David de la Cruz i Michał Kwiatkowski poprowadzą Team Sky podczas hiszpańskiej Vuelty.

Mimo, że na Vuelta a Espana nie zobaczymy Chrisa Froome’a i Gerainta Thomasa to jednak skład Team Sky wygląda naprawdę bardzo dobrze. Swoiste połączenie doświadczenia i młodości powinno wyjść na dobre włodarzom brytyjskiej drużyny.

Sir Dave Brailsford nie ukrywa, że liczy na dobre wyniki Kwiatkowskiego i de la Cruza:

Dla Michała to kolejne nowe doświadczenie w karierze. Wierzę, że jest to zawodnik, który kiedyś wygra wielki tour. Pokazał swoje wielkie umiejętności w wyścigach jednodniowych, a teraz dobrze rozwija się pod kątem etapówek. Bardzo wydatnie pomógł całemu zespołowi podczas Tour de France.

David to także nasz materiał na wielkie toury. Już podczas pierwszego sezonu z nami pokazał na co go stać. Już nie mogę się doczekać jego występu na Vuelcie.

Michał Kwiatkowski nie odczuwa presji przed hiszpańskim wyścigiem:

Nigdy nie ścigałem się w dwóch wielkich tourach w jednym sezonie i jestem bardzo ciekawy jak zareaguje mój organizm. To będzie dla mnie nowe doświadczenie. Cały ten sezon jest inny od poprzednich. Kilka dni po zakończeniu Tour de France stanąłem przecież na starcie narodowego touru i na dodatek go wygrałem. Pozostanie w rytmie wyścigowym bardzo mi odpowiada.

Skład Team Sky na Vuelta a Espana 2018:

Michał Kwiatkowski, David de la Cruz, Tao Geoghegan Hart, Jonathan Castroviejo, Sergio Henao, Salvatore Puccio, Pavel Sivakov i Dylan van Baarle.