Katusha - Alpecin

Mads Würtz Schmidt i Jenthe Biermans przedłużyli swoje kontrakty do końca sezonu 2020.

Duńczyk Würtz Schmidt jest w Katusha – Alpecin od 2017 roku. To mistrz świata orlików w jeździe indywidualnej na czas z 2015 roku, ale w koszulce swojej aktualnej ekipy nie wygrał jeszcze żadnego wyścigu. Najlepiej zaprezentował się w Rund um Koeln, gdzie musiał uznać wyższość tylko Gregora Mühlbergera.

22. letni Biermans już także ubiera koszulkę Katusha – Alpecin od dwóch sezonów, a jego najlepszym osiągnięciem jest dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Baloise Belgium Tour.

Menedżer drużyny José Azevedo jest bardzo zadowolony z zatrzymania u siebie tych dwóch zawodników:

Kiedy zatrudniamy neo-pro nie oczekujemy od razu od nich wyników. Ważne, aby taki zawodnik prawidłowo się rozwijał i tutaj widzieliśmy spory progres u tych chłopaków. Schmidt miał pecha, kiedy upadł podczas Paryż – Roubaix, ale swoją klasę potwierdził na jednym z etapów Giro d’Italia, zajmując szóste miejsce.

Natomiast Biermans pokazuje, że ma coraz lepsze wyniki w wyścigach klasycznych i tutaj upatrujemy jego szanse. Liczymy, że będzie notował jeszcze lepsze rezultaty. Będziemy nadal obserwować ich rozwój i wierzymy, że wkrótce staną się bardzo silnymi kolarzami.