro Cycling Team 125 100 17:27:10
2 3 ▲1 POLITT Nils Team Katusha – Alpecin 85 70 0:06
3 2 ▼1 SCHACHMANN Maximilian Quick-Step Floors 70 50 0:12
4 4 – DUMOULIN Tom Team Sunweb 60 36 0:16
5 7 ▲2 CARUSO Damiano BMC Racing Team 50 28 0:26
6 8 ▲2 BARGUIL Warren Team Fortuneo – Samsic 40 24 0:28
7 6 ▼1 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data 35 20 0:30
8 12 ▲4 BARDET Romain AG2R La Mondiale 30 18 0:31
9 11 ▲2 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert 25 16 0:33
10 13 ▲3 VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij 20 14 0:34
11 14 ▲3 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale 15 12 ,,
12 15 ▲3 BAKELANTS Jan AG2R La Mondiale 10 10 ,,
13 16 ▲3 HENAO Sebastián Team Sky 5 8 ,,
14 17 ▲3 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team 5 7 ,,
15 20 ▲5 KONRAD Patrick BORA – hansgrohe 5 6 ,,
16 19 ▲3 HERMANS Ben Israel Cycling Academy 3 5 ,,
17 9 ▼8 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 3 4 0:59
18 22 ▲4 ARCAS Jorge Movistar Team 3 3 1:19
19 23 ▲4 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 3 2 1:21
20 27 ▲7 REKITA Szymon Leopard Pro Cycling 3 1 ,,
21 29 ▲8 FRANKINY Kilian BMC Racing Team 3 ,,
22 30 ▲8 KÄMNA Lennard Team Sunweb 3 ,,
23 32 ▲9 FRANK Mathias AG2R La Mondiale 3 ,,
24 34 ▲10 GOŁAŚ Michał Team Sky 3 2:00
25 36 ▲11 EARLE Nathan Israel Cycling Academy 3 2:20
26 33 ▲7 SBARAGLI Kristian Israel Cycling Academy 2:28
27 35 ▲8 LAGUTIN Sergey Gazprom-RusVelo ,,
28 10 ▼18 WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij 3:02
29 18 ▼11 EIKING Odd Christian Wanty – Groupe Gobert 3:04
30 28 ▼2 MAISON Jérémy Team Fortuneo – Samsic 3:13
31 24 ▼7 BOHLI Tom BMC Racing Team 3:24
32 26 ▼6 JOYCE Colin Rally Cycling ,,
33 25 ▼8 STRAKHOV Dmitry Team Katusha – Alpecin ,,
34 31 ▼3 PEDRERO Antonio Movistar Team ,,
35 37 ▲2 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert 3:41
36 39 ▲3 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida Pro Cycling Team 4:05
37 5 ▼32 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Groupe Gobert 4:08
38 46 ▲8 KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling 5:17
39 47 ▲8 ROELANDTS Jürgen BMC Racing Team 5:45
40 42 ▲2 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team Dimension Data 6:13
41 45 ▲4 THOMAS Geraint Team Sky 7:14
42 52 ▲10 HALLER Patrick Heizomat Rad-Net 7:36
43 50 ▲7 BIDARD François AG2R La Mondiale 8:04
44 51 ▲7 QUINTANA Dayer Movistar Team 8:32
45 67 ▲22 CARPENTER Robin Rally Cycling 9:37
46 49 ▲3 DE GREEF Robbert Roompot – Nederlandse Loterij 10:15
47 54 ▲7 HUGGER Jan Team Lotto – Kern Haus 10:20
48 68 ▲20 KNOX James Quick-Step Floors ,,
49 58 ▲9 LEINAU Louis Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY ,,
50 57 ▲7 HANSEN Adam Lotto Soudal ,,
51 44 ▼7 CAVAGNA Rémi Quick-Step Floors 10:35
52 71 ▲19 SHAW James Lotto Soudal 10:44
53 38 ▼15 KOZONTCHUK Dmitry Gazprom-RusVelo 10:57
54 73 ▲19 HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus 11:19
55 40 ▼15 BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij 11:52
56 41 ▼15 ORONTE Emerson Rally Cycling ,,
57 55 ▼2 DAVIES Scott Team Dimension Data 11:56
58 70 ▲12 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 12:35
59 75 ▲16 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 12:55
60 63 ▲3 KNEES Christian Team Sky 13:17
61 72 ▲11 DENZ Nico AG2R La Mondiale 13:23
62 65 ▲3 RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij 13:57
63 53 ▼10 VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert 14:08
64 60 ▼4 MAES Nikolas Lotto Soudal 14:09
65 81 ▲16 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 15:34
66 77 ▲11 ROWE Luke Team Sky 15:51
67 56 ▼11 BIERMANS Jenthe Team Katusha – Alpecin 16:01
68 59 ▼9 NOWAK Florian Team Lotto – Kern Haus ,,
69 83 ▲14 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy 17:21
70 64 ▼6 DOMBROWSKI Frederik Dauner D&DQ-Akkon 17:22
71 66 ▼5 KENNAUGH Peter BORA – hansgrohe 17:28
72 61 ▼11 KIRYIENKA Vasil Team Sky 19:10
73 74 ▲1 SHALUNOV Evgeny Gazprom-RusVelo 20:11
74 89 ▲15 HOLLMANN Juri Heizomat Rad-Net 20:42
75 79 ▲4 ZABEL Rick Team Katusha – Alpecin 20:57
76 76 – EEKHOFF Nils Team Sunweb 21:32
77 78 ▲1 INTRA Felix Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 22:14
78 82 ▲4 THOMSON Jay Team Dimension Data 24:09
79 85 ▲6 GOLDSTEIN Omer Israel Cycling Academy 25:37
80 86 ▲6 BOL Cees Team Sunweb 26:23
81 87 ▲6 FEILLU Brice Team Fortuneo – Samsic ,,
82 90 ▲8 KNAUP Tobias Team Lotto – Kern Haus 26:29
83 84 ▲1 DAL-CIN Matteo Rally Cycling 27:36
84 91 ▲7 PFINGSTEN Christoph BORA – hansgrohe 28:21
85 93 ▲8 BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling 28:32
86 94 ▲8 SIEBERG Marcel Lotto Soudal 28:50
87 95 ▲8 LE ROUX Romain Team Fortuneo – Samsic 30:24
88 96 ▲8 DE VOS Adam Rally Cycling ,,
89 97 ▲8 PONS Gaetan Leopard Pro Cycling 31:49
90 98 ▲8 NARVÁEZ Jhonatan Quick-Step Floors 32:17
91 105 ▲14 KEISSE Iljo Quick-Step Floors 32:19
92 99 ▲7 HODEG Álvaro José Quick-Step Floors 33:37
93 102 ▲9 BICO Nuno Movistar Team 33:47
94 103 ▲9 SCHORMAIR Fabian Team Lotto – Kern Haus ,,
95 104 ▲9 SPENGLER Mario Leopard Pro Cycling ,,
96 106 ▲10 RENSHAW Mark Team Dimension Data 35:00
97 107 ▲10 TREUBEL Pascal Heizomat Rad-Net 35:05
98 110 ▲12 BOEV Igor Gazprom-RusVelo 35:24
99 100 ▲1 REYNDERS Jens Leopard Pro Cycling 35:43
100 92 ▼8 LEINAU Joann Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 35:45
101 101 – GROSSER Aaron Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 35:46
102 108 ▲6 BRAUN Julian Dauner D&DQ-Akkon 37:07
103 109 ▲6 JARRIER Benoit Team Fortuneo – Samsic ,,
104 114 ▲10 HEIDER Christopher Dauner D&DQ-Akkon 37:22
105 111 ▲6 HODAPP Johannes Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 37:56
106 113 ▲7 MAMOS Philipp Dauner D&DQ-Akkon 39:14
107 115 ▲8 MÜNSTERMANN Per Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 41:40
108 116 ▲8 LÜBBERS Dorian Team Lotto – Kern Haus ,,
109 117 ▲8 REUTTER Sven Heizomat Rad-Net 44:33
110 118 ▲8 PIRARD Maxim Bahrain Merida Pro Cycling Team 52:18
111 122 ▲11 NOLDE Tobias Heizomat Rad-Net 55:37
112 121 ▲9 ROHDE Leon Heizomat Rad-Net 1:00:31
Race information
Deutschland Tour logoDate: 26th August 2018
Avg. speed winner: 43.03 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Lorsch › Stuttgart
Parcours type:
PCS point scale: 2.1.Stage
Race profile

Websites:
twitter.com/deinetour
www.facebook.com/DeutschlandDeineTour/
www.deutschland-tour.com/

Advertisement