© Getty Images

Fabio Jakobsen (Quick – Step Floor) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap BinckBank Tour.

Czternasta edycja BinckBank Tour (wcześniej pod nazwą Eneco Tour) rozpoczęła się dzisiaj w Heerenveen. Etap numer jeden kończył się po 177 kilometrach w Bolsward. Na trasie nie było żadnych trudności, a kolarze mogli powalczyć o punkty na dwóch lotnych premiach i bonusowe sekundy na “złotym kilometrze”. Na liście startowej mieliśmy dwóch Polaków: Macieja Bodnara (BORA – hansgrohe) i Łukasza Wiśniowskiego (Sky).

W ucieczkę dnia zabrali się: Manuele Boaro (Bahrain Merida), Julius van den Berg (stażysta Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale), Thomas Sprengers (Sport Vlaanderen – Baloise), Elmar Reinders (Roompot – Nederlandse Loterij), Dimitri Peyskens (WB Aqua Protect Veranclassic) i Dries De Bondt (Vérandas Willems-Crelan).

Ucieczka musiał zmagać się z siłą peletonu, ale także z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Maksymalna przewaga szóstki wynosiła nawet ponad trzy minuty, ale peleton zdawał się kontrolować rywalizację. Większość pracy w dużej grupie wykonywał doświadczony Svein Tuft (Mitchelton-Scott). 25 kilometrów przed metą dystans wynosił niespełna minutę, ale wyglądało na to, że ucieczka podzieli między sobą bonusowe sekundy na “złotym kilometrze”.

Najwięcej ugrali na nim Reinders i de Bondt, którzy wywalczyli po pięć bonusowych sekund. Niestety chwilę później Reinders miał defekt i został jako pierwszy wchłonięty przez peleton. Reszta harcowników została doścignięta na 13 kilometrów przed metą.

10 kilometrów przed metą w kraksę zaplątali się Magnus Cort Nielsen (Astana) i Rick Zabel (Katusha – Alpecin). Swojej szansy spróbował jeszcze Jan-Willem van Schip (Roompot – Nederlandse Loterij), ale młody Holender musiał także uznać wyższość dużej grupy.

Niestety na ostatnim kilometrze mieliśmy kraksę w środku peletonu. Finiszowy sprint na ulicach Bolsward wygrał Fabio Jakobsen (Quick – Step Floor), który pokonał Marcela Kittela (Katusha – Alpecin). Trzecie miejsce wywalczył Caleb Ewan (Mitchelton – Scott).

Wyniki pierwszego etapu:

1. 13 10008706136 JAKOBSEN Fabio QST QUICK – STEP FLOORS 4:01:00 –
2. 161 10004502400 KITTEL Marcel TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 4:01:00 0:00:00
3. 21 10007809490 EWAN Caleb MTS MITCHELTON – SCOTT 4:01:00 0:00:00
4. 35 10010023316 HALVORSEN Kristoffer SKY TEAM SKY 4:01:00 0:00:00
5. 7 10045463375 WALSCHEID Maximilian Richard SUN TEAM SUNWEB 4:01:00 0:00:00
6. 101 10007293269 GROENEWEGEN Dylan TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:01:00 0:00:00
7. 41 10005390352 PELUCCHI Matteo BOH BORA – HANSGROHE 4:01:00 0:00:00
8. 201 10005902230 DUPONT Timothy WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:01:00 0:00:00
9. 141 10006823528 STUYVEN Jasper TFS TREK – SEGAFREDO 4:01:00 0:00:00
10. 76 10009027852 MINALI Riccardo AST ASTANA PRO TEAM 4:01:00 0:00:00
