Monika Brzeźna, Marta Lach, Paulina Pastuszek i Dominik Górak zdobyli złote medale górskich szosowych mistrzostw Polski w drugim dniu rywalizacji.

W drugim dniu GMP odbywających się w Walimiu mieliśmy wyścigi w kilku kategoriach. Najpierw na trasę wyruszyli juniorzy. Młodzi adepci kolarstwa mieli do przejechania ponad 76 kilometrów na czterech rundach i dojeździe. Wyścig był bardzo wymagający, a przewyższenie na każdym okrążeniu wynosiło około 560 metrów.

Złoty medal wywalczył Dominik Górak (Warszawski Klub Kolarski), srebro wywalczył Antoni Olszar (GK Gliwice), brąz – Kacper Półtorak (KS Deichmann Abus Mat Sobótka).

Pełne wyniki juniorów – tutaj.

Juniorki miały do przejechania niespełna 62 kilometry na trzech rundach i dojeździe. Najszybsza okazała się Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness), która pokonała Natalię Szymczak (Mróz Jedynka Kórnik) i Kingę Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzóza Królewska).

Pełne wyniki juniorek – tutaj.

Orliczki i elita kobiet miały ten sam dystans co juniorzy. Górską mistrzynią Polski została Monika Brzeźna (MAT ATOM Deweloper), srebro dla Katarzyny Wilkos (MAT ATOM Deweloper), a brąz dla Marty Lach (MAT ATOM Deweloper).

Marta Lach tym samym został górską mistrzynią Polski w kategorii orliczek. Druga w tej kategorii była Karolina Sowa (MAT ATOM Deweloper), a trzecia Aurela Nerlo (MAT ATOM Deweloper). Zawodniczki MAT ATOM Deweloper zabrały wszystkie medale w orliczkach i elicie.

Pełne wyniki elity i orliczek – tutaj.

Poprzedni artykułVuelta a España 2018: Rohan Dennis wygrał „czasówkę” w Maladze, Kwiatkowski drugi!
Następny artykułMichał Kwiatkowski: „Nie mogę się doczekać następnych dni”