Foto: Kathrin Schafbauer / Katusha - Alpecin

Dwaj Niemcy przedłużyli kontrakty z drużyną Katusha – Alpecin do końca sezonu 2020.

Nils Politt z roku na rok notuje coraz lepsze wyniki i stąd nowy, dłuższy kontrakt, o którym mówi menedżer José Azevedo:

Politt jest już z nami trzy lata i bardzo widać jego progres. Pokazał, że coraz lepiej radzi sobie na klasykach, co udowodnił siódmym miejscem w Paryż – Roubaix. Wiedzieliśmy, że ma duży potencjał, a teraz dochodzi to tego jeszcze dojrzałość, którą cały czas rozwija. Postanowiliśmy przedłużyć z nim kontrakt i liczymy na jego jeszcze lepsze rezultaty.

Syn słynnego ojca, czyli Rick Zabel jest w ekipie głównie rozprowadzającym, ale ma już na swoim koncie zwycięstwo na etapie Tour of Austria. Także jego bardzo chwali menedżer zespołu:

Rick wykonuje świetną pracę dla nas. Rozprowadzał Kristoffa, teraz to samo robi dla Kittela. Jednak sam także potrafi dobrze zafiniszować. Jesteśmy zadowoleni z postępów, które poczynił i wiemy, że będzie w stanie już niedługo powalczyć o zwycięstwa. Kiedy podpisujemy kontrakty z kolarzami poniżej 23 roku życia, wiemy jaką mają przejść drogę, aby zostać liderami w swoich specjalnościach.

 

Poprzedni artykułWSiO 2018: Ostatni etap i cały wyścig dla Janiszewskiego!
Następny artykułWypowiedzi po pierwszym etapie Tour de France 2018
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments