Olympia's Tour

Zgodnie z polityką drużyny na stażu w Lotto Soudal pojawią się trzej kolarze z formacji młodzieżowej.

W poprzednich sezonach zawodnicy, którzy odbywali staż w belgijskiej drużynie raczej nie podpisywali profesjonalnego kontraktu w Lotto Soudal. Wyjątkami są między innymi James Shaw czy Frederik Frison. Teraz kolejna trójka U23 postara się przekonać do siebie włodarzy i trenerów.

Brent Van Moer (20 lat) zapowiada się na bardzo solidnego specjalistę od wyścigów klasycznych. Ma na swoim koncie drugie miejsce w Omloop Het Nieuwsblad dla orlików, gdzie na finiszu pokonał go tylko Norweg Erik Nordsaeter Resell. Jako junior wygrywał klasyfikację generalną Sint-Martinusprijs Kontich.

Stan Dewulf (20 lat) to także klasykowiec, który ponadto umie odnaleźć się na trudniejszym finiszu. W swoim palmares ma już wygrane w młodzieżowym Paryż – Roubaix oraz dwa etapy w Le Triptyque des Monts et Chateaux. W kategorii juniorów zdobył srebrny medal na mistrzostwach Europy w 2015 roku, a przegrał tylko z naszym Alanem Banaszkiem. Jest już pewne, że od sezonu 2019 będzie on pełnoprawnym zawodnikiem Lotto Soudal.

Gerben Thijssen (20 lat) jest natomiast sprinterem, który wywodzi się z rywalizacji na torze. W tym roku zajął drugie miejsce na jednym z etapów młodzieżowego Giro d’Italia. Ma na swoim koncie bardzo ciekawe zwycięstwo na etapie Olympia’s Tour, gdzie triumfował ex aequo z Fabio Jakobsenem (obecnie Quick – Step Floors).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments