Thibaut Pinot postara się podczas Vuelty wymazać złe wspomnienia z fatalnego Giro d’Italia.

Dla Pinota tegoroczny sezon nie należy do udanych. Świetna jazda na Giro skończyła się na etapie numer 20, gdzie przez zapalenie płuc stracił ponad 40 minut i wycofał się z rywalizacji. Jakby tego było mało został ukąszony przez kleszcza i stracił kolejne tygodnie ścigania.

Jednak Francuz zdążył już się pokazać z dobrej strony na Tour de Pologne, gdzie na ostatnim etapie był drugi, a cały wyścig zakończył na trzeciej pozycji. Teraz będzie chciał na Vuelcie dołożyć kolejny etapowy skalp na wielkim tourze. Ma już triumfy na Giro i Tour de France, więc teraz czas na brakujące ogniwo do swoistego hattricka.

Thibaut chce dobrze się bawić i zapomnieć o złych wspomnieniach z Giro d’Italia. Jego celem będzie wygranie etapu, a niewielu kolarzy może pochwalić się takim osiągnięciem z wszystkich wielkich tourów. Jest zdeterminowany, co pokazał już na trasie Tour de Pologne.

W sprintach liczymy na Marca Sarreau, a na trudniejszych etapach swoją szansę dostanie Antoine Duchesne. Dobrym pomocnikiem dla naszego lidera będzie Georg Preidler, który pokazał swoją siłę wygrywając jeden etap w Polsce.

Skład Groupama – FDJ na Vuelta a Espana 2018:

Thibaut Pinot, Mickaël Delage, Antoine Duchesne, Rudy Molard, Georg Preidler, Marc Sarreau, Benjamin Thomas, Léo Vincent.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments