Fot. Szymon Gruchalski / Lang Team

Podobnie jak w ostatnich latach, ze wszystkich etapów Tour de Pologne przeprowadzimy tekstowe relacje “na żywo” od pierwszego do ostatniego kilometra ścigania.

Tour de France zakończyło się w ostatnią neidzielę, a to oznacza, że za horyzontem pojawia się 75. Tour de Pologne. Nasz narodowy tour rozpocznie się w Krakowie 4 sierpnia, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

W kolumnie wyścigu pojawi się dwóch dziennikarzy naszosie.pl – Michał Kapusta i Marek Bala. Z każdego etapu przekażemy tekstową relację “na żywo” w dwóch językach: polskim i angielskim. Startujemy i finiszujemy razem z kolarzami – od kilometra zero do samej “kreski”. Dodatkowo na każdym odcinku postaramy się o przygotowanie galerii zdjęć. Będziemy też dla Was zbierać wypowiedzi, ciekawostki i informacje których nie przeczytacie nigdzie indziej.

75. Tour de Pologne 2018 składa się z siedmiu etapów:

4 sierpnia: Rynek Główny w Krakowie – Kraków (134 km)

5 sierpnia: Tarnowskie Góry – Katowice (156 km)

6 sierpnia: Stadion Śląski w Chorzowie – Zabrze (139 km)

7 sierpnia: Jaworzno – Szczyrk (179 km)

8 sierpnia: Kopalnia soli “Wieliczka” – Bielsko-Biała (152 km)

9 sierpnia: Zakopane – Bukowina Resort (129 km)

10 sierpnia: Bukowina Resort – Bukowina Tatrzańska (136 km)

Oficjalna lista startowa zostanie opublikowana dopiero dzień przed startem imprezy, ale obsada 75. edycji Tour de Pologne zapowiada się imponująco – nie zabraknie między innymi zwycięzcy sprzed roku Dylana Teunsa (BMC), Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Fabio Aru (UAE Team Emirates) czy tego, który otarł się o zwycięstwo w Giro d`Italia 2018 – Simona Yatesa (Mitchelton-Scott). Swoją obecność zapowiedział Michał Kwiatkowski (Team Sky). Na starcie stanie też reprezentacja Polski i CCC Sprandi Polkowice.

Do usłyszenia!