Foto: ASO/ Alex Broadway

Zwycięstwem Magnusa Corta Nielsena (Astana) zakończył się piętnasty, przelotowy etap Tour de France. Ósmy finiszował Rafał Majka (BORA – hansgrohe). Liderem wyścigu pozostał Geraint Thomas (Sky). 

Piętnasty odcinek z Millau do Carcassone był ostatnim z serii przelotowych z Alp do Pirenejów. Kolarze mieli do pokonania 181,5 kilometra ciężkiego, górskiego terenu, choć ostatnie wzniesienie kończyło się 40 kilometrów przed metą.

Dość szybko po starcie, od peletonu oderwała się liczna, 29-osobowa grupa, w skład której wchodzili m.in. Rafał Majka, Paweł Poljański, Peter Sagan (BORA – hansgrohe), Greg van Avermaet (BMC), Sonny Colbrelli (Bahrain – Merida) czy Bauke Mollema (Trek – Segafredo). Przez dłuższy czas przewaga harcowników wynosiła nie więcej niż 5 minut, lecz od podjazdu pod Col die Sie, peleton prowadzony przez ekipę Sky coraz bardziej pozwalał uciekinierom odjechać.

W czołówce ciekawsze akcje zaczęły się już 70 kilometrów przed metą, a rozpoczął je Niki Terpstra (Quick – Step Floors). Wszystko kasować starał się za to Peter Sagan, który miał ewidentną ochotę na ściganie. Ostatecznie jednak, pierwszym poważniejszym odjazdem był ten dwójki Fabien Grellier (Direct Energie) – Julien Bernard (Trek – Segafredo). Jednocześnie warto wspomnieć, że wcześniej solowej akcji próbował też Lilian Calmejane (Direct Energie), lecz lider jednej z francuskich ekip szybko postanowił wrócić do większej grupy.

Na początku podjazdu Pic de Nore (12,3 km długości; średnie nachylenie 6,3%) w grupce goniącej prowadzącą dwójkę tempo zaczęło się sukcesywnie zwiększać. Osiem kilometrów przed szczytem zaatakował Rafała Majka (BORA – hansgrohe)! W tym samym momencie w peletonie tracącym ponad 14 minut do przodu wyrwał Daniel Martin (UAE Team Emirates).

Polak po dwóch następnych kilometrach dojechał do jadącego już samotnie Bernarda, ale po chwili Francuz także odpuścił. Na szczycie “Zgred” zameldował się 25 sekund przed dwójką Bauke Mollema (Trek – Segafredo) i Magnus Cort Nielsen (Astana). Do goniącej dwójki na zjeździe dojechali: Lilian Calmejane (Direct Energie), Toms Skujins (Trek-Segafredo), Jon Izagirre Insausti oraz Domenico Pozzovivo (obaj Bahrain-Merida) i Michael Valgren (Astana).

21 kilometrów przed metą Rafał miał tylko 20 sekund przewagi i coraz mniejsze szanse na samotny finisz w Carcassone. Sześć kilometrów dalej niestety polski kolarz został doścignięty przez siedmiu zawodników. Z tyłu Daniel Martin także musiał uznać wyższość peletonu.

10 kilometrów przed metą zaczęły się mocniejsze ataki w czołówce. Próbowali Pozzovio, a potem Mollema. Kiedy do przodu pojechała trójka: Mollema, Jon Izagirre i Magnus Cort Nielsen niestety Rafał Majka nie zdołał już utrzymać ich koła. Na pocieszenie “Zgred” dostał za dzisiejszy etap “czerwony numer”.

Finisz z trójki to zdecydowany popis Magnusa Corta Nielsena (Astana), który pokonał Jona Izagirre (Bahrain Merida). Trzecie miejsce wywalczył Bauke Mollema (Trek – Segafredo). Zmęczony Rafał Majka przyjechał na ósmym miejscu.

Grupa faworytów dojechała do mety ze stratą ponad 13 minut do zwycięzcy.

Wyniki piętnastego etapu:

