Francuska ekipa Pro Continental od sierpnia będzie sprawdzała dwóch młodych kolarzy.

Drużyny VCP Loudeac i Vital Concept Cycling Club od ubiegłego roku nawiązały współpracę, a dzięki temu dwóch zawodników tej pierwszej ekipy będzie mogło powalczyć o profesjonalny kontrakt.

19. letni Maxime Chevalier to pierwszoroczny orlik, który ma za sobą także doświadczenie w wyścigach przełajowych. Młody kolarz jest bardzo zadowolony z szansy stażu zwłaszcza z jednego powodu:

Jeżdżę na rowerze już 10 lat, a jak byłem bardzo młody to moim idolem był Bryan Coquard, z którym spotkam się w Vital Concept Cycling Club. Po moich tegorocznych wynikach nie spodziewałem się stażu, więc telefon od Jérôme Pineau był dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Muszę skorzystać z takiej szansy.

Bardziej doświadczonym kolarzem jest Gaëtan Lemoine (23 lata). Ma on w tym sezonie na koncie jedno zwycięstwo podczas Boucles Dingéennes. Podczas mistrzostw Francji amatorów był w solowej akcji przez ponad 100 kilometrów, ale nie zakończyła się ona powodzeniem. Teraz z nadzieją patrzy na nadchodzący staż:

Jestem bardzo szczęśliwy, że pojawiła się dla mnie taka szansa. Kolarz zawsze marzy o tym, aby móc wejść na wyższy poziom. Nie mogę się doczekać pierwszych wyścigów w koszulce Vital Concept. Będę się chciał pokazać z jak najlepszej strony.