11. 227 10006466850 WAEYTENS Zico VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 4:01:00 0:00:00
12. 136 10007914170 VAN ASBROECK Tom EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 4:01:00 0:00:00
13. 152 10007519504 HOELGAARD Daniel FDJ GROUPAMA – FDJ 4:01:00 0:00:00
14. 184 10011127500 PLANCKAERT Edward SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:01:00 0:00:00
15. 52 10002986065 DRUCKER Jean-Pierre BMC BMC RACING TEAM 4:01:00 0:00:00
16. 92 10003097516 BAGDONAS Gediminas ALM AG2R LA MONDIALE 4:01:00 0:00:00
17. 32 10009445861 BASSO Leonardo SKY TEAM SKY 4:01:00 0:00:00
18. 197 10004593033 VERMELTFOORT Coen RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 4:01:00 0:00:00
19. 174 10008673804 GIBBONS Ryan DDD TEAM DIMENSION DATA 4:01:00 0:00:00
20. 211 10003211286 DEHAES Kenny WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 4:01:00 0:00:00
21. 113 10009135259 WOUTERS Enzo LTS LOTTO SOUDAL 4:01:00 0:00:00
22. 67 10006655901 SÜTTERLIN Jasha MOV MOVISTAR TEAM 4:01:00 0:00:00
23. 181 10008660464 ALLEGAERT Piet SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:01:00 0:00:00
24. 114 10004819466 DEBUSSCHERE Jens LTS LOTTO SOUDAL 4:01:00 0:00:00
25. 125 10050785746 POLANC Jan UAD UAE TEAM EMIRATES 4:01:00 0:00:00
26. 87 10004505531 NAVARDAUSKAS Ramunas TBM BAHRAIN – MERIDA 4:01:00 0:00:00
27. 16 10007516773 SENECHAL Florian QST QUICK – STEP FLOORS 4:01:00 0:00:00
28. 224 10003260291 KRUOPIS Aidis VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 4:01:00 0:00:00
29. 205 10008695729 SMITH Dion WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:01:00 0:00:00
30. 166 10008694113 SCHMIDT WÜRTZ Mads TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 4:01:00 0:00:00
31. 105 10008854464 ROOSEN Timo TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:01:00 0:00:00
32. 15 10008693810 SCHACHMANN Maximilian QST QUICK – STEP FLOORS 4:01:00 0:00:00
33. 173 10008897712 DOUGALL Nicolas DDD TEAM DIMENSION DATA 4:01:00 0:00:00
34. 86 10008686332 MOHORIC Matej TBM BAHRAIN – MERIDA 4:01:00 0:00:00
35. 17 10002782264 ŠTYBAR Zdenek QST QUICK – STEP FLOORS 4:01:00 0:00:00
36. 47 10006004280 SELIG Rüdiger BOH BORA – HANSGROHE 4:01:00 0:00:00
37. 146 10008689564 PEDERSEN Mads TFS TREK – SEGAFREDO 4:01:00 0:00:00
38. 2 10001428106 CURVERS Roy SUN TEAM SUNWEB 4:01:00 0:00:00
39. 53 10007499494 KÜNG Stefan BMC BMC RACING TEAM 4:01:00 0:00:00
40. 196 10007297111 VAN DER HOORN Taco RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 4:01:00 0:00:00
41. 175 10006282247 JANSE VAN RENSBURG DDD TEAM DIMENSION DATA 4:01:00 0:00:00
42. 93 10008199312 BARBIER Rudy ALM AG2R LA MONDIALE 4:01:00 0:00:00
43. 43 10006874553 MC CARTHY Jay BOH BORA – HANSGROHE 4:01:00 0:00:00
44. 116 10008081595 MERTZ Remy LTS LOTTO SOUDAL 4:01:00 0:00:00
45. 112 10008913371 CAMPENAERTS Victor LTS LOTTO SOUDAL 4:01:00 0:00:00
46. 111 10006453110 WELLENS Tim LTS LOTTO SOUDAL 4:01:00 0:00:00
47. 46 10004572724 SAGAN Juraj BOH BORA – HANSGROHE 4:01:00 0:00:00
48. 72 10004766320 DE VREESE Laurens AST ASTANA PRO TEAM 4:01:00 0:00:00
49. 121 10005467952 ULISSI Diego UAD UAE TEAM EMIRATES 4:01:00 0:00:00
50. 65 10010980279 MATOS Nuno MOV MOVISTAR TEAM 4:01:00 0:00:00
51. 57 10007526271 VLIEGEN Loïc BMC BMC RACING TEAM 4:01:00 0:00:00
52. 5 10046109336 KRAGH ANDERSEN Søren SUN TEAM SUNWEB 4:01:00 0:00:00
53. 154 10006477762 LUDVIGSSON Tobias FDJ GROUPAMA – FDJ 4:01:00 0:00:00
54. 172 10009990374 DLAMINI Nicholas DDD TEAM DIMENSION DATA 4:01:00 0:00:00
55. 83 10003272520 BOARO Manuele TBM BAHRAIN – MERIDA 4:01:00 0:00:00 0:00:03
56. 1 10007079970 THEUNS Edward SUN TEAM SUNWEB 4:01:00 0:00:00
57. 102 10002833491 BOOM Lars TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:01:00 0:00:00
58. 106 10004519978 VAN EMDEN Jos TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:01:00 0:00:00
59. 155 10009163753 MADOUAS Valentin FDJ GROUPAMA – FDJ 4:01:00 0:00:00
60. 11 10002836626 TERPSTRA Niki QST QUICK – STEP FLOORS 4:01:00 0:00:00
61. 75 10002698604 GRIVKO Andrey AST ASTANA PRO TEAM 4:01:00 0:00:00
62. 95 10005969524 DUVAL Julien ALM AG2R LA MONDIALE 4:01:00 0:00:00
63. 91 10009365433 NAESEN Oliver ALM AG2R LA MONDIALE 4:01:00 0:00:00
64. 31 10006884455 VAN BAARLE Dylan SKY TEAM SKY 4:01:00 0:00:00
65. 94 10008669659 DENZ Nico ALM AG2R LA MONDIALE 4:01:00 0:00:00
66. 206 10006145841 VAN KEIRSBULCK Guillaume WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:01:00 0:00:00
67. 34 10007223450 DOULL Owain SKY TEAM SKY 4:01:00 0:00:00
68. 127 10004563327 SWIFT Ben UAD UAE TEAM EMIRATES 4:01:00 0:00:00
69. 3 10006291947 MATTHEWS Michael SUN TEAM SUNWEB 4:01:00 0:00:00
70. 145 10008635408 MULLEN Ryan TFS TREK – SEGAFREDO 4:01:00 0:00:00
71. 24 10001297457 HAYMAN Mathew MTS MITCHELTON – SCOTT 4:01:00 0:00:00
72. 150 10008674612 GUERREIRO Rúben TFS TREK – SEGAFREDO 4:01:00 0:00:00
73. 216 10007803127 SPENGLER Lukas WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 4:01:00 0:00:00
74. 202 10008198908 BACKAERT Frederik WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:01:00 0:00:00
75. 153 10003021128 LADAGNOUS Matthieu FDJ GROUPAMA – FDJ 4:01:00 0:00:00
76. 176 10005617492 THWAITES Scott DDD TEAM DIMENSION DATA 4:01:00 0:00:00
77. 185 10007749876 RICKAERT Jonas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:01:00 0:00:00
78. 44 10007631557 MÜHLBERGER Gregor BOH BORA – HANSGROHE 4:01:00 0:00:00
79. 97 10003216340 VANDENBERGH Stijn ALM AG2R LA MONDIALE 4:01:00 0:00:00
80. 66 10009373214 QUINTANA Dayer MOV MOVISTAR TEAM 4:01:00 0:00:00
81. 42 10003349312 BODNAR Maciej BOH BORA – HANSGROHE 4:01:00 0:00:00
82. 107 10006484533 VAN HOECKE Gijs TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:01:00 0:00:00
83. 223 10001354041 DEVOLDER Stijn VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 4:01:00 0:00:00
84. 192 10006003371 ASSELMAN Jesper RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 4:01:00 0:00:00
85. 193 10006641652 REINDERS Elmar RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 4:01:00 0:00:00
86. 164 10007751694 MATHIS Marco TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 4:01:00 0:00:00
87. 51 10004451371 VAN AVERMAET Greg BMC BMC RACING TEAM 4:01:00 0:00:00
88. 143 10005391564 BRÄNDLE Matthias TFS TREK – SEGAFREDO 4:01:00 0:00:00
89. 33 10005894752 ROSA Diego SKY TEAM SKY 4:01:00 0:00:00
90. 37 10006824235 WISNIOWSKI Lukasz SKY TEAM SKY 4:01:00 0:00:00
91. 23 10007229817 EDMONDSON Alexander MTS MITCHELTON – SCOTT 4:01:00 0:00:00
92. 126 10008692594 RIABUSHENKO Aleksandr UAD UAE TEAM EMIRATES 4:01:00 0:00:00
93. 64 10007452816 DE LA PARTE Victor MOV MOVISTAR TEAM 4:01:00 0:00:00
94. 55 10008699264 VAN HOOYDONCK Nathan BMC BMC RACING TEAM 4:01:00 0:00:00
95. 124 10010992508 MIRZA AL-HAMMADI Yousif UAD UAE TEAM EMIRATES 4:01:00 0:00:00
96. 85 10007513541 PIBERNIK Luka TBM BAHRAIN – MERIDA 4:01:00 0:00:00
97. 147 10003322939 VAN POPPEL Boy TFS TREK – SEGAFREDO 4:01:00 0:00:00
98. 225 10010090913 LEYSEN Senne VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 4:01:00 0:00:00
99. 157 10007647422 SEIGLE Romain FDJ GROUPAMA – FDJ 4:01:00 0:00:00
100. 45 10003263022 OSS Daniel BOH BORA – HANSGROHE 4:01:00 0:00:00
101. 117 10003038306 MAES Nikolas LTS LOTTO SOUDAL 4:01:00 0:00:00
102. 217 10004522002 VANTOMME Maxime WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 4:01:00 0:00:00
103. 123 10002817933 MORI Manuele UAD UAE TEAM EMIRATES 4:01:00 0:00:00
104. 54 10007809894 SCOTSON Miles BMC BMC RACING TEAM 4:01:00 0:00:00
105. 12 10005335283 DECLERCQ Tim QST QUICK – STEP FLOORS 4:01:00 0:00:00
106. 133 10002833794 LANGEVELD Sebastian EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 4:01:00 0:00:00
107. 144 10037021850 IRIZAR ARAMBURU Markel TFS TREK – SEGAFREDO 4:01:00 0:00:00
108. 56 10002926855 VENTOSO ALBERDI Francisco BMC BMC RACING TEAM 4:01:00 0:00:00
109. 135 10005968615 SCULLY Tom EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 4:01:00 0:00:00
110. 162 10004881508 DOWSETT Alex TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 4:01:00 0:00:00
111. 84 10008689766 PER David TBM BAHRAIN – MERIDA 4:01:00 0:00:00
112. 204 10006642763 MEURISSE Xandro WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:01:00 0:00:00
113. 213 10003193304 ISTA Kevyn WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 4:01:00 0:00:00
114. 207 10003225636 VANSPEYBROUCK Pieter WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:01:00 0:00:00
115. 203 10007760687 DEVRIENDT Tom WGG WANTY – GROUPE GOBERT 4:01:00 0:00:00
116. 221 10006242841 DE BIE Sean VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 4:01:00 0:00:00
117. 182 10007750381 DE GENDT Aime SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:01:00 0:00:00
118. 212 10007357836 DE WINTER Ludwig WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 4:01:00 0:00:00
119. 115 10007524655 FRISON Frederik LTS LOTTO SOUDAL 4:01:00 0:00:00
120. 226 10005430667 STEELS Stijn VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 4:01:00 0:00:00
121. 222 10009366241 DE BONDT Dries VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 4:01:00 0:00:00
122. 6 10007296707 TUSVELD Martijn SUN TEAM SUNWEB 4:01:00 0:00:00
123. 96 10007743109 GOUGEARD Alexis ALM AG2R LA MONDIALE 4:01:00 0:00:00
124. 187 10008699062 VAN GESTEL Dries SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:01:00 0:00:00
125. 81 10001464781 BOZIC Borut TBM BAHRAIN – MERIDA 4:01:00 0:00:00
126. 14 10008622876 LAMPAERT Yves QST QUICK – STEP FLOORS 4:01:00 0:00:00
127. 62 10006564860 SEPULVEDA Eduardo MOV MOVISTAR TEAM 4:01:00 0:00:00
128. 63 10010209535 ARCAS Jorge MOV MOVISTAR TEAM 4:01:00 0:00:00
129. 71 10006883243 VALGREN ANDERSEN Michael AST ASTANA PRO TEAM 4:01:00 0:00:00
130. 4 10011087686 HAMILTON Christopher SUN TEAM SUNWEB 4:01:00 0:00:00
131. 132 10002670514 BRESCHEL Matti EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 4:01:00 0:00:00
132. 186 10005991954 SPRENGERS Thomas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:01:00 0:00:00
133. 61 10015833818 CARRETERO Hector MOV MOVISTAR TEAM 4:01:00 0:00:00
134. 215 10009807387 PEYSKENS Dimitri WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 4:01:00 0:00:00
135. 104 10002839151 MARTENS Paul TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:01:00 0:00:00
136. 171 10007170001 SLAGTER Tom-Jelte DDD TEAM DIMENSION DATA 4:01:00 0:00:00
137. 122 10009164056 GANNA Filippo UAD UAE TEAM EMIRATES 4:01:00 0:00:00
138. 194 10006884556 VAN DER LIJKE Nick RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 4:01:00 0:00:00
139. 195 10009400795 VAN GINNEKEN Sjoerd RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 4:01:00 0:00:00
140. 191 10008881948 VAN SCHIP Jan Willem RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 4:01:00 0:00:00
141. 74 10004693568 GATTO Oscar AST ASTANA PRO TEAM 4:01:00 0:00:00
142. 214 10006679644 KIRSCH Alex WVA WB AQUA PROTECT VERANCLASSIC 4:01:00 0:00:00
143. 134 10008019153 OWEN Logan EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 4:01:00 0:00:00
144. 82 10004556253 ARASHIRO Yukiya TBM BAHRAIN – MERIDA 4:01:00 0:00:00
145. 137 10009817188 VAN DEN BERG Julius EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 4:01:00 0:00:00
146. 159 10002921805 KONOVALOVAS Ignatas FDJ GROUPAMA – FDJ 4:01:00 0:00:00
147. 167 10007506366 ZABEL Rick TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 4:01:56 0:00:56
148. 22 10006291240 DURBRIDGE Luke MTS MITCHELTON – SCOTT 4:01:00 0:00:00
149. 177 10005351653 VERMOTE Julien DDD TEAM DIMENSION DATA 4:01:00 0:00:00
150. 131 10005391261 VANMARCKE Sep EFD TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/ 4:01:00 0:00:00
151. 26 10003301620 KLUGE Roger MTS MITCHELTON – SCOTT 4:01:00 0:00:00
152. 165 10004443792 PLANCKAERT Baptiste TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 4:01:00 0:00:00
153. 151 10028417041 CIMOLAI Davide FDJ GROUPAMA – FDJ 4:02:51 0:01:51
154. 27 10002470652 TUFT Svein MTS MITCHELTON – SCOTT 4:02:51 0:01:51
155. 25 10005840188 JUUL JENSEN Christopher MTS MITCHELTON – SCOTT 4:01:00 0:00:00
156. 103 10008676632 JANSEN Amund Grøndahl TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 4:01:00 0:00:00
157. 183 10010091216 MENTEN Milan SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 4:01:00 0:00:00
158. 78 10004828459 GRUZDEV Dmitriy AST ASTANA PRO TEAM 4:08:29 0:07:29
159. 36 10008681379 LAWLESS Christopher SKY TEAM SKY 4:08:29 0:07:29
160. 77 10007381781 NIELSEN Magnus Cort AST ASTANA PRO TEAM 4:09:44 0:08:44
161. 163 10006175951 KUZNETSOV Viacheslav TKA TEAM KATUSHA ALPECIN 4:01:00 0:00:00

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1. 13 JAKOBSEN Fabio NED QST 4:00:50
2. 161 KITTEL Marcel GER TKA 0:00:04
3. 193 REINDERS Elmar NED RNL 0:00:05
4. 222 DE BONDT Dries BEL VWC
5. 21 EWAN Caleb AUS MTS 0:00:06
6. 83 BOARO Manuele ITA TBM 0:00:07
7. 215 PEYSKENS Dimitri BEL WVA
8. 86 MOHORIC Matej SLO TBM 0:00:09
9. 186 SPRENGERS Thomas BEL SVB
10. 35 HALVORSEN Kristoffer NOR SKY 0:00:10
11. 7 WALSCHEID M. GER SUN
12. 101 GROENEWEGEN Dylan NED TLJ
13. 41 PELUCCHI Matteo ITA BOH
14. 201 DUPONT Timothy BEL WGG
15. 141 STUYVEN Jasper BEL TFS
16. 76 MINALI Riccardo ITA AST
17. 227 WAEYTENS Zico BEL VWC
18. 136 VAN ASBROECK Tom BEL EFD
19. 152 HOELGAARD Daniel NOR FDJ
20. 184 PLANCKAERT Edward BEL SVB
21. 52 DRUCKER Jean-Pierre LUX BMC
22. 92 BAGDONAS Gediminas LTU ALM
23. 32 BASSO Leonardo ITA SKY
24. 197 VERMELTFOORT Coen NED RNL
25. 174 GIBBONS Ryan RSA DDD
26. 211 DEHAES Kenny BEL WVA
27. 113 WOUTERS Enzo BEL LTS
28. 67 SÜTTERLIN Jasha GER MOV
29. 181 ALLEGAERT Piet BEL SVB
30. 114 DEBUSSCHERE Jens BEL LTS
31. 125 POLANC Jan SLO UAD
32. 87 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU TBM
33. 16 SENECHAL Florian FRA QST
34. 224 KRUOPIS Aidis LTU VWC
35. 205 SMITH Dion NZL WGG
36. 166 SCHMIDT WÜRTZ Mads DEN TKA
37. 105 ROOSEN Timo NED TLJ
38. 15 SCHACHMANN M. GER QST
39. 173 DOUGALL Nicolas RSA DDD
40. 17 ŠTYBAR Zdenek CZE QST
41. 47 SELIG Rüdiger GER BOH
42. 146 PEDERSEN Mads DEN TFS
43. 2 CURVERS Roy NED SUN
44. 53 KÜNG Stefan SUI BMC
45. 196 VAN DER HOORN Taco NED RNL
46. 175 JANSE VAN RENSBURG R. RSA DDD
47. 93 BARBIER Rudy FRA ALM
48. 43 MC CARTHY Jay AUS BOH
49. 116 MERTZ Remy BEL LTS
50. 112 CAMPENAERTS Victor BEL LTS
51. 111 WELLENS Tim BEL LTS
52. 46 SAGAN Juraj SVK BOH
53. 72 DE VREESE Laurens BEL AST
54. 121 ULISSI Diego ITA UAD
55. 65 MATOS Nuno POR MOV
56. 57 VLIEGEN Loïc BEL BMC
57. 5 KRAGH ANDERSEN Søren DEN SUN
58. 154 LUDVIGSSON Tobias SWE FDJ
59. 172 DLAMINI Nicholas RSA DDD
60. 1 THEUNS Edward BEL SUN
61. 102 BOOM Lars NED TLJ
62. 106 VAN EMDEN Jos NED TLJ
63. 155 MADOUAS Valentin FRA FDJ
64. 11 TERPSTRA Niki NED QST
65. 75 GRIVKO Andrey UKR AST
66. 95 DUVAL Julien FRA ALM
67. 91 NAESEN Oliver BEL ALM
68. 31 VAN BAARLE Dylan NED SKY
69. 94 DENZ Nico GER ALM
70. 206 VAN KEIRSBULCK G. BEL WGG
71. 34 DOULL Owain GBR SKY
72. 127 SWIFT Ben GBR UAD
73. 3 MATTHEWS Michael AUS SUN
74. 145 MULLEN Ryan IRL TFS
75. 24 HAYMAN Mathew AUS MTS
76. 150 GUERREIRO Rúben POR TFS
77. 216 SPENGLER Lukas SUI WVA
78. 202 BACKAERT Frederik BEL WGG
79. 153 LADAGNOUS Matthieu FRA FDJ
80. 176 THWAITES Scott GBR DDD
81. 185 RICKAERT Jonas BEL SVB
82. 44 MÜHLBERGER Gregor AUT BOH
83. 97 VANDENBERGH Stijn BEL ALM
84. 66 QUINTANA Dayer COL MOV
85. 42 BODNAR Maciej POL BOH
86. 107 VAN HOECKE Gijs BEL TLJ
87. 223 DEVOLDER Stijn BEL VWC
88. 192 ASSELMAN Jesper NED RNL
89. 164 MATHIS Marco GER TKA
90. 51 VAN AVERMAET Greg BEL BMC
91. 143 BRÄNDLE Matthias AUT TFS
92. 33 ROSA Diego ITA SKY
93. 37 WISNIOWSKI Lukasz POL SKY
94. 23 EDMONDSON Alexander AUS MTS
95. 126 RIABUSHENKO A. BLR UAD
96. 64 DE LA PARTE Victor ESP MOV
97. 55 VAN HOOYDONCK Nathan BEL BMC
98. 124 MIRZA AL-HAMMADI Y. UAE UAD
99. 85 PIBERNIK Luka SLO TBM
100. 147 VAN POPPEL Boy NED TFS
101. 225 LEYSEN Senne BEL VWC
102. 157 SEIGLE Romain FRA FDJ
103. 45 OSS Daniel ITA BOH
104. 117 MAES Nikolas BEL LTS
105. 217 VANTOMME Maxime BEL WVA
106. 123 MORI Manuele ITA UAD
107. 54 SCOTSON Miles AUS BMC
108. 12 DECLERCQ Tim BEL QST
109. 133 LANGEVELD Sebastian NED EFD
110. 144 IRIZAR ARAMBURU M. ESP TFS
111. 56 VENTOSO ALBERDI F. ESP BMC
112. 135 SCULLY Tom NZL EFD
113. 162 DOWSETT Alex GBR TKA
114. 84 PER David SLO TBM
115. 204 MEURISSE Xandro BEL WGG
116. 213 ISTA Kevyn BEL WVA
117. 207 VANSPEYBROUCK Pieter BEL WGG
118. 203 DEVRIENDT Tom BEL WGG
119. 221 DE BIE Sean BEL VWC
120. 182 DE GENDT Aime BEL SVB
121. 212 DE WINTER Ludwig BEL WVA
122. 115 FRISON Frederik BEL LTS
123. 226 STEELS Stijn BEL VWC
124. 6 TUSVELD Martijn NED SUN
125. 96 GOUGEARD Alexis FRA ALM
126. 187 VAN GESTEL Dries BEL SVB
127. 81 BOZIC Borut SLO TBM
128. 14 LAMPAERT Yves BEL QST
129. 62 SEPULVEDA Eduardo ARG MOV
130. 63 ARCAS Jorge ESP MOV
131. 71 VALGREN ANDERSEN M. DEN AST
132. 4 HAMILTON Christopher AUS SUN
133. 132 BRESCHEL Matti DEN EFD
134. 61 CARRETERO Hector ESP MOV
135. 104 MARTENS Paul GER TLJ
136. 171 SLAGTER Tom-Jelte NED DDD
137. 122 GANNA Filippo ITA UAD
138. 194 VAN DER LIJKE Nick NED RNL
139. 195 VAN GINNEKEN Sjoerd NED RNL
140. 191 VAN SCHIP Jan Willem NED RNL
141. 74 GATTO Oscar ITA AST
142. 214 KIRSCH Alex LUX WVA
143. 134 OWEN Logan USA EFD
144. 82 ARASHIRO Yukiya JPN TBM
145. 137 VAN DEN BERG Julius NED EFD
146. 159 KONOVALOVAS Ignatas LTU FDJ
147. 22 DURBRIDGE Luke AUS MTS
148. 177 VERMOTE Julien BEL DDD
149. 131 VANMARCKE Sep BEL EFD
150. 26 KLUGE Roger GER MTS
151. 165 PLANCKAERT Baptiste BEL TKA
152. 25 JUUL JENSEN C. DEN MTS
153. 103 JANSEN A. NOR TLJ
154. 183 MENTEN Milan BEL SVB
155. 163 KUZNETSOV Viacheslav RUS TKA
156. 167 ZABEL Rick GER TKA 0:01:06
157. 151 CIMOLAI Davide ITA FDJ 0:02:01
158. 27 TUFT Svein CAN MTS
159. 78 GRUZDEV Dmitriy KAZ AST 0:07:39
160. 36 LAWLESS Christopher GBR SKY
161. 77 NIELSEN Magnus Cort DEN AST 0:08:54