Jeden z najlepszych specjalistów od wielkich tourów przyjedzie do Polski pierwszy raz w karierze.

Francuz w tym roku planował starty w Giro d’Italia i Tour de France. W czasie przygotowań do La Corsa Rosa Pinot wygrał Tour of The Alps i wyglądało na to, że forma na pierwszy wielki tour zostanie przygotowana idealnie. Do 19. etapu lider Groupama-FDJ utrzymywał miejsce na podium klasyfikacji generalnej, ale ogromne osłabienie na przedostatnim odcinku sprawiło, że Thibaut poniósł ogromne straty i ostatecznie wycofał się z rywalizacji. Zmęczenie i odwodnienie było na tyle poważne, że zawodnik trafił do szpitala, a potem musiał odpuścić start w Tour de France.

Zwycięzca Tour of The Alps postanowił więc wrócić do rywalizacji podczas Tour de Pologne. Dynamiczne ściganie z wieloma podjazdami powinno mu pasować, ponieważ Pinot znany jest z agresywnego stylu jazdy i wielu prób ataków. Przy okazji kolarz Groupama-FDJ będzie mógł sprawdzić nogę przed Vuelta a Espana.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że będziemy mogli powitać tego zawodnika na polskich szosach. Giro było bardzo trudne, a Pinot jechał wspaniale. Trasa Tour de Pologne, szczególnie w dwóch ostatnich dniach jest idealna dla jego umiejętności

– mówi Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.

Pinot będzie miał przed sobą walkę z jednymi z najlepszych zawodników – swój start w jubileuszowej, 75. edycji Tour de Pologne zapowiadają m.in. Simon Yates (Mitchelton-Scott), Fabio Aru (UAE Team Emirates) czy Dylan Teuns (BMC Racing Team).