fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Już za 10 dni kolarze staną na starcie ostatniego Wielkiego Touru – Vuelta a Espana. Dziś swój skład na hiszpański wyścig zaprezentowała ekipa Lotto Soudal.

Zdecydowanie najważniejszą kwestią dla polskich kibiców jest kolejny start Tomasza Marczyńskiego w hiszpańskiej etapówce. Do tej pory “Maniek” właśnie we Vuelcie notował najlepsze rezultaty zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i na etapach. Przypomnijmy, że w zeszłym roku dane mu było dwukrotnie cieszyć się ze zwycięstwa.

Dodatkowo na hiszpańskie trasy wróci Sander Armee, który w ubiegłym roku wygrał etap oraz zakończył cały wyścig na 19. pozycji w klasyfikacji generalnej. Na starcie pojawi się też Tiesj Benoot, który po wycofaniu z Tour de France ma bardzo dużą ochotę na pokazanie się. Podobnie sprawa ma się w przypadku Thomasa De Gendta, który nie ma za sobą świetnej Wielkiej Pętli.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na Bjorga Lambrechta. Młody Belg z wyścigu na wyścig wydaje się prezentować coraz wyższy poziom w górach, co może być ciekawym kąskiem dla dyrektorów ekipy.

Skład Lotto Soudal na Vuelta a Espana 2018: Tomasz Marczyński, Sander Armee, Tiesj Benoot, Thomas De Gendt, Bjorg Lambrecht, Maxime Monfort, Tosh van der Sande, Jelle Wallays.