TT Belgian Cycling Team @BELCyclingTeam

Dwa etapy wygrane na solo i duża przewaga w klasyfikacji końcowej – Remco Evenepoel (Belgia) nie pozostawił złudzeń rywalom i pewnie triumfował w 71. edycji wyścigu Grand Prix General Patton rozgrywanym w ramach juniorskiego Pucharu Narodów.

Rywalizację rozpoczął sobotni etap z z Ettelbruck do Troisviergies i liczył nieco ponad 100 kilometrów po pagórkowatej trasie. Na starcie zameldowała się także reprezentacja Polski w składzie Jakub Byczkowski, Łukasz Michalski, Piotr Gruszczyński, Nikodem Grzenkowicz, Karol Wawrzyniak oraz Damian Bieniek.

Evanepoel, który w tym roku triumfował już m. in. w Wyścigu Pokoju juniorów oraz juniorskim Kuurne-Bruksela-Kuurne wziął sprawy we własne ręce już podczas pierwszego dnia walki i pewnie triumfował w Troisviergies z przewagą ponad 2 minut nad goniącą grupą, którą na metę przyprowadził Rick Pluimers (Holandia). Z Polaków najlepszy na 1. etapie był Damian Bieniek (45. miejsce).

Dziś znów Evenepoel nie pozostawił rywalom złudzeń i ponownie triumfował na solo. Tym razem przewaga nad drugim na kresce Mattią Petruccim (Włochy) wyniosła 30 sekund, ale trzeci na drugim etapie Włoch Andrea Piccolo stracił już 3 minuty. Nieco lepiej zaprezentowali się Polacy – Karol Wawrzyniak zajął 20. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Remco Evenepoel pokonał drugiego Petrucciego o 2 minuty i 30 sekund. Trzeci był rodak Evenepoela – Xander Vervloesem, który stracił do kolegi z reprezentacji 5 minut i 7 sekund.

Najlepszym z Polaków był Wawrzyniak, który w generalce zajął 29. miejsce ze stratą 10 minut i 18 sekund.

Pełne wyniki 71. GP General Patton – tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments