fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

„Stara gwardia” w ekipie BMC rozchodzi się w cztery strony świata. Dziś kontrakty z nowymi zespołami podpisali Tejay van Garderen i Loic Vliegen.

W ostatnich latach obaj zawodnicy byli bardzo ważną częścią zespołu prowadzonego przez Jima Ochowicza. W szczególności van Garderen może się pochwalić bardzo bogatą karierą, rozwijającą się u boku amerykańskiego menadżera. Tejay w barwach BMC zdołał m.in. dwukrotnie ukończyć Tour de France na piątej pozycji czy wygrać prestiżowy wyścig dookoła Kalifornii. Teraz Amerykanin będzie częścią grupy EF Education First, z którą podpisał roczny kontrakt.

W przypadku Vliegena sytuacja jest nieco inna. Młody Belg w ekipie BMC rozpoczynał swoją karierę, stawiając pierwsze kroki w zawodowym peletonie. W międzyczasie dane mu było zarówno pomagać kolegom, jak i uczyć się fachu lidera. Ze względu na jego niemałe umiejętności jeśli chodzi o wyścigi jednodniowe, był on przymierzany do ekipy CCC, lecz ostatecznie przyszło mu podpisać dwuletnią umowę z grupą Wanty – Groupe Gobert.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments