fot. BORA-hansgrohe

Gęsia skórka pojawiała się na skórze, gdy Rafał Majka, lider drużyny BORA-hansgrohe, udzielał wywiadu polskiej stacji Eurosport. Był piekielnie zmęczony, czarny od pyłu, na tle którego odbijały się zęby odsłonięte w wyniku uśmiechu. Gdyby nie brać pod uwagi kolarzy nie specjalizujących się w jeździe po górach, to “Zgred” jest liderem klasyfikacji generalnej! 

Jestem bardzo zmęczony, ten etap był dla mnie trudniejszy niż górski, na którym jest 6 tysięcy metrów przewyższenia. Leżałem dwukrotnie, z czego raz sam przewróciłem się na zakręcie. Na przedostatnim sektorze bruku myślałem, że puszczę koło, ale powiedziałem sobie: “Nie, muszę to zrobić”. Obiecałem sobie, że dam radę i dałem radę.

Jestem bardzo zadowolony z miejsca w klasyfikacji generalnej, jakie teraz zajmuję, bo wielu liderów strzeliło. Jak usłyszałem, że [Richie] Porte leży, przeżegnałem się. Dziękuję Bogu i mojej rodzinie, która zawsze mi kibicuje, mojej żonie i małej Mai. Kibicom chciałbym powiedzieć, żeby trzymali za mnie kciuki, obym tylko miał szczęście!