Włoch po czterech latach spędzonych w BMC Racing, postanowił przedłużyć umowę z zespołem Jima Ochowicza.

Dwukrotny zwycięzca etapowy Vuelta a Espana nie kryje zadowolenia, że ekipa pozyskała nowego sponsora – firmę CCC i będzie mógł kontynuować swoją karierę pod skrzydłami Ochowicza.

Wiosną rozpocząłem poszukiwania nowej drużyny i byłem pewien, że w 2019 będę jeździł w innych barwach. Gdy ogłoszono nowego sponsora tytularnego – CCC, Jim wyjaśnił mi w jakim kierunku będzie rozwijał zespół. Jestem bardzo szczęśliwy, doceniam uczciwe podejście Jima i chęć przedłużenia umowy.

mówi De Marchi

Uważam, że zachowanie podstawowej struktury zespołu plus przyjęcie pewnych zmian, pomoże mi odnaleźć nową motywację i nowe cele. Bez konkretnego lidera na wielkie toury, będziemy inaczej traktowali wyścigi jednodniowe. To z kolei zadziała na moją korzyść i da mi więcej okazji w wyścigach etapowych.

zakończył.

Z kolei szef BMC Racing Jim Ochowicz powiedział:

Alessandro De Marchi jest jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników w naszym składzie, dlatego bardzo się cieszę że mogliśmy z nim przedłużyć kontrakt na nadchodzące sezony. Największe atuty Alessandro to determinacja i motywacja, a także bezinteresowność w kontekście pracy na kolegów z zespołu. Jego nastawienie i doświadczenie będzie kluczowe dla Continuum Sports w nadchodzących latach.

Zgodnie z polityką zespołu, żadne szczegóły zawartej umowy nie zostały ujawnione.