Verandas Willems-Crelan / Twitter

Jak donoszą poniedziałkowe wydania belgijskich gazet, na czele z „Het Nieuwsbald”, LottoNL – Jumbo jest o krok od zakontraktowania Wouta Van Aerta. Trzykrotny mistrz świata w kolarstwie przełajowym aktualnie jest zawodnikiem prokontynentalnego Verandas Willems-Crelan.

Van Aert po bardzo udanej dla siebie wiośnie (był m.in. trzeci w Strade Bianche, dziesiąty w Gandawa-Vevelgem i dziewiąty w Ronde Van Vlaanderen) zwrócił uwagę ekip World Touru. Mówiło się o tym, że w swoich szeregach chętnie widzieliby go włodarze Bahrain-Merida, Lotto Soudal i LottoNL – Jumbo. Zdeterminowani, by zatrzymać u siebie wschodzącą gwiazdę szosy byli jednak również szefowie Veranda’s, którzy doszli do porozumienia z nowym sponsorem – Carrefour. Ten miał zagwarantować 23-latkowi podwyżkę i w całości pokrywać jego pensję.

Wszystko wskazuje jednak na to, że transferowa saga dobiegła końca. Poniedziałkowe wydania belgijskich gazet donoszą bowiem, iż zawodnik doszedł do porozumienia z LottoNL – Jumbo. Holenderski zespół jest gotowy wykupić jego ważny do końca sezonu 2019 kontrakt z Veranda’s.

Na sprowadzeniu belgijskiego zawodnika bardzo zależy drugiemu sponsorowi ekipy – sieci marketów Jumbo, który planuje ekspansję na tamtejszym rynku. Pierwotnie sondowano możliwość zatrudnienia niezadowolonego z warunków oferowanych w Lotto Soudal Tima Wellensa, lecz po przedłużeniu przez niego umowy, uwaga skoncentrowała się na Van Aertcie.