Foto: Dwars door Vlaanderen

W przypadku odejścia Nacera Bouhanniego francuska ekipa będzie miała szansę na zmianę składu.

Bouhanni ma ważny kontrakt z Cofidisem na sezon 2019, ale ostatnie wydarzenia (konflikty z szefostwem czy po prostu słaba forma) sprawiają, że pojawiały się pojedyncze informacje o ewentualnym rozwiązaniu umowy z krnąbrnym sprinterem. W takim wypadku budżet na pensje wzrośnie na tyle mocno, że kierownictwo ekipy mogłoby zastanowić się nad zatrudnieniem nawet 2-3 silnych zawodników.

RMC Sport informuje, że w kręgu zainteresowań pojawiły się dwa ciekawe nazwiska. Pierwszym wymienionym został Jens Debusschere. 28-latek potrafi finiszować z mniejszej grupy, a dodatkowo jest specjalistą od północnych klasyków (zajmował miejsca w czołówce Paryż-Roubaix, Scheldeprijs czy Gent-Wevelgem). Przy okazji reprezentowania Lotto-Soudal Belg nauczył się roli bardzo ważnego rozprowadzającego dla Andre Greipela, co dodatkowo mogłoby wzmocnić pociąg Christophe’a Laporte’a.

Z Cofidisem łączony jest też Alexis Gougeard (Ag2r La Mondiale) potrafiący rywalizować w każdym terenie. 25-latek ma na koncie m.in. etap Vuelta a Espana czy klasyfikację generalną Tour de l’Eurometropole, a w tym sezonie był czwarty w 4 Jours du Dunkerque. Francuz również powoli rozgląda się za nową ekipą po tym, jak drugi raz z rzędu nie otrzymał powołania na Tour de France.