1 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 4:25:52
2 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:00
3 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:02
4 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:00:29
5 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:00:34
6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:34
7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:34
8 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:37
9 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:02:31
10 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:02:31
11 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:02:31
12 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:02:31
13 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:02:31
14 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:02:31
15 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:31
16 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:02:31
17 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:02:31
18 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:02:31
19 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:31
20 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:02:31
21 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:31
22 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:02:31
23 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:02:31
24 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:06:07
25 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:08:13
26 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:08:13
27 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:13:11
28 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:13:11
29 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:13:11
30 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:13:11
31 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:13:11
32 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:13:11
33 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:13:11
34 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:13:11
35 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:13:11
36 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:13:11
37 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:13:11
38 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:13:11
39 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:13:11
40 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:11
41 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:13:11
42 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:13:11
43 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:13:11
44 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:13:11
45 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:13:11
46 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:13:11
47 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:13:11
48 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:13:11
49 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:13:11
50 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:13:11
51 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:13:11
52 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:13:11
53 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:13:11
54 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:13:11
55 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:13:11
56 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:13:11
57 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:13:11
58 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:13:11
59 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:13:11
60 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:13:11
61 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:13:11
62 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:13:11
63 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:13:11
64 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:13:11
65 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:13:11
66 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:13:11
67 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:13:11
68 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:13:11
69 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:13:11
70 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:13:11
71 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:13:11
72 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:13:11
73 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:13:11
74 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:13:11
75 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:15:40
76 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:15:40
77 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:15:40
78 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:15:40
79 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:17:55
80 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:17:55
81 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:17:55
82 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:17:55
83 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:17:55
84 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:17:55
85 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:17:55
86 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:17:55
87 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:17:55
88 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:17:55
89 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:17:55
90 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:17:55
91 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:17:55
92 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto – Soudal 0:17:55
93 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:17:55
94 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:17:55
95 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:55
96 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:17:55
97 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:17:55
98 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:17:55
99 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:17:55
100 Kévin Ledanois (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:17:55
101 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:17:55
102 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:17:55
103 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:17:55
104 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:18:01
105 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:21:44
106 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:21:44
107 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:21:44
108 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:22:17
109 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:23:36
110 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:23:36
111 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:36
112 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:23:36
113 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:23:36
114 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:23:36
115 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 0:23:36
116 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:23:36
117 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:23:36
118 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:23:36
119 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:23:36
120 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:23:36
121 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:23:36
122 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:23:36
123 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:23:36
124 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:23:36
125 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:23:36
126 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:23:36
127 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:23:36
128 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:36
129 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:23:36
130 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:23:36
131 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:23:36
132 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:23:36
133 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:23:36
134 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:23:36
135 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:23:36
136 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:23:36
137 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:23:36
138 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:23:36
139 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:23:36
140 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:23:36
141 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:23:36
142 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:23:36
143 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:23:36
144 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:36
145 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:23:36
146 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:23:36
147 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:23:36
148 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:23:36
149 Lawson Craddock (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:23:36
150 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:23:36
151 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:23:36

Klasyfikacja generalna po piętnastym etapie:

1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 62:49:47
2 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:01:39
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:01:50
4 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:02:38
5 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:21
6 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:03:42
7 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:57
8 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:04:23
9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:06:14
10 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:06:54
11 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:09:36
12 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:09:53
13 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:10:01
14 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:17:28
15 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:18:22
16 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:18:51
17 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:19:55
18 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:21:26
19 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:21:36
20 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:22:17
21 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:23:18
22 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:23:44
23 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:25:45
24 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:25:52
25 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:29:03
26 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:29:44
27 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:29:56
28 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:30:21
29 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:32:22
30 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:39:56
31 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:42:41
32 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:44:13
33 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:50:50
34 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:50:53
35 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:54:08
36 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:56:23
37 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:56:37
38 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:56:51
39 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:57:30
40 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:57:54
41 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:58:29
42 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:58:35
43 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 1:00:49
44 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 1:03:04
45 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 1:05:20
46 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 1:07:36
47 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:08:44
48 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 1:08:51
49 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 1:09:56
50 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 1:10:01
51 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 1:10:03
52 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 1:11:09
53 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 1:12:39
54 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 1:14:11
55 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 1:15:21
56 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 1:16:54
57 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 1:17:29
58 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 1:18:34
59 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 1:19:40
60 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 1:19:46
61 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:20:12
62 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 1:20:47
63 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 1:22:14
64 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 1:22:21
65 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 1:23:23
66 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 1:23:36
67 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 1:24:30
68 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 1:25:58
69 Wout Poels (Ned) Team Sky 1:28:35
70 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 1:29:06
71 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 1:29:12
72 Chad Haga (USA) Team Sunweb 1:35:41
73 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 1:36:23
74 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 1:37:35
75 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 1:37:36
76 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:37:56
77 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 1:39:34
78 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 1:39:49
79 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 1:39:59
80 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 1:40:32
81 Marc Soler (Esp) Movistar Team 1:41:00
82 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 1:42:49
83 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 1:43:59
84 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 1:45:16
85 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 1:45:59
86 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 1:46:02
87 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 1:46:10
88 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 1:46:36
89 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 1:47:18
90 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Samsic 1:47:29
91 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 1:47:41
92 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 1:48:30
93 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 1:49:01
94 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 1:49:41
95 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 1:50:35
96 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 1:50:37
97 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 1:51:30
98 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 1:51:31
99 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:51:37
100 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 1:51:43
101 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 1:51:51
102 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 1:53:46
103 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 1:55:01
104 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 1:56:21
105 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 1:56:30
106 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 1:57:33
107 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 1:58:46
108 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto – Soudal 1:59:20
109 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:59:40
110 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 1:59:59
111 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 2:00:02
112 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 2:00:03
113 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 2:00:40
114 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:02:00
115 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 2:02:09
116 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 2:03:58
117 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 2:04:27
118 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 2:04:29
119 Kévin Ledanois (Fra) Team Fortuneo – Samsic 2:05:21
120 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Samsic 2:06:34
121 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 2:07:25
122 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 2:08:12
123 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 2:09:59
124 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 2:10:16
125 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 2:11:12
126 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 2:11:31
127 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 2:12:37
128 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 2:13:02
129 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 2:13:36
130 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 2:16:02
131 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 2:16:44
132 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 2:17:27
133 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 2:17:29
134 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 2:17:49
135 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:18:32
136 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:20:08
137 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 2:21:22
138 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 2:21:32
139 Luke Rowe (GBr) Team Sky 2:21:54
140 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 2:22:14
141 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 2:22:23
142 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 2:24:48
143 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 2:24:54
144 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 2:25:18
145 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 2:26:44
146 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 2:35:58
147 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:37:33
148 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 2:38:30
149 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 2:43:10
150 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 2:43:54
151 Lawson Craddock (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:54:14