Szósty etap tegorocznego Tour de Pologne był wyjątkowy dla Georga Preidlera. Austriak odniósł ważne zwycięstwo, notując najlepszy rezultat w karierze.

Nie od dziś było wiadomo, że Preidler to stosunkowo szybki i dynamiczny góral. Dziś jednak kolarz Groupama – FDJ postanowił to udowodnić, odnosząc najważniejsze zwycięstwo w karierze.

To był szybki i trudny etap, pełen stresu i niepotrzebnych emocji. Sky kontrolowało wszystko jak tylko mogło, dlatego też nie było specjalnych okazji do wykonania jakiś ciekawych akcji. Ostatnie metry były dość techniczne, więc postanowiłem poszukać swojej szansy, jak widać skutecznie. To moje pierwsze zwycięstwo w World Tourze, co dodaje pewnego smaczku

– powiedział.

Już jutro kolarze startujący w Tour de Pologne zmierzą się z królewskim etapem naszego narodowego wyścigu. Co ciekawe, Preidler nie do końca wie czego się spodziewać.

Nie wiem czego się spodziewać po jutrzejszym etapie, bo nie znam większości z podjazdów, które będziemy pokonywać. Możemy być jednak pewni, że Sky postara się wszystko skontrolować, a Kwiatkowski wygra klasyfikację generalną

– zakończył.