Foto: DkpCycling

Agnieszka Skalniak (Experza-Footlogix) wygrała drugi etap Tour de Feminin. Polka awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. 

W drugim dniu czeskiego wyścigu na panie czekał wymagający etap ze startem i metą w miejscowości Jiříkov. Do przejechania były ponad 104 kilometry, a po drodze trzeba było pokonać cztery oznaczone podjazdy, choć hopek na trasie było wiele więcej.

Po pierwszej dziś górskiej premii wygranej przez Yelyzavetę Oshurkovą (Cogeas – Mettler Pro Cycling Team) z dużej grupy zaatakowała Tetyana Riabchenko (Doltcini – Van Eyck Sport). Ukrainka dość szybko wypracowała sobie przewagę nad dużą grupą.

Podczas podjazdu w Doubicach z peletonu skontrowały: Agnieszka Skalniak (Experza-Footlogix), Laura Asencio (reprezentacja Francji) i Mariia Novolodskaia (reprezentacja Rosji). 40 kilometrów przed metą trójka dojechała do prowadzącej Riabchenko.

Dobra współpraca spowodowała, że peleton nie był w stanie doścignąć ucieczki. Na finiszu w Jiříkovie najlepiej zachowała się Agnieszka Skalniak i to ona mogła cieszyć się z pięknego triumfu!

Pełne wyniki drugiego etapu – TUTAJ.